#

Білоцерківські гойдалки: що змінилося після призначення нового секретаря міськради

07.02.2024 15:15
Білоцерківські гойдалки: що змінилося після призначення нового секретаря міськради
Фото "Моєї Київщини"

Ротації в найбільшому місті столичного регіону відбулися ще наприкінці 2023 року. Одіозного тікток-воїна Дмитра Киришуна усунули з посади секретаря міськради, а на його місце призначили Володимира Вовкотруба. Про це в політичному бомонді говорили "так зійшлися зірки", натякаючи, що новопризначенець – черговий випадковий пасажир на швидкісному білоцерківському потязі. Чи так це та чого очікувати від Вовкотруба у кріслі секретаря, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Серед маловідомих широкій громадськості депутатів, яких нині вже екссекретар Білоцерківської міськради Дмитро Киришун притягнув із собою у будівлю на Ярослава Мудрого, 15 через список "Слуги народу", є й Володимир Вовкотруб. Він має декілька вищих освіт. Закінчив Білоцерківський національний аграрний університет, Львівський регіональний інститут державного управління при Президентові України, здобув кваліфікації у ветеринарній медицині, державному управлінні та у сфері фінансів та кредиту.

Працював керівником Управління ветеринарної медицини в Білій Церкві, Білоцерківської районної державної лабораторії ветеринарної медицини, Управління ветеринарної медицини у Білій Церкві, Білоцерківського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Перед призначенням на посаду секретаря міськради він був директором Департаменту організації використання водних біоресурсів, аквакультури та наукового забезпечення Державного агентства меліорації та рибного господарства України. До слова, дружина – Наталія Вовкотруб – керівниця ПП "Білоцерківська районна лікарня ветеринарної медицини", а також викладачка Білоцерківського національного аграрного університету.

Як депутат Вовкторуб розпочав карєру 2015 року. Тоді був обраний до Білоцерківської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка. 2020 року балотувався в депутати БМР від "Слуги народу", але безуспішно. Зрештою зайшов до ради за списком замість Олександра Поляруша, якого обрали до Київської обласної ради.

Актуально: Від тітушки до тікток-воїна: важкий шлях Дмитра Киришуна в політиці

Після усунення Киришуна від влади кандидатура чиновника середньої руки Вовкотруба виявилася зрозумілою для партійних босів у Києві: щось уміє, десь працював, не скандальний, без зіркових амбіцій. А отже, хай і працює. До того ж мер Дикий його знає, конфлікту інтересів немає (принаймні зараз). Ба більше, у нового секретаря міськради відсутні мерські амбіції (на відміну від попередника). І найважливіше – Вовкотруб готовий працювати, а не вештатися районом і стріляти по кущах у прямому ефірі тіктоку.

Читайте також: Підрив обороноздатності: як секретар Білоцерківської міськради Киришун територіальною обороною «керував»

Призначення Вовкотруба не минуло без скандалів. Напередодні він побив горшки із колегами-однопартійцями зі "Слуги народу". Як голова лічильної комісії Вовкотруб відмовився покидати сесійну залу разом із іншими представниками політсили Зеленського, причому участь у таємному голосуванні не брав.

Згодом на засіданні "слуг" вирішили "за відверте політичне зрадництво  та порушення  внутрішньопартійної  дисципліни" виключити Вовкотруба з політсили, застосувавши щодо нього імперативний мандат. Перше вони таки зробили, із другим поки все було поставлено на паузу.




До слова, сам Вовкторуб зазначав, що не порушував партійну дисципліну. Натомість фракція вже скерувала звернення до керівних органів політичної партії "Слуга Народу" із проханням розглянути можливість застосування щодо нього імперативного мандату. Під час голосування за обрання Вовкотруба "слуг" у сесійній залі не було. За проголосувало 24 депутати з 28 присутніх. Бюлетені не брали депутати від партії "Біла Церква разом". 

Важливо, що новообраного секретаря включили до складу виконкому БМР та виключили зі складу земельної комісії.

Додамо, що свого часу Вовкотруб неабияк оскандалився, будучи головою постійної депутатської комісії з питань земельних відносин, містобудування та архітектури. Зокрема у квітні 2017 року депутатські фракції "Самопоміч", "Батьківщина", "Опозиційний блок" висловили його недовіру, звинувачуючи у вимаганні хабаря. За цими заявами було порушено кримінальне провадження, але перевірка не знайшла складу злочину у діях Вовкотруба, тож справу закрили.

Як повідомили "Моїй Київщині" джерела у БМР, Вовкотруб користується повагою своїх колег через неможливість на нього тиснути та уміння працювати з документами. "Бюрократ у нормальному розумінні цього слова, що стане в пригоді під час організації роботи міськради", – кажуть про нього співробітники.

Варто зазначити, що Вовкотруб близький до місцевої бізнесової "Групи ТЕЦ", у якій тепер будуть "заправляти" місцеві білоцерківські підприємці та з якої нещодавно остаточно викинули розшукуваного українськими правоохоронцями олігарха Костянтина Жеваго, який привласнив мільярди та втік за кордон. Нині майно останнього арештоване, його продають на аукціонах.

Біла Церква – це місто з багатомільярдним ресурсом, тож посада секретаря ради надзвичайно важлива з огляду на можливість зробити значну політичну карєру. Щоправда, хуторянське мислення більшості секретарів (зокрема Смолякової, Смутка, Олійника та Киришуна) не дозволили їм просунутися вверх (навіть попри неабиякий потенціал). Фактично все проміняли на якусь місцеву маячню та дрібні міжусобиці

Якщо Вовкотруб після обрання на важливу посаду в ключовому місті столичного регіону чесно задасть собі правильні питання, то отримає всі шанси інтегруватись у команду мегапопулярного серед містян мера Дикого, а також показати позитивні результати роботи та напрацювати політичний капітал. Тоді такий несамостійний діяч, як нардеп-популіст Микола Бабенко (представляє на Київщині інтереси олігарха Василя Хмельницького)не матиме шансів конкурувати на виборах. Або ж успішного секретаря можуть покликати працювати в обласну військадміністрацію чи якесь міністерство. Поки що такі сценарії виглядають дуже малоймовірними, але наразі злість "слуг" на свого вже колишнього однопартійця Вовкотруба нівельована відсутністю розуміння, як самим взяти владу в найбільшому місті Київщини у свої руки.

Редакція МК звернулася з офіційними запитами до міського голови Білої Церкви та новообраного секретаря міськради з проханням надати офіційну біографію, декларації, звіт про депутатську роботу та довідку про досягнення на попередній посаді. Але, уже традиційно для українських реалій, Вовкотруб проігнорував запити, а мер міста Дикий надіслав відмову в наданні інформації.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст