Голова Циблівської громади Палагута – злочинець
Олександр Косован (український IT-підприємець та інвестор, засновник і CEO компанії MacPaw)

Хочу публічно підтримати надважливий законопроєкт №12089 про добросовісного набувача землі, який сьогодні розглядатимуть у Верховній Раді у другому читанні. Цей документ покликаний встановити чіткі правила й захистити права власників у нашій країні. Коротко поясню, чому це критично важливо на прикладі з власного досвіду.
На жаль, уже понад 5 років у нас триває конфлікт із головою Циблівської ТГ Олександром Палагутою, який неодноразово намагався змусити мене піти на корупційні оборудки. Остання вимога взагалі виходить за межі здорового глузду – "прогнати" 7 мільйонів гривень через фірму його племінника, Валерія Палагути, за нібито розробку земельної документації. Звичайно, що жодна інша компанія не розглядається, тільки "потрібна" йому. Можна вважати мій пост офіційним, публічним звинуваченням у корупції посадовців.
Замість того, щоб просто працювати, інвестувати та розвивати проєкт, ми вже роками змушені захищатися в судах та витрачати шалені ресурси на адвокатів і нікому не потрібні папери. Судова система працює так, що це більше схоже на боротьбу з вітряними млинами. За цей час ми вже пройшли через всю палітру інструментів тиску, від атаки тітушок, фейкових публікацій у медіа, обшуків у "MacPaw" до безлічі забігів різних чиновників, комісій та інших "друзів" Палагути на нашу територію.
І ось вони взагалі ухвалили незаконне рішення про розірвання договору оренди землі на декілька наших ділянок. Причина? Я не погодився "ділитися" і не піддався корупційним вимогам.
Це яскравий доказ того, наскільки вразливим може бути будь-який актив в Україні. Сьогодні чесно інвестуєш у проєкт, а завтра через свавілля окремих чиновників усе можуть відібрати. Як результат – замість розвитку та створення нових робочих місць ми змушені вести довготривалу "війну" із системою.
Що змінить законопроєкт №12089?
Законопроєкт "про добросовісного набувача" покликаний:
1. Унеможливити "віджим" майна через помилки або злочинні дії посадовців у минулому.
2. Запровадити відповідальність чиновників за ухвалення незаконних рішень. Вони будуть змушені компенсувати ринкову вартість ділянок або іншого майна в разі незаконного відчуження.
3. Захистити добросовісних власників, які набули активи чесно й відкрито.
Недоторканність приватної власності – це основа економіки, фундамент для залучення інвестицій і зростання кількості робочих місць. Якщо держава дозволяє відбирати чужу власність безкарно, ніхто не буде інвестувати в таку країну, особливо в умовах війни та складних викликів.
Закликаю народних депутатів ухвалити законопроєкт №12089 у другому читанні та в цілому. Підтримавши цю ініціативу, ми робимо реальний крок до встановлення справедливих правил гри, де хабарники нестимуть відповідальність, а добросовісні підприємці та громадяни будуть захищені. Це критично важливо для майбутнього України, особливо зараз, коли наша країна бореться за своє виживання й одночасно потребує економічного зростання.
Недоторканність приватної власності – це те, без чого годі сподіватися на стабільну та процвітаючу Україну.
Читати "Моя Київщина" у Telegram