#

На Київщині реалізується флагманський проєкт "Мережа інклюзивної професійної освіти"

23.05.2025 12:14
На Київщині реалізується флагманський проєкт "Мережа інклюзивної професійної освіти"
Безбар’єрність — це коли людина може навчатися незалежно від віку, стану здоров’я чи формату навчання

У Київській області реалізується флагманський проєкт "Мережа інклюзивної професійної освіти", який спрямований на забезпечення доступу до якісної освіти особам з інвалідністю, всім маломобільним групам населення, а також на професійну адаптацію ветеранів

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на брифінг заступниці голови Київської обласної державної адміністрації Жанни Осипенко.

Осипенко наголосила, що безбар’єрність — це коли людина може навчатися незалежно від віку, стану здоров’я чи формату навчання. Освітні потреби дорослих мають бути забезпечені протягом усього життя.

На першому етапі реалізації проєкту визначено 8 закладів професійної освіти, в яких протягом 2024 року тривали роботи щодо створення безбар’єрного освітнього простору.

Розпочали ми трансформацію з великих закладів у містах. Бориспіль, Українка, Біла Церква, Бровари, Васильків тощо. Ця робота продовжується. Прагнемо, щоб всі заклади професійної освіти забезпечували безбар’єрний доступ до освіти

— сказала заступниця голови КОДА.

Реалізація цього проєкту передбачає не лише створення інклюзивного освітнього середовища (архітектурна доступність, встановлення необхідного обладнання, пристосувань), а й відкриття сучасних лабораторій та майстерень, відкриття центрів ветеранського розвитку.

Для першого етапу проєкту обрано професії, що мають найбільший попит на ринку праці, зокрема електрозварювальник, автослюсар, електрик, водій, системний адміністратор; кравець, кухар.

У закладах професійної освіти, що є учасниками флагманського проєкту, вже капітально відремонтовано та встановлено нове обладнання у 5 навчальних лабораторіях; створено 3 навчально-практичних центри; 6 кваліфікаційних центрів, 11 центрів ветеранського розвитку, осередки викладання предмета "Захист України".

Водночас в цьому році розширюється перелік професій, для опанування яких у Київській області створюються доступні та інклюзивні освітні простори.

Наше майбутнє неможливе без доступу до якісних послуг для всіх категорій населення, гендерної рівності, без поваги до старших людей і піклування про дітей – тобто без рівних можливостей. Досвід розбудови безбар’єрного простору свідчить, що це нагальна вимога часу та потужна рушійна сила для розвитку. Адже безбар’єрність створює можливості для залучення до активного суспільного життя великої кількості людей, чий потенціал раніше не використовувався повною мірою. Безбар’єрність гарантує можливість кожному реалізувати свій потенціал. Тож продовжуємо командою облдержадміністрації  працювати в цьому напрямку

— наголосила Жанна Осипенко.

Нагадаємо, молодь Київщини вчилася готувати грантові заявки на семінарі-тренінгу "Грантонаписання".

Читати "Моя Київщина" у Telegram