Намагався захопити ринок піску: у бізнесмена з Броварів Сергія Шапрана проходять обшуки
В одіозного броварського ексдепутата та бізнесмена Сергія Шапрана проходять обшуки, які, ймовірно, пов'язані з незаконним видобутком піску, зокрема, у Києві
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на OBOZ.UA.
До видобутку піску, вважають, є причетним як самого Шапрана, так і його компаньйона, одеського депутата Володимира Осипова. Шапрана після того, як він отримав контроль над активами підсанкційного "Юніграна", неодноразово звинувачували в спробах взяти під контроль весь ринок піску.
Деталі: Рейдер із Броварів: як ділок Шапран захоплює гранітні кар'єри на Київщині
Окрім того, Шапран також пов'язаний з очільником Одеської ОВА Олегом Кіпером. А також він став власником майна підсанкційного підприємця Ігоря Наумця.
Актуально: Броварський бізнесмен Шапран продовжує займатись рейдерством
Шапран привласнив і нерухомість інвесторів у "Патріарх-Хол".
Детальніше: Власник Броварського алюмінієвого заводу Шапран займається рейдерством
Факт проведення обшуків у Шапрана 15 листопада підтвердили джерела OBOZ.UA в правоохоронних органах. Раніше у Голосіївському районі Києва журналісти виявили нову точку нелегальної перевалки піску. Під час розслідування з'ясувалося, що з такою діяльністю можуть бути пов'язані люди з орбіти ексрегіонала Володимира Продивуса, зокрема Шапран.
За цим фактом представники ЗМІ вже зверталися із заявою про злочин, заяву було внесено до реєстру за номером ЕО 302. 6 листопада правоохоронці побували на "точці", де провели слідчі дії та огляд місця події.
Раніше Сергій Шапран примудрився отримати контроль за активами підсанкційної групи компаній "Юнігран", яка належала Ігорю Наумцю. Для цього, за даними ЗМІ, було задіяно низку новостворених фірм. Ще в 2022 році компанія з орбіти Наумця, незважаючи на дію санкцій РНБО, почала продавати своє майно за зниженими цінами фірм-прокладок, які практично відразу перепродували ті самі активи новоствореним компаніям. Такий механізм застосовувався до всього майна – від офісів, заводів та автопарку до виїзних воріт та ручного інструменту.
Також повідомлялося, що, купуючи через фірми Володимира Осипова та оформляючи на свої компанії майно "Юніграна", Шапран також придбав склад, який підприємство ТОВ "Юнігран-Сервіс" використало для зберігання промислової вибухівки та запалів до неї. Об'єкт розташований на території АТ "Малинський каменедробильний завод".
Нагадаємо, Шапран вже був фігурантом кримінального провадження, зокрема щодо недостовірного декларування. За версією слідства, він міг приховати від НАЗК дані про майно на 9 млн грн.
Сергій Шапран родом із Дніпра, його перше прізвище – Коробка, Сергій взяв прізвище першої дружини – Шапран. За освітою – юрист. У 2011 році став директором Броварського алюмінієвого заводу, а пізніше і власником холдингу Alumeta Group, до якого увійшов завод.
Із січня 2021 року був депутатом Броварської міської ради від партії "За майбутнє". Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну почав пропускати засідання ради, внаслідок чого склав свої повноваження депутата. Є власником однієї із найдорожчих яхт на Дніпрі – англійської 20-метрової яхти "Принцеса Вікторія" марки Princess V 65.
Як повідомляв OBOZ.UA, у 2024 році Шапрана звинувачували в рейдерському тиску на компанію "СОБІ" у Броварах. Взявши компанію "Будіндустрія-сервіс ЛТД" в управління, Шапран вивів майно з-під санкцій РНБО і отримав контроль над значною частиною ринку видобутку піску в Київській області, фактично створивши монополію в регіоні.
"Будіндустрія-сервіс ЛТД" багато років займалася видобуванням копалин на Київщині, але зараз через санкції та "російський шлейф" збиткова. Відповідно, на ринку вважають, що перешкоджаючи роботі конкурентів, Шапран фактично не залишає виробникам цементу та бетону іншого варіанта, окрім як купувати пісок саме у нього.
Читати "Моя Київщина" у Facebook