#

"Війна з мого вікна": пройшла презентація книги про окупацію Макарова (ВІДЕО)

17.07.2025 08:12
"Війна з мого вікна": пройшла презентація книги про окупацію Макарова (ВІДЕО)
Журналістка презентувала книгу про своє перебування в окупації у Макарові

У столиці пройшла презентація книги "Війна з мого вікна", авторка якої, Світлана Галюта, разом з 90-річною матір’ю опинилась у окупованому Макарові. Як журналістка, вона написала документальні свідчення

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Вечірній Київ".

Презентація книги, яку написала заслужена журналістка України, що багато років пропрацювала в Укрінформі, Світлана Галюта, розпочалась з демонстрації шовкової хустини, яку створила пані Світлана. На хустці зображені ворота до дому в Макарові, де провела 33 дні окупації Світлана Галюта. На металі — сліди від куль, а крізь один з отворів проросла і розцвіла кульбаба. 

Хустинка стала тим самим малюнком, який став обкладинкою книги «Війна з мого вікна». На випуск хустинок донатили. Одна з переможиць написала Світлані, що вона з офісу Ради Європи в Україні. І хустку подарували пані Марії Пейчинович-Бурич, яка є секретарем Ради Європи, а також є очільницею МЗС Хорватії. Історію, пережиту Світланою, переповіли і переклали для дипломатки. На знак солідарності Марія Пейчинович-Бурич вдягнула хустку.

Це мене дуже порадувало тим, що інформація про окупацію Київщини розходиться,

— зізналась Світлана Галюта.

На початку війни, коли російські війська намагались взяти Київ «за три дні», у невеличкий Макарів було окуповано. Світлана Галюта з 90-річною мамою залишалися у селищі. Тим часом в «Укрінформі» почали розшукувати співробітницю. Вже за кілька днів після початку широкомасштабного вторгнення керівник ЗМІ Олександр Харченко зрозумів, що треба продовжувати проводити прес-конференції. А пані Світлана якраз керувала роботою пресцентру. Її телефон не відповіда. В «Укрінформі» не знали, що переживає їх журналістка, адже зв'язку з нею не було.

Під час презентації книги «Війна з мого вікна» пані Світлана показала один з телефонів — службовий, який лежав на сходах у її домі, коли туди зайшли буряти та кадирівці. Один з окупантів побачив смартфон і запитав — чий він. Пані Світлана згадала, які всі присутні почали кричати, що він старий та розряджений. Однак бурят взяв його в руки і віддав кадирівцю. За словами журналістки сталось диво, бо кадирівець поклав телефон на купку дров, навіть не спробувавши подивитись, що ж там. Світлана вважає, що це було диво Господнє, бо інакше за зміст смартфона заплатили б усі присутні українці і ніяких книжок та презентацій вже б не було.

У книжці Світлана описала конкретні події і вони стали підгрунтям до кримінальних справ, вже відкритих, адже Світлана описала свідчення воєнних злочинів.

Є кримінальне провадження, яке відбувається до КПК і ті свідчення, слова, які мовляться людьми, набувають певного статусу у кримінальному провадженні за умови виконання певних процесуальних дій,
— розповіла Лілія Олійник, юристка, яка була на презентації книги. Вона представлятиме інтереси Світлани Галюти у Міжнародному кримінальному суді.





Читати "Моя Київщина" у Facebook