#

Депутат Білоцерківської міськради Андрій Король: на місцевому рівні політики немає, адже це більш господарська робота

22.11.2019 06:00
Депутат Білоцерківської міськради Андрій Король: на місцевому рівні політики немає, адже це більш господарська робота

"Моя Київщина" поспілкувалась із депутатом Білоцерківської міської ради Андрієм Королем, який поділився планами відносно місцевих виборів, своїм баченням ситуації у міській раді, розповів якою бачить транспортну реформу та озвучив рейтинг марнотратства з міського бюджету

- В одному із нещодавніх інтерв’ю Ви сказали, що ймовірніше балотуватиметесь на міського голову Білої Церкви. Очевидно, що таке рішення Ви прийняли не вчора. Від якої партії все ж будете йти у мери?

- Кожне питання вирішується  безпосередньо на часі, тобто, коли буде зрозуміло за  яким законодавством ми будемо йти: чи це буде представництво політичних партій, чи самовисування, чи мажоритарна система. Для мене це важливо, адже я вважаю, що людина, яка йде представляти інтереси громади, в першу чергу повинна займатись представництвом громади, а не якоїсь політичної сили. Так, в мене є бажання йти на міського голову, зокрема тому, що багато чого не вдалося втілити в життя за роки депутатства.
Як ви знаєте, я був представником політичної партії "Основа". Щоправда, вона зараз трансформувалась в "Батьківщину". Зараз ми ведемо перемовини з місцевим осередком цієї партії, тому скоріш за все це буде саме політична сила "Батьківщина". Але життя не стоїть на місці, до виборів залишився практично рік, і як воно буде, подивимось. Утім, повторюсь, представництво громади не може бути переплетено з представництвом якоїсь політичної сили, тому наймовірніше, якщо я переможу на виборах, то в будь-якому випадку вийду з  політичної сили. 

- Кого бачите своїм основним конкурентом у боротьбі за крісло мера Білої Церкви?

Я не хотів би, щоб ми пов’язували крісло мера з якоюсь особистістю. Чому? Перед попередніми виборами  був прийнятий такий документ як "Стратегія розвитку міста Біла Церква". Скажіть мені, будь ласка, хто зараз про нього згадує? Ніхто. Ми з вами, хтось меншою, а хтось більшою мірою вихідці із бізнесу, тому розуміємо, що місто як і підприємство повинно працювати згідно якогось плану. Для мене важливим і принциповим є те, щоб не мер визначав Стратегію, а Стратегія розвитку підтримувалась будь-яким з мерів.
Якщо вже  прийняті програми розвитку, то будь-хто з міських голів повинен прийти і цю програму виконувати. Що стосується конкурентів, то нехай їх буде хоч сто чи тисячу, але люди мають зрозуміти одне: вони повинні голосувати і обирати собі, в першу чергу, менеджера, що буде виконувати ті речі, які вони йому делегують. І тут треба дивитися не на політичну партію, не на саму особистість, а на професійні якості і цілі, які ставить перед собою людина. Це моє бачення, а кого обере громада, то буде її право.

- Ви сказали що Вам за роки депутатства багато чого не вдалося зробити. Що саме?

- Якщо брати по галузях, то я б зупинився на кожній з них. Перша з них - транспортна реформа. На жаль, така, як вона була представлена діючою владою, потерпіла фіаско. Ще на самому її початку я казав, що деякі речі неправильні та не будуть втілені в життя. Ці чотири роки показали, що саме так і сталося. Тому в мене є бажання попрацювати і змінити підхід до транспортної системи в місті. Я вважаю, що в нас повинен бути  переважно комунальний транспорт. Так, ми нікуди не підемо від приватних перевізників. Останнім ми повинні донести: 1) ми вам даємо можливість заробляти;  2) у нас в пріоритеті соціальний захист населення, відповідно, соціальні маршрути, які належать громаді міста з громадським транспортом. Тобто, у формування тарифу перевізників інших маршрутів місцева влада не повинна втручатися, а перевізники повинні співпрацювати по тій ціні, яка їм вигідна.
Основна ціль і філософія  цього – 6-7 маршрутів, які будуть покривати основні артерії міста. Для цього необхідно залучити комунальний транспорт, який має бути закуплений або в лізинг, або в кредит. Другий нюанс: міська влада має зробити так, щоб підхід від будь-якої точки міста до комунального маршруту мав складати максимум 2-3 кілометра. Тобто, людина сама повинна обрати, або заплатити той тариф, який встановили самі перевізники, або ж йти пішки до зупинки комунального транспорту, де заплатити стабільну ціну, встановлену міською радою. Такі маршрути відповідатимуть амортизаційним потребам та матимуть інвестиційну складову для утримання комунального транспорту.  Але це будуть не тролейбуси. Хоча це й екологічний транспорт, проте у тролейбуса є дуже вагома вада -  прив’язка до дротової мережі.  Я вважаю, що для комунального транспорту мають бути заведені саме автобуси з низькою підлогою, великої ємкості, які будуть рухатись без прив’язки до дротової мережі.

- З транспортом зрозуміло, а щодо інших галузей?

- Великої уваги заслуговують школи, садочки і лікарні, куди треба, в першу чергу, вкладати кошти та робити технічне переоснащення. Я думаю, це буде основним із пріоритетів, що дасть можливість надавати дітям якісну освіту, якісно ставити діагноз і проводити лікування.
Також великої уваги заслуговує спорт, куди також треба вкладатися та створювати спортивні клуби.  Це основні напрямки, але найголовніший напрямок- це безпека міста. Як ви знаєте, я був розробником програми "Безпечне місто Біла Церква". Так, програма прийнята, але, на жаль, вона мало фінансується. Заради безпеки містян такі речі треба переводити в площину практики, встановлювати відеокамери, тривожні кнопки в школах і садочках. Зараз встановлені у місті камери можуть зчитувати обличчя та номерні знаки, тому люди, які захочуть вчинити якесь правопорушення, скоріш за все, оберуть інше місто, аніж Білу Церкву для того, щоб тренуватися на наших статках і майні.

- Щодо міських камер відеонагляду. В нещодавньому інтерв’ю начальник поліції Білої Церкви Сергій Ждан відзначив, що ті 36 встановлених камер в рамках програми "Безпечне місто" не тягнуть сервер, і звернувся до міської ради щодо вирішення цього питання.  То міська рада виділить кошти на новий сервер?

- Що таке міська рада, депутати і виконавча гілка влади? На жаль, в нас місцеве самоврядування працює на громадських засадах. Тобто  фактично виходить, що депутати раз на місяць знаходять час, щоб піти на сесію і відстоювати інтереси громади. Виконавча гілка влади, це люди, які отримують зарплату і кожного дня повинні займатися саме цими питаннями, про які ви кажете. Коли депутати вносять ідеї і виконавча влада повинна їх виконувати, то в нас тут іде дисбаланс, адже у кожного своє бачення і воно не трансформується в якусь виважену позицію. Так, ми ухвалили програму, яка повинна забезпечити безпеку містян. В подальшому виконавча влада повинна була знайти програму, яка повинна відповідати критеріям та виконувати ті функції, які закладені для безпеки. Тому в подальшому ми повинні співпрацювати і знаходити порозуміння з усіма гілками влади. А це в першу чергу функція міського голови і його виконавчого комітету.

В кулуарах стверджують, що екс-регіонал Василь Хмельницький зацікавлений і навіть сприяє Вашому просуванню на посаду мера.  Як це прокоментуєте?

- Знову ж таки, "екс-регіонал" чи ще хтось… Я вважаю, на місцевому рівні політики немає, адже це більш хазяйська робота, якою потрібно постійно займатись.  Про Василя Хмельницького багато чув, відслідковую у фейсбуці, що людина робить і які має підходи. Скажу відверто, я з ним особисто не знайомий. В мене немає його номера телефону так само, як і у нього мого. Хоча, я сподіваюсь, що познайомимось, бо його підходи та бачення  розвитку країни мені імпонують. Так само, як імпонують питання підходу і розвитку екс-нардепа Володимира Полочанінова. Я таких людей поважаю і нічого в цьому поганого не бачу.

- Як ви ставитесь до Миколи Бабенка та його  перемоги? Хоч і зарано, але що можете сказати з приводу його ефективності?

- Так, з Миколою Бабенко особисто знайомі, зустрічаємось. Що стосується його ефективності, ви праві, зарано казати, давайте почекаємо і подивимось. Ефективність, приміром, Хвичі Мепарішвілі я можу довести на прикладах, адже в мене була з ним співпраця протягом останніх трьох років, відповідно, я можу сказати що ми зробили в місті. Бажаю Бабенку, щоб він зробив більше.
Що ж стосується самої перемоги… Коли ми відкриваємо соцмережі, нам всі розповідають що знову "бабусі" прийшли на вибори. (До речі, слово "бабусі" нехай буде в лапках, тому що я дуже поважно відношусь до людей зрілого віку). То зробіть так, щоб не "бабусі" обирали, а ви. А для того, щоб ви обирали, потрібно проявити, в першу чергу, свою соціальну активність, встати і піти на вибори, а не сидіти у фейсбуці. Що повинна в цьому плані зробити держава, я вам скажу на прикладі громадського бюджету, так як був одним із авторів. І наразі ми вже пробуємо і робимо електронне голосування. Для мене дико, що ми в 21 столітті не можемо забезпечити його на виборах. На жаль, світом править лінь, тому, якщо ми забезпечимо поколінню, яке не хоче ходити голосувати і втрачати свій час, можливості голосування в смартфоні або комп’ютері, думаю відсоток голосуючих молодого покоління збільшиться.

- Яка наразі ситуація у Білоцерківській міській раді? Що з розпуском виконкому і чи дійсно у діючого мера Геннадія Дикого меншає підтримки в раді?

- Певно це саме складне запитання. Це треба розглядати в двох площинах. Перша - ми не підтримуємо мера, як мера, але підтримуємо громаду, яка його обрала. Речі, які ми робимо, не для того, щоб комусь нашкодити. Останні речі, які відбулись – розпуск виконавчого комітету міської ради. Напередодні два рази ми звертались до мера і казали, що нам потрібно зробити кадрові зміни в зв’язку із законодавством, адже відбулися певні зміни функцій заступників міських голів, керуючого справами. Так само кожна фракція має своє представництво і хотіла б змінити свого представника у виконкомі. 
Згідно з законодавством має бути оголошена ініціатива міського голови, щоб винести проєкт рішення, за яким би депутати могли змінити представників своїх політичних сил. Але ці два рази він виносить проєкт  таким,  що лише він має право вносити зміни, а ми не маємо права цього робити. Так, виконавчий комітет поки що розпущений, але міський голова наклав на це рішення вето. Навіщо? Якщо в нього є непорозуміння з депутатським корпусом, то їх треба вирішити, розібрати, винести новий проєкт рішення, і ми за три дні прийшли б і проголосували новий виконком. Але ж ні, цього не відбулось. Більше того, коли ми розпускали виконком, казали, що на найближчу сесію винесемо це питання. Найближча сесія відбулась, але міський голова це питання не виніс. І так, в принципі, в усьому. Ви ж подивіться, попередній міський голова за 10 років каденції 2 чи 3 рази ветував якісь рішення.
Думаю, що Біла Церква точно увійде в історію України як місто, де міський голова за останні 3-4 місяці разів  двадцять накладав вето на рішення депутатів міської ради. Я вважаю, що це нонсенс, недопрацювання і небажання знаходити точки порозуміння.

- Але, все ж таки, чи справедливо те, що в усіх проблемах, бюджетного, комунального, соціального характеру, звинувачують саме міського голову та приписують йому ту злощасну плитку. Адже є депутатський корпус, який також відповідальний за добробут містян.  

- Тут я наведу приклад з ключом птахів, які летять в одному напрямку за вожаком. Ми, депутати, визначаємо, що потрібно робити, а які далі  ставляться технічні завдання, це вже не наше питання. Приміром, нам треба зробити алею на Олександрійському бульварі… Депутатам без різниці, буде там плитка чи асфальт, головне, це повинно бути економічно обґрунтовано і якісно зроблено. Якщо Геннадій Дикий все закладає лише плиткою, значить вважає, що це правильно і це його право. А що стосується депутатів, я не хочу нікого виправдовувати і себе також, але поки депутат працюватиме на громадських засадах, його ефективність роботи буде прямо пропорціональна його зайнятості на робочому місці. І це зрозуміло, адже кожен з нас ще має родину, дітей, яких він зобов’язаний годувати. Навіть контроль тих речей, котрі ви делегуєте виконанню на виконавчу владу, в нас як правило низький. Тобто, ми прийняли рішення, яке вважаємо аксіомою і яке міська влада повинна виконати, але у міської влади своя думка і вона робить те, що вважає за потрібне.

- Поговорімо про рейтинг марнотратства з місцевого бюджету Білої  Церкви, який неодноразово висвітлювали у ЗМІ. Які на вашу думку топ-3 найнеобгрунтованіші фінансування чи купівлі?

- Депутат міської ради,  це людина, яка повинна займатися законотворчістю та представляти інтереси свого регіону. Я особисто виніс більше 25 проєктів рішень за ці 4 роки. Якісь були прийняті, якісь ні, але питання в тому, як потім ці проєкти рішень виконуються.
Щодо марнотратства, то на мою думку, перш за все, це вкладення коштів в тепломережу, тому що, як правило, ми вкладаємо в ті речі, які  потім просто втрачаємо. Але, якщо говорити про рейтинг, то в цьому році на перше місце можна поставити сумнозвісний ЦНАП: ми не дали стільки коштів на тепломережу, скільки витратили на цей центр надання адміністративних послуг. Нагадаю, за приміщення ми заплатили 25 мільйонів гривень, а тепломережа отримала менше. Якби ми ці 25 мільйонів вклали не в приміщення, яке для запуску потребує вкладення ще 50-60 мільйонів гривень, а вклали ці кошти в технічне оснащення, як це робить Київ і інші міста, з цього було б більше толку. Це зробило б якість надання послуг кращою, з меншою корупційною складовою.
А третім я б відмітив ті, вищевказані дитячі майданчики, які ми будуємо під кожним під’їздом. Звісно, дитячі майданчики повинні бути, адже це соціалізація дитини, її розвиток. Але, на мою думку, вони мають бути не в кожному дворі, бо це нераціональне використання коштів. Я був ініціатором програми, в котрій зобов’язав міську владу розробити аналіз із розрахунками про кількість необхідних майданчиків, яка відповідатиме кількості дітей. Ви думаєте за 4 роки зробили? Ні, програма є, але вона не виконується.  І зараз на кожній сесії ми "клепаємо»"новий майданчик... 

Спілкувалася Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook