#

Бізнесмен чи політик: хто кому Павлушко?

14.06.2024 10:54
Бізнесмен чи політик: хто кому Павлушко?
Юрій Павлушко (джерело - kurkul.com)

Зараз, в умовах війни, депутати місцевих рад (окрім тих хто покинув межі країни) залишаються займатися своїм основним видом діяльності, і при цьому зберігають представницьку функцію в органах місцевого самоврядування. Вони розуміють, що по закінченню війни потрібно буде повертатися у політику.  Утім, дехто з них робить відвертий наголос на бізнес-напрямку. Про те, на кого орієнтується та чим займається депутат Київської облради Юрій Павлушко, читайте в сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Офіційна біографія Юрія Павлушка

Юрій Іванович Павлушко народився у селі Городець Овруцького району Житомирської області. Освіту здобув у Житомирському сільськогосподарському технікумі, де отримав кваліфікацію механіка сільського господарства. Цікаво, що професійний шлях Павлушка почався не в сількогосподарській, а в технічній сфері – він працював вишкомонтажником у Білоруській нафто-розвідувальній експедиції в 1980-х роках.

Із поверненням в Україну чоловік став головою Сомководолинської сільської ради Переяслав-Хмельницького району, якою керував із 1990 по 1997 рік. У подальшому очолив сільськогосподарський виробничий кооператив "Соснова" Переяслав-Хмельницького району (1997 – 2008), а з квітня 2008 року по теперішній час Павлушко є директором ПП "Соснова", що засноване на базі кооперативу. Також йому належать ФГ "Олександр", ПОП "Пристроми", ТОВ "РАДА СГП", ТОВ "Хліб Переяславщини" та ПСП "Бігунь".

Зауважимо, що Павлушко має науковий ступінь кандидата історичних наук, хоча за освітою - механіка сільського господарства (захистив дисертацію за спеціальністю «Історія науки і техніки», тема дисертації – "Академік А.О. Бугуцький (1929 – 2000): інтелектуальна біографія вченого, організатора аграрної науки в Україні"). Практична цінність цієї роботи невідома.

Політична кар'єра

Його політична кар'єра почалася з місцевого самоврядування, був депутатом Переяслав-Хмельницької районної ради у період із 1998 по 2020 рік. У 2020 році Юрій Павлушко був обраний депутатом Київської обласної ради від партії "За майбутнє". Зауважимо, що він намагався здобути місце у Київоблраді в 2015 році від Аграрної партії України, але безуспішно. І це попри те, що він - крупний місцевий аграрій і по замовчуванню має високі стартові позиції перед виборами.

Очевидно, що головну роль в отриманні депутатського мандата у 2020 році для Павлушка зіграв технологічно розкручений політпроєкт "За майбутнє", а не реноме господарника і досвідченого політика.

Скандали

У відкритих джерелах є згадка про один, але дуже серйозний скандал за участі Павлушка.  Мова йде про спробу привласнити земельні ділянки загальною площею 30 гектарів шляхом фіктивного розлучення з дружиною.

Журналісти довідалися, що родина Павлушків, ще до офіційного відкриття ринку землі, у різні способи (зокрема не завжди прозорі), отримала у власність 115 земельних паїв у колишніх Переяслав-Хмельницькому та Яготинському районах. У липні 2014 року дружина Павлушка звернулася до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду з вимогою поділити майно подружжя в процесі розлучення (цікаво, що в декларації депутата за 2019 рік Тетяна Костянтинівна зазначена дружиною, хоча по документах вони розлучилися ще в 2014 році).

Не менш цікавий факт, що майже відразу від початку судового слухання сторони дійшли до мирової угоди: Тетяні Костянтинівні відійшло все побутове майно (матраци, дивани, меблі, техніка для дому та автомобілі), а Юрію Івановичу – суд присудив земельні ділянки загальною площею у 30 гектарів, які на той момент були у власності "Колективного сільськогосподарського підприємства імені Леніна", що в селі Соснова.

Земельні ділянки мали своїх законних власників, але суд позбавив громадян права ними розпоряджатися: "Скасовано Державний акт на право колективної власності на землю серії КВ, зареєстрований у Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за №19 від 18 березня 1996 року".

Після цього держреєстратор "абсолютно випадково" відразу ж зареєстрував право власності земельними ділянками на Юрія Павлушка. Проте після позову жительки села Соснова в 2021 році Київський апеляційний суд скасував рішення про видачу землі Переяславським судом. Цей випадок викликав значний громадський резонанс та серйозно зіпсував публічний імідж політика. Незважаючи на його значний внесок у розвиток аграрного сектору і місцеве самоврядування, питання щодо його етичних стандартів та прозорості діяльності залишаються актуальними.

Вплив на громадську думку і політичну сцену

Враховуючи активну участь у політиці та бізнесі на місцевому рівні, Павлушко має серйозний вплив у регіоні. У нього достатньо можливостей для досягнення особистих та політичних цілей, але вони серйозно підкріплені дружбою із місцевим фермером Олександром Яремою – братом колишнього Генерального прокурора України Віталія Яреми. Нібито, зв’язками з родиною Ярем він дозволяє собі прикриватися. Окрім того, за непідтвердженою наразі інформацією, у представника партії "За майбутнє" у КОР Павлушка є російський паспорт.

Читайте також: Нащо живуть депутати Київоблради: "За майбутнє!"

Чи то через необізнаність, чи то через брак розуміння – політик фактично не користується соціальними мережами для залучення нової авдиторії, що демонструє його необізнаність сучасних політичних технологій. Попередня політична стратегія, що дозволяла постійно ставати депутатом місцевої ради, а востаннє перейти на щабель вище, наступного разу може не спрацювати.

Зауважимо, що на початку 2022 року НАЗК повідомляло про початок перевірки доходів Палушка, що не відповідав способу життя посадовцявідповідно до проведеного моніторингу. Але подальших заяв від контролюючого органу не було.

Майбутнє Павлушка в політиці

З огляду на загальну ситуацію, майбутнє Павлушка в політиці буде залежати від здатності адаптуватися до вимог електорату та змін у законодавстві. Якщо він знову потрапить у серйозний скандал, його політична кар'єра може зіткнутися із викликами, що не зможуть компенсуватися допомогою армії.

Павлушко є впливовою фігурою в регіональній політиці, але його діяльність викликає змішані оцінки серед громадськості. Вибір політичного бренду та стратегічне планування роботи на окрузі будуть вирішальними у його подальшому політичному житті. Тим паче, бізнес для Павлушка явно лишається пріоритетним напрямком, тоді як депутатський мандат все ж, є більше статусною іграшкою.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст