#

Депутат Київоблради Олег Іваненко: Із урахуванням фінансового потенціалу нашої громади Бровари можуть дійсно процвітати

19.04.2021 07:28
Депутат Київоблради Олег Іваненко:  Із урахуванням фінансового потенціалу нашої громади Бровари можуть дійсно процвітати
Олег Іваненко

- Як Ви вважаєте, у чому причина перемоги вашого політичного опонента на виборах?

- На жаль, нічого зробити не можна було. Через застосування конкурентами брудних виборчих технологій чисельна перевага виявилась на його стороні, оскільки норми поточного виборчого законодавства (зокрема, спрощена система реєстрації виборців)  були прописані таким чином, що для участі у виборах достатньо було підвезти автобусами потрібну кількість "електорату" із інших регіонів країни.

- Але ваша політична сила представлена у раді Броварської об’єднаної територіальної громади?

- Так, маємо п’ять депутатів. А загалом у складі місцевої ради представлені досить нетипові для регіону  політичні сили. Скажімо, "Рідний дім", або мерська партія "Єдність", що мимоволі примушує пригадати колишній партійний бренд іншої "Єдності" ексмера столиці Олександра Омельченка…

- Чи не найуспішнішою з вітчизняних реформ називають децентралізацію, яка на думку окремих експертів, дещо загальмувалася останнім часом…

- А й справді, тенденція до гальмування – очевидна. Питання з районними радами так і не вирішилися, адже без змін до Конституції, знову маємо двовладдя на місцях. При наявності райрад (хай і укрупнених), програми розвитку районів суто механічно переносяться на територіальні громади, хоча фінансового ресурсу їм не додали. З іншого боку, є побоювання, що у майбутньому префекти матимуть значно більше повноважень, ніж їхні попередники по владній вертикалі.

- Утім, від майбутніх гіпотетичних проблем місцевої  влади повернемося до реальних теперішніх проблем влади регіональної. Як Ви вважаєте, нинішній параліч в роботі облради затяжний?

- Можливо. Упевнений, що для більш стійкої конструкції представницької влади регіону при формуванні коаліції потрібно було врахувати не ситуаційні розклади в еліті, а реальні політичні уподобання земляків…

- Наразі багато експертів стверджує, що на тлі військової загрози з боку сусідів та безпрецедентної пандемії навіть на центральному рівні слід створювати коаліцію національної єдності…

- Дійсно, гострота моменту потребує консолідації не тільки програм, але й відповідальності за їх реалізацію, особливо на рівні територій та громад.

- Не так давно у Броварах сталося збройне протистояння між кримінальними угрупуваннями за переділ ринку автоперевезень, що для сторонньої людини може свідчити про занадто нездорову криміногенну ситуацію в цьому місті-супутнику столиці…

- Наше місто останнім часом – доволі спокійне для людей. Неспокійним воно й справді було у 1996-1998 роках, тож запрошення бізнесменами на "розборки" найманого криміналу зі сторони дійсно трохи попсувало в інформаційному середовищі реноме  нашого "стотисячника"…

- Бюджет Броварів становить півтора мільярди гривень. Тобто, вам як опозиції,  є що контролювати. Із іншого боку, яким великим не був би кошторис громади, у кожного міста є свої проблеми. Які ж основні виклики стоять перед вашими земляками?

- За останні два десятиріччя кількість мешканців міста збільшилася вдвічі. Тобто через масштаби забудови маємо технологічні проблеми наших інженерних комунікацій. З іншого боку, в контексті зазначених вище демографічних змін, варто просто нагадати, що за 20 років ми не збудували жодної школи. Тому в нас є ЗОШ, де діти навчаються аж у три зміни. Також переповнені дитячі садочки. Торік розпочали спорудження однієї сучасної школи, у тому числі із залученням для цього коштів з обласного бюджету.

Зважаючи на той факт, що значна кількість броварчан працює у столиці, суттєво збільшилося й навантаження на наші автошляхи.

Із урахуванням фінансового потенціалу нашої громади Бровари можуть дійсно процвітати, просто у нас часто кошти витрачаються не на першочергові потреби громад, а через різні схеми вивозяться зовні і в нецільовий спосіб використовуються. Бровари здатні бути цілком самодостатніми, але через те, що у регіоні чимало територіальних громад, що потребують прямих дотацій, іноді при розробці програм соціально-економічного розвитку на рівні області про нас забувають, мовляв – самі впораєтесь…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст