#

Ексголова Володарської РДА Руслан Поліщук: Якщо людина приїхала з села в будь-який день, то вона має попасти на прийом до керівника

23.09.2020 08:15
Ексголова Володарської РДА Руслан Поліщук: Якщо людина приїхала з села в будь-який день, то вона має попасти на прийом до керівника

"Моя Київщина" поспілкувалася з колишнім правоохоронцем, ексголовою селища Володарка та ексочільником Володарської РДА Русланом Поліщуком, який наразі балотується на голову Володарської ОТГ

- Розкажіть насамперед про свій шлях від лав МВС до селищного голови Володарки та голови Володарської РДА.

- Після закінчення Національної академії внутрішніх справ я служив на різних посадах: від інспектора до начальника Володарського райвідділу міліції. У 2004 році мене призначили на посаду начальника спеціального міжрайонного відділу по боротьбі з економічними злочинами. Загалом я присвятив службі у лавах МВС 25 років життя. Балотувався на посаду селищного голови Володарки я у 2006 році та зрештою виграв вибори.

Після завершення цієї каденції, із 2010 до 2014 року, я займав посаду голови Володарської районної державної адміністрації. Не дивина та не секрет, що в ті роки я був у "Партії регіонів", яка на сьогодні не сприймається. Більше того, я сам її також не сприймаю. У 2014 році, коли проходили сумні події на Майдані, я публічно заявив про вихід із провладної партії та добровільно склав повноваження голови районної державної адміністрації. На моє переконання, так треба було зробити, і я не шкодую. Відтоді я в політиці участі не брав, але ніколи не був байдужий до проблем району, залишаюсь активним, поки є здоров’я та бажання.

- Що Вас не влаштовує в діях місцевої влади та чому знову вирішили очолити Володарщину?

- По-перше, у нас у районі вже два роки немає голови районної державної адміністрації, а є лише виконуючий обов’язки. Він людина непогана, але його не видно, його ніхто не знає. Я вважаю, що хороший керівник той, який не боїться взяти на себе відповідальність за прийняте рішення. Я, приміром, себе відношу до таких керівників. Мене не влаштовує, що люди сьогодні живуть бідно, і зрозуміло, що хочеться зробити, аби їм жилося краще.  Мені не подобається закритість, тобто коли люди не можуть потрапити до керівника зі своїми питаннями та проблемами. Тут у мене позиція така: якщо людина приїхала із села в будь-який день, то вона має попасти на прийом до цього керівника.

- Тоді варто поговорити про попередні здобутки. Які були позитивні напрацювання на посаді Володарського  селищного голови?

- Я мав програму, коли прийшов на посаду селищного голови, яка була виконана на всі 100 відсотків. Те, що я обіцяв людям, зробив. Про мої здобутки все ж мають говорити люди. Сміливо можу сказати, що я ні в кого не забрав землю, не відібрав бізнес, нікого не обклав податками чи даниною. Насамперед варто згадати, що на початку моєї каденції Володарка була без вуличного освітлення та без води у Володарському водосховищі. Бюджет був дуже маленький, а більша його частина виділялася на дитячий садок, який був на балансі Володарської селищної ради. Зрозуміло, що на ті гроші, які залишалися, зробити якісь соціальні проєкти чи вирішити питання по благоустрою було неможливо.

Зрештою вуличне освітлення з’явилося. Для цього ми залучали державні та інші кошти, які тільки могли. Щодо Володарського водосховища, то тут також вдалося відремонтували дамбу та наповнити водою. Хоча відзначу, що й зараз там залишається багато проблем, які треба вирішувати. Дороги на той час також були в дуже незадовільному стані, адже обслуговувалися селищем. Приміром, якщо говорити про центральну дорогу Біла Церква – Тетіїв, Ставище – Сквира, то на сьогоднішній день вона обслуговується державою. І це завдяки тому, що ми з депутатами та районним керівництвом прийняли рішення про передачу їх державі. Серед того, що було зроблено за час моєї каденції, можна згадати й капітальний ремонт дитячого садочка, обладнання дитячих майданчиків, суттєву реорганізацію ритуальної служби при селищній раді тощо. Варто сказати, що основним моїм завданням було залучення інвестицій. Будь-які інвестиції, які мали залучатися в Володарку без усіляких бюрократичних перепон. Приміром, коли хотіли ліквідувати Володарський хлібзавод, нам вдалося знайти інвестора, який вклав гроші в це підприємство. Багато бізнесменів, особливо представників малого бізнесу, які хотіли розпочати свою справу у Володарці, її розпочали. Вважаю, що я особисто й ті люди, які зі мною працювали, доклали багато зусиль, щоб Володарка була принаймні такою, якою вона є зараз.


- А чого досягли на посаді голови Володарської райдержадміністрації?

- Загалом було зроблено багато справ, залучено багато інвестицій, особливо в сільському господарстві. Таким чином, було побудовано великий сучасний доїльно-молочний блок, а також чимало зерносушильних комплексів. Інвестори побудовали відомий острів Сакури та створили дуже гарну рекреаційну зону з пляжем. За цей час також було проведено реконструкцію деяких сільських будинків культури, збудовано гарний в’їзний Уклінний Хрест, зведено храми Трьох Святителів та Успіння Пресвятої Богородиці.

Освітній сфері також було приділено немало уваги, зокрема це стосується закупівлі обладнання, проведення інтернету, заміни опалення та ремонту спортивних залів. Найголовніше те, що мені свого часу вдалося зберегти всю сітку навчально-виховних закладів району. Щодо медицини, то тут я прагнув, аби в лікарів була хороша зарплатня. Можу сказати, що центральна районна лікарня тоді працювала в повному обсязі: у нас була швидка невідкладна допомога, терапевтичне, хірургічне та гінекологічне відділення. Тобто люди сюди йшли та знали, що отримають допомогу різних спеціалістів. На сьогоднішній день люди в розпачі, особливо із сіл.

- А які наразі у Володарці є проблеми та питання, що потребують негайного вирішення?

- Перше, що хочу відзначити, – сьогодні на межі закриття наше пологове відділення, яке є одним із найкращих у Київській області. Основна причина, за словами місцевої влади, в тому, що тут народжує мало породіль, дороге фінансування та немає лікаря-неонатолога, який вивчає розвиток немовлят.

Як ви знаєте, у Володарці не так давно відбулася трагедія, а саме: убивство неонатолога у відділенні. Невже найлегше взяти та закрити пологове відділення замість того, щоб пошукати гроші та нового спеціаліста? Зокрема, проблема в тому, що коли я пішов із посади голови РДА, було закрито терапевтичне відділення та відділення реанімації. Коли я був селищним головою, ми всім світом збирали гроші на ремонт пологового будинку, реанімації та закупівлю всього медичного обладнання. А сьогодні що? Ситуація в медицині взагалі не зрозуміла.

Є також ще одна проблема, що тягнеться роками. Ще з 2008 року приватна компанія хоче видобувати у нас в районі рутил-ільменітові руди з кар’єру. Гроші там дійсно великі, але тут ставляться на вагу гроші та люди. Тому моя позиція, як і раніше, однозначна – цей кар’єр на території Володарки не потрібен, адже для того, щоб вимити поклади із піску, треба величезна кількість води, якої й так катастрофічно не вистачає. І я докладу максимум зусиль для того, щоб видобутку цих покладів тут не було.

Чи варто й казати, що нашою проблемою є відсутність великих підприємств та нестача робочих місць. Але в нас є потенціал розвитку зеленому туризму, промисловості тощо. Тому комусь треба ставати, закочувати рукава, працювати та контролювати.


- Із якими планами йдете на голову громади та що передбачає Ваша передвиборча програма?

- Насамперед хочу зазначити, що моя програма має красномовну назву  "Контракт із виборцями". Одним із основних її пунктів є соціальний блок, що передбачає: 

  • вирішення проблем безробіття;
  • створення інформаційно-аналітичного центру, що буде інформувати жителів громади, аналізувати їх  вподобання та вивчати проблеми;
  • підтримка малого та середнього бізнесу;
  • створення робочих місць;
  • громадська безпека та відеонагляд у населених пунктах; 
  • створення програми соціальної та психологічної реабілітації учасників бойових дій.

Якщо ж узагальнити, то у програмі акцент ставиться на інвестиціях та прозорому бюджеті, оптимізації шкіл, розвитку спорту, створенні екологічних програм, відновленні повноцінної роботи пологового та реанімаційного відділеннь, реорганізації КП, що займається благоустроєм, житловим фондом, водопостачанням та водовідведенням, створенні резервного фонду коштів для допомоги тяжко хворим та інше. Кожен пункт моєї програми вимагає багато роботи, не лише моєї, а й тих людей, які прийдуть у громаду.

- Від якої політичної партії Ви йдете на голову ОТГ?

- Я не прибічник партійності, тож йду самовисуванцем.  Якби на сьогодні висування на голову ОТГ було би лише від партії, я б не балотувався. Таке рішення прийняв давно, після досвіду членства в "Партії регіонів". 

- А чим зараз Ви заробляєте на життя, чи є у Вас бізнес?

- Я живу на пенсію. Бізнесу в мене немає. Хіба що є автомийка, що належить моєму батькові, але займається нею мій син.  

- Як активна людина Ви, певно, маєте хобі?

- Моє хобі – мисливське полювання, хоча я не є власником мисливських угідь. Займався я цим із дитинства. Мені часто закидають, мовляв, я екоактивіст, а в соцмережах хизуюся вбитими тваринами. Це складна тема, але я хочу сказати наступне: на одну вбиту тварину я докладу зусиль, аби виросло та розвелося сто таких тварин. Крім того, я професійно займаюся спортивною стендовою стрільбою, брав участь у чемпіонатах України, Європи та світу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка