#

Скандаліст і прогульщик: як працював у Київоблраді Гліб Лірник

08.10.2020 08:02
Скандаліст і прогульщик: як працював у Київоблраді Гліб Лірник
Гліб Лірник

Напередодні місцевих виборів "Моя Київщина" підсумовує діяльність чинних депутатів Київської облради. Що корисного зробив за каденцію молодий "київський мажор" Гліб Лірник, читайте у сьогоднішньому матеріалі

Ні для кого не секрет, що, аби потрапити в політику, насамперед потрібно мати хороші ресурси та зв’язки. Відтак, у 2015 році вдало балотувався до Київоблради від БПП "Солідарність" Гліб Лірник. Він став членом комісії облради з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів.

Варто зазначити, що Лірник двічі намагався потрапити до Верховної Ради по мажоритарці 94-го округу (міста Васильків та Обухів, а також Васильківський, Обухівський райони).

Якщо в 2014 році він залишився за крок до перемоги (усього на два відсотки відстав від "народнофронтівця" Віктора Романюка), то в 2019 році зазнав цілковите фіаско (за нього проголосували лише 0,27% виборців). До слова, перший раз Лірник балотувався від БПП, а другий – як самовисуванець.

Відомо також і те, що після Євромайдану чинний народний обранець створив громадську організацію "Надійний тил", що надавала допомогу та збирала кошти для київських батальйонів в АТО. Депутат облради є бенефіціаром благодійного фонду "Таланти України", а також засновником ще одного благодійного фонду – "Підтримка соціальних реформ".

За даними ЗМІ, перед виборами у 2014 році Лірник вихвалявся, що збудував Троїцький православний храм у столиці та організував паломницькі тури у Києво-Печерську Лавру та інші святі місця.

Оскільки ці "тури" збігалися з початком виборчої компанії, їх можна розцінювати як непрямий підкуп виборців. Слід зауважити, що в 2014 році Лірник очолив передвиборчий штаб Порошенка на 95-му окрузі.

У ЗМІ писали про нечесні методи боротьби чинного депутата облради проти опонентів і прямо вказували на придбання і злив компромату на політичних опонентів, підкуп виборців, реєстрацію двійників конкурентів по виборним списками, підкуп суддів і багато іншого.

Довіреною особою в 2014 році у Гліба Лірника була Наталія Баласинович, 30-та у списку "Європейської солідарності" на виборах 2019 року. Нагадаємо, що через зухвалу поведінку її вилучили зі списку політсили.

Таким чином, до облради потрапив представник "золотої молоді", випускник Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "політологія". Але насамперед Лірник був відомий у двох іпостасях: директор найдорожчого столичного розважального комплексу "Dinamo Lux" і син Андрія Лірника.

Слід зауважити, що в 2019 році, згідно з інформацією, поданою до ЦВК, чинний нардеп був тимчасово безробітним.

Батько Гліба – Андрій Лірник – забудовник, що за часів Януковича успішно виграв низку тендерів на фармацевтичному ринку, зокрема був партнером одного з улюблених постачальників Міністерства охорони здоров’я усіх часів – Петра Багрія.

Сам Гліб Лірник свого часу займався підприємницькою діяльністю, зокрема працював комерційним директором фармацевтичної кампанії "Мед Трейд".

Також протягом двох років (2011-2013рр.) він очолював Департамент туризму почесного консульства Республіки Мальдіви. Ймовірно, на цю роботу його влаштував батько, який є почесним консулом Республіки Мальдіви.

Поява Гліба Лірника в партії тодішнього президента не є випадковою. Слід нагадати, що Лев Парцхаладзе, який очолював партійний осередок у Київській області, узяв бізнес-партнера – батька Лірника – до першої п’ятірки своєї партії "Європейська столиця" під час виборів до парламенту 2007 року.

Матір Гліба Лірника з екзотичним іменем Карашаш Шейко відома як столична підприємниця, яка здавала та керувала багатьма об'єктами нерухомості в Києві.

Згідно з даними декларації, син мільйонера – власник 10 квартир у столиці, а також п'яти земельних ділянок на території області. У Лірника також є заміський будинок загальною площею 384,7 у селі Таценки Обухівського району.

У вихідця з успішної сім’ї власного автомобіля немає, однак у його дружини є Mercedes-Benz GLE 250 2017 року випуску. До слова, заробляє Гліб Лірник на здачі нерухомості в оренду.

Депутат Київської облради неодноразово опинявся в центрі скандалів. Так, Лірник із законною дружиною (офіційно вже разом не живуть, але ще й не розлучені) Валентиною Павлюк не могли поділити дитину, тож розпочали ледь не справжню війну із залученням ЗМІ.

За словами Валентини, вона прийшла забрати дворічного сина до себе на декілька днів, а натомість була жорстоко побита: у неї діагностували черепно-мозкову травму. Конфлікт між подружжям зняла на камеру адвокатка Катерина Власюк.

Депутат же свою провину заперечував та наголошував, що дружина просто впала на землю, а кров з носа у неї пішла через високий тиск. "Я побачив, що Валя хоче забрати дитину. Я схопив її, вона почала кричати, я закрив їй рот рукою, щоб не лякати дитину. Коли ми впали, іншою рукою я забрав дитину", – зазначив Лірник.

Валентина Павлюк у квітні цього року звернулася в столичну поліцію, тож згодом відкрили кримінальне провадження за фактом нанесення побоїв членам сім'ї. Так, було проведено слідчий експеримент, опитано свідків події. Наразі крапка в цій історії ще не поставлена.

До слова, Лірник судиться із видавницею Поліною Ненею, яка на своїй сторінці в соцмережі писала, що бити жінку неприпустимо. У своєму позові депутат облради просить захистити його честь, гідність та ділову репутацію, спростувати недостовірну інформацію про нього та стягнути моральну шкоду у розмірі 3 млн грн.

Як відомо, перше засідання мало відбутися 15-го вересня, але його перенесли на поки невідому дату.

Щодо діяльності депутата в облраді можна сказати дуже мало. Лірник вважається одним із найбільш злісних прогульників, адже рідко з'являється на роботі.

В інтервꞌю "Моїй Київщині" Лірник підбивав підсумки своєї депутатської роботи: "Очікування від депутатської діяльності були значно більші. Перше, що не сподобалося, – дуже малі можливості для реалізації тих чи інших проєктів. Коли ти депутат від міста, кожна твоя робота помітна людям. А коли в тебе 12-15 сіл, ти в одному селі щось зробиш, а в іншому люди цього не бачать. У нас дуже маленьке фінансування, тому діяльність депутата на рівні області залишається непоміченою".

Але діяльність не залишиться непоміченою, якщо вона взагалі є. Ще рік тому Лірник заявив, що не планує займатися політикою, але чомусь пригріте місце в облраді не покинув. "Хочу займатися бізнесом та не витрачати більше час на те, що не приносить мені задоволення та те, що не цінують люди", - заявляв чинний нардеп.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст