#

"Київоблгаз" як інструмент дестабілізації або Як відключити 300 квартир через чотирьох боржників

16.08.2021 08:14
"Київоблгаз" як інструмент дестабілізації або Як відключити 300 квартир через чотирьох боржників
Київоблгаз

"Усі заможні люди в Україні зробили свій капітал на російському газі", – сказав колись один із перших українських олігархів Ігор Бакай. Здається, більшість новітніх провокацій, спрямованих на розхитування ситуації у країні, також мають газове забарвлення та відповідну вуглеводну фінансову складову. Про це переконливо свідчить ситуація, яка склалася з мешканцями трьохсотквартирного будинку у пристоличному ЖК "Софія Київська"

Наше видання продовжує моніторити історії протистояння споживачів природного газу з його постачальниками-монополістами. Можливо, у передвиборчих обіцянках кандидата у Президенти Володимира Зеленського "тарифи піднімати не будемо" крилися елементи популізму, чи це було пов’язано з невмінням молодої команди спрогнозувати тенденції на світовому енергетичному ринку, але факт залишається фактом: за два з половиною роки ціна на куб газу та його постачання до оселі наших земляків збільшилася на 360 відсотків.

Утім, не дивлячись уже на цьогорічні гучні заяви керівництва країни (озвучені як самим гарантом, так й очільниками президентського Офісу та секретаріату РНБО) про початок боротьби з олігархами, успіхи від цього процесу доволі скромні, хоча всі пам’ятають, що грошову заставу за пана Фірташа проти судового переслідування у Відні вніс російський громадянин…

Дійсно, власник більшості облгазів та медіагрупи "U.A. Inter Media Group Limited" (де головним надбанням є телеканал "Інтер" із найбільшим ефірним покриттям у країні) Дмитро Фірташ, разом зі своїм російським партнером Павлом Фуксом з 13 червня 2021 року перебуває під санкціями, запровадженими РНБО України (пізніше це рішення підписав і Володимир Зеленський). Натомість поки що розмови про те, що його відлучать від трубискоріш за все передчасні, інакше працівники облгазів не поводили себе зі своїми клієнтами так безцеремонно та нахабно.

Нагадаємо лише кілька наших публікацій про те, газовики у своїх стосунках зі споживачами  послуг використовують зовсім не джентльменські підходи.

"Київоблгаз збут" завищував ціни на газ
"Київоблгаз просто викручує руки": як страждає бізнес від свавілля монополіста
Обрізали газ, бо "не треба було про нас писати": як себе поводить "Київоблгаз"
Свавілля та брехня від монополіста на Київщині: як газова компанія олігарха Фірташа зайнялася бандитизмом

Можливо, такий жорстокий пресинг щодо справжніх або умовних боржників продиктований досить традиційним бажанням товстосумів примножити свої статки, на які той же очільник "Київгазу" Дмитро Дронов звів собі розкішний маєток, що активістами було зафіксовано лише завдяки дрону, а саме відео потрапило до YouTube.

Проте іноді складається враження, що в боротьбі з боргами незначної частини споживачів газу працівники "Київоблгазу" вдаються до того, щоб узяти в заручники решту сумлінних сусідів, відмикаючи від газового постачання цілі будинки. Але ж практика колективної відповідальності та саме заручництво засуджено головними нормами світового права та сприймається в цивілізованому суспільстві як елемент тероризму…

Докладно про це ми писали в публікації "Помста монополіста: як люди Фірташа з «Київоблгазу» перетворили у заручники жителів цілої області".

Не секрет, що іноді конфлікти жильців із газовиками виникають там, де лінії постачання застарілі та є загроза витоку газу та подальшого його вибуху, і тут тимчасове вимкнення газового стояка до усунення технологічних несправностей виправдане, але те, що трапилося нещодавно в ЖК "Софія Київська" (де комунікації абсолютно нові) не має жодних виправдань. Тут, у Борщагівській ОТГ, від споживання газу відключили будинок аж на 300 квартир. Як з’ясувалося, за борги чотирьох родин. Ціна питання приблизно 30 тисяч гривень (20 тисяч – ціна газу, а 10 тисяч – його постачання). Тобто за борг у тисячу доларів мають страждати усі…

Як стало відомо "Моїй Київщині", із усього ЖК, який нараховує 5 тисяч квартир, боржників за газ – менше сотні. Іншими словами, народ у нас – дисциплінований та законослухняний, і, попри захмарні тарифи, люди їх таки платять.

Подейкують, що окремі "мажори" з Кончі-Заспи мають значно більшу заборгованість перед газовиками, але відмикати їх від користування природнім газом ніхто не поспішає. Повернемося до наших пересічних земляків.

Тактика подібного підходу досить проста: функціонери й бюрократи прагнуть, аби самі сусіди вчиняли психологічний тиск на боржників, аж до справжнього суду Лінча…. Але не всі вони винні в тому, що не завжди мають змогу вчасно та сповна розрахуватися та ще за новітніми тарифами: безробіття, епідемія ковіду, перебування на заробітках за кордоном – може бути цілий ряд причин того, що квитанція з проплатою послуги не була погашена вчасно.

До того  ж існують процедури реструктуризації боргу та, мабуть, комусь вигідно, аби люди сварилися між собою, перекривали дороги, на додаток до недавніх провокацій на Банковій, побиття радикалами журналіста, напад на золотого медаліста олімпіади в Токіо Жана Беленюка, який, нагадаємо, є чинним народним депутатом України.

Цілком імовірно, що нинішній ювілей країни не буде супроводжуватися військовою агресію з боку РФ (як це було відразу після святкування Дня Незалежності у 2014-му році), бо Путін вирішив, що дешевше дискредитувати Україну в очах світової громади іншими засобами, аби довести закордонним лідерам, що наша країна – failed state. Нагадаємо, неспроможною називають  ту державу, "яка не може підтримувати своє існування як життєздатна політична та економічна одиниця. Це також держава, яка стає некерованою й недостатньо легітимною в очах міжнародного співтовариства у зв'язку з розпадом державної влади".

І заради цієї давньої мрії господарів Кремля цілком ймовірним видається розширення мережі провокацій, для чого країна-агресор здатна активізувати як зусилля агентів зі своєї п’ятої колони, так і корисних ідіотів, які ллють воду на млин ворога. Доводиться тільки розраховувати, що наші спецслужби зуміють розібратися: ху є ху (як сказав Михайло Горбачов 30 років тому відразу після провалу путчистів із ГКЧП) серед тих, хто навмисно або здуру розхитує човен нашої державності напередодні головного національного свята країни.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст