#

Київська ОДА й столичний регіон: цифри, символи та реалії

18.03.2021 08:00
Київська ОДА й столичний регіон: цифри, символи та реалії
Василь Володін

Як вже повідомляв портал "Моя Київщина", минулої п’ятниці відбулося засідання колегії КОДА, на якому керівник області Василь Володін прозвітував про зроблене владою та бізнесом у регіоні за минулий 2020-й рік. Що ж стоїть за кожною цифрою звітної доповіді і чи здатна влада закріпити певні успіхи у майбутньому? Це з'ясував кореспондент нашого видання, який також побував на цьому заході.

Варто нагадати, що наприкінці вересня минулого року губернатор Київщини вже звітував про перші сто днів перебування на посаді. Тоді серед досягнень своєї команди він назвав завершення довгобудів, реорганізацію адміністрації та налагоджену взаємодію з бізнесом та інвесторами.

Нині звіт був більш грунтовний та охоплював практично усю палітру соціально-економічного життя регіону за попередній  (досить драматичний) рік та фактично став своєрідною репетицією звіту очільника виконавчої гілки влади перед депутатами влади  представницької  на черговій сесії обласної ради, яку намічено провести у четвер, 18 березня.

У роботі колегії взяли участь керівний склад облдержадміністрації та обласної ради, представники структурних підрозділів, очільники райдержадміністрацій Київщини, керівники органів місцевого самоврядування, начальник ГУ СБУ у Києві та Київській області, керівник Київської обласної прокуратури, очільник ГУ Нацполіції в Київській області, а також очільники податкової служби, регіонального аудиту,  агенції з розвитку інвестицій та служби впровадження цифрової трансформації на Київщині.

Символічно, що виступав Василь Володін перед представниками органів влади та місцевого самоврядування 12-го березня, тобто - рівно через рік після свого офіційного призначення  та ще в річницю початку карантинних заходів у регіоні, пов’язаних з пандемією коронавірусу, на який він сам перехворів минулого місяця…

Ще одним викликом владі торік стали місцеві вибори, які дещо оновили політичний пейзаж в представницьких органах державної влади та місцевого самоврядування, які  в свою  чергу й нині проходять крізь процедуру трансформації управлінських структур, пов’язаної з адміністративно-територіальною реформою та розукрупненням районів у регіоні: з нового року замість двох з половиною десятків їх стало лише сім.

Ще про одне. Якщо більшість попередньої каденції обласної ради пройшла під знаком протистояння між обласною радою та КОДА (яку вдалося дещо приборкати лише наприкінці депутатського скликання), то нині між гілками влади спостерігається формальна єдність, натомість саму обласну раду дещо штормить…

Як пам’ятаємо, правлячій на центральному рівні президентській партії при формуванні коаліції довелося придивлятися до потенційних  союзників .

Про особливості коаліційного співіснування фракцій «Слуга народу», «Батьківщини» та «Опозиційного блоку» та намагання нової опозиції  (фракцій «Європейської солідарності» та партії «За майбутнє»)  оскаржити процедуру обрання керівництва облради через суд - ми вже не раз писали. Масла у вогонь політичного скандалу додали дії союзників зі США застосувати санкції проти керівника обласного осередку «Слуг народу» нардепа Олександра Дубінського (який днями таки залишив посаду обласного партагеносе владної партії) та рішення РНБО проти медіаактивів одного з лідерів Опоблоку Віктора Медведчука…

Навряд чи ці зовнішні чинники у таборі формальних союзників сприятимуть єдності лав коаліціантів усередині облради. Власне, так і відбувається. А втім, - це сфера відповідальності його очільника – Олександра Склярова, який також був у президії колегії.

Тож Василь Володін, скоріш за все, дещо відсторонився (принаймні, публічно) від цих викликів, і зосередився на інституціональній специфіці своєї посади. І тут публічності йому явно не забракло. На відміну від сесій обради, кожний з присутніх на колегії, отримав роздатковий інформаційний матеріал, а журналісти за запитом одержали ще й у PDF-форматі яскраво ілюстровану презентацію цього звіту. 

Попри недовіру наших людей до статистики (а головне- виклики пандемії) за минулий рік Київщина досягла суттєвого прогресу і за переважною більшістю показників очолює регіон  у всеукраїнський рейтингу регіонів. Можна було б уявити – яких результатів досяг би регіон та країна в цілому, якби не  цей вірус…

Можливо хтось скаже: високі темпи нинішнього зростання пояснюються глибиною попереднього падіння, а головне – прогрес у виробництві ще не корелюється достатньо із прогресом у зростанні добробуту земляків – і буде правий. Хоча - проти цифр та фактів, як кажуть,- не попреш…

Оскільки портал «Моя Київщина» розмістив на своєму ресурсі відео зі звіту голови ОДА, докладно на цифрах зупинятися не будемо, натомість проілюструємо статистику окремими прикладами інфографіки.

Зокрема, на сьогоднішній день Київська область займає перше місце за обсягом введеного в експлуатацію житла, третє місце – за розміром середньомісячної зарплати, четверте місце – за обсягом капітальних інвестицій та рівнем зайнятості населення, п’яте місце – за обсягом прямих іноземних інвестицій, шосте місце – за кількістю створених робочих місць, а також сьоме місце – за обсягом реалізованої промислової продукції.


Відносно ж виконання обласного бюджету Київської області, за інформацією Василя Володіна, у 2020 році було профінансовано 31 обласну цільову програму на загальну суму 1 млрд 434,6 млн грн. Найбільші обсяги фінансування були спрямовані на сфери будівництва, доріг, реалізацію заходів з енергоефективності та охорону здоров’я.


Останнє питання нині є надто чутливим, тож  очільник КОДА першочергово зауважив на заходах з протидії поширення коронавірусу на Київщині:

«Для госпітальних баз регіону ми закупили апарати штучної вентиляції легень середнього класу, рентгенівські пересувні діагностичні комплекси, а також інше обладнання та лікарські засоби на загальну суму 128,8 млн грн, – звітував Василь Володін. Його виступ доповнила його заступниця із соціальної проблематики та очільниця департаменту охорони здоров‘я.


Окремо Василь Володін зупинився на темі залучення інвестицій: «Це вкрай актуальне питання, тож ми активно працюємо над тим, щоб створити в області всі умови для успішної реалізації інвестпроєктів. Зокрема це стосується і створення індустріальних парків. Наприклад, у минулому році зареєстрували індустріальні парки «Місто Скла» у Березані та «ПАТОН» на території Глевахівської селищної ради Фастівського району».

Не обійшов він у своєму звіті й проблематиці екології. Зокрема, у регіоні продовжено роботу з ліквідації стихійних сміттєзвалищ, проведено реконструкцію майданчиків для збору твердих побутових відходів, придбано та встановлено 107 контейнерів з роздільного збору відходів у містах Київської області, розроблено інвестиційний проект щодо створення сміттєпереробного комплексу.


Окрім цього, голова облдержадміністрації звітував про забезпечення соцзахистом вразливих верств населення, залучені інвестиції, а також результати реалізації програми "Велике будівництво" на території Київщини. Наостанок Василь Володін відмітив, що, попри чимало здобутків, ще є над чим посилено працювати.

Але на його думку, успіх у реалізації наміченого може стати лише за умов співпраці усіх гілок влади, територіальних громад та представників бізнесу.


Насамкінець, голова Київської ОДА Василь Володін резюмував: «Роботи за рік провели чимало. Маємо багато здобутків, проте, звісно, залишилось багато питань, над якими ще потрібно посилено працювати. Впевнений, що в 2021 році робота команди облдержадміністрації буде такою ж згуртованою і ми продовжимо разом з обласною радою та органами місцевого самоврядування ефективно працювати задля добробуту Київщини та її жителів».


На колегії, окрім розмови про рік минулий говорили й про плани на поточний 2021-й рік, на який у серпні  припадає 30-річний ювілей нашої Незалежності, а на квітень- сумна 35-та річниця аварії на ЧАЕС. Старійшина депутатського корпусу екс-мер Славутича Володимир Удовиченко закликав обласну раду ретельніше контролювати фінансові надходження з держбюджету на райони, що прилягають до зони відчуження та клопотати перед центральною владою про нагородження державними нагородами ліквідаторів аварії…

Один з нинішніх очільників міста (перший заступник міського голови Славутича)  Віктор Шевченко зауважив, що їх з кожним роком стає все менше і проілюстрував цю тезу сумним фактом потреби молодого міста у новому кладовищі…

У кулуарах колегії він для нашого порталу висловив впевненість, що рішення Кабміну залишити Славутич в адміністративному підпорядкуванні Київщини, не дивлячись на близькість Чернігівської області, було правильним.

А загалом, на засідання колегії були запрошені, як ветерани місцевого самоврядування, так і ті, хто минулої осені лише вперше переміг на посаді керівника місцевого ОТГ.

Зокрема, керівник Ірпеня Олександр Маркушин, користуючись присутністю на заході зі звітом начальника ГУ НП у Київській області Андрія Нєбитова, висловив вдячність правоохоронцям «за професіоналізм у протистоянні з тітушками, які намагалися зірвати останню сесію Ірпінської міської Ради», а по закінченню роботи колегії спеціально для нашого видання повторив тезу, що «утворення району з центром не в Ірпені, а в Бучі - було помилковим».

А молодий керівник Пісківської ОТГ Володимир Луцков розповів, як саме він та очолювана ним  громада намагається реалізувати положення його передвиборчої програми, зізнавшись, що в ході освоєння місії керівника намагається врахувати досвід колег з Бородянки та Немішаєва.

- Однак з Нового року ви відноситесь тепер не до Бородянського, а до укрупненого Бучанського району?- запитую в молодого керівника громади.

- «Будемо співпрацювати з усіма. Головне аби була користь громаді»- відповів Володимир Луцков.

Насамкінець колегії наш портал ексклюзивно запитав у губернатора про термін трансформації старих районів у нові, укрупнені.

Зясувалося, що процес переходу громад під нове адміністративне підпорядкування триває. Василь Володін нагадав, що призначення голів адміністрації районів та перших заступників (які є фігурами політичними) – це – президентська прерогатива, але висловив впевненість, що до початку літа ці посади вже не будуть вакантними, а щодо посад держслужбовців новоутворених РДА, то конкурс на зайняття відповідних посад буде публічним.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Олександр Воронін
журналіст