#

Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко: на Київщині вже відбудували 13 тисяч об’єктів, зруйнованих та пошкоджених внаслідок російської агресії

18.10.2023 10:16
Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко: на Київщині вже відбудували 13 тисяч об’єктів, зруйнованих та пошкоджених внаслідок російської агресії
Фото з місця події

Відбулося розширене засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України щодо відбудови Київщини. 

Засідання відбулося під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака за участі голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступника керівника Офісу Президента, виконавчого секретаря Президії Олексія Кулеби, представників центральних органів влади, народних депутатів, дотичних до відбудови, та представників міжнародних організацій, дипломатів. 

Крім того, на заході була присутня спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка прибула до України з першим візитом після свого призначення. Пенні Пріцкер запевнила у продовженні підтримки українських регіонів з боку США й зауважила, що децентралізація дає змогу дослухатися до думок жителів громад: 

Економіка вашої країни розвивається в регіонах. Це має свої результати. Сьогодні я хочу почути ваші ідеї щодо того, як Україна може розвиватися і як ми – зокрема, світова спільнота, приватний сектор – можемо допомогти вам втілити ваші проєкти.

Участь у засіданні взяли начальник Київської ОВА Руслан Кравченко та його заступники, очільники правоохоронних органів області, очільники районів та територіальних громад регіону. Загалом до розгляду питань долучилися понад 200 осіб.

Учасники обговорили найпроблемніші питання, які стосуються процесу відновлення регіону, зокрема комплексної відбудови Ірпеня, Мощуна, Андріївки, Шевченкового, Мархалівки, Кухарів. Мешканці цих населених пунктів мали змогу напряму поспілкуватися з представниками центральних органів влади, поставити питання, які їх турбують, та отримати на них відповіді.

Також присутні торкнулися нормативного регулювання питань відновлення, прискорення розмінування та низки інших важливих напрямів.

Начальник Київської ОВА Руслан Кравченко повідомив, що на Київщині внаслідок російської агресії зруйновано понад 28 тисяч об’єктів. Більшість – житло. Значну частину вже відбудували – це 13 тисяч об’єктів.

Начальник КОВА зазначив:

Продовжуємо масштабну відбудову, щоб повернути якомога швидше додому людей і забезпечити їх соціальними послугами. Залучаємо всі можливі ресурси. Відновлення відбувається за кошти UNITED24, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласного та місцевих бюджетів, урядових програм. Залучаємо всі можливі ресурси. Відновлення відбувається за кошти UNITED24, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, обласного та місцевих бюджетів, урядових програм. Окрема вдячність усім нашим міжнародним партнерам, які активно долучаються до відбудови: МОМ, УВКБ ООН, GEM, ПРООН та інші. 

Він зауважив, що процес відбудови триває безперервно. Потрібно відновити ще близько 15 тисяч об’єктів:

Упевнений, що ефективна координація дій між всіма органами влади дозволить нам якомога швидше відновити все, що зруйнували росіяни. Як начальник КОВА щодня працюю над тим, щоб люди будували своє майбутнє саме в Україні, на Київщині.

Одним з найбільш постраждалих населених пунктів Київщини став Гостомель. Тут налічується понад 3000 будівель, які в тій чи інші мірі були пошкоджені під час російського наступу.

Після скандалу у Гостомелі через схеми і приховування витрат на відбудові, який мав місце за попереднього керівництва Гостомельської селищної військової адміністрації, місцеву владу очолила нова команда. У червні 2023 року голова КОВА Руслан Кравченко призначив на посаду голови Гостомельської СВА Сергія Смаля. Серед найперших завдань Смаля і команди – прибрати ризики для відновлення громади, зробити цей процес максимально прозорим, а головне швидким і продуктивним.

Тож за три місяці роботи, після проведеного аудиту і систематизації проблематики, новопризначене керівництво Гостомельської селищної ради розробило нову модель та чіткий алгоритм процесу відбудови. Концепт полягає у швидкому відновленні житлового фонду, об’єктів соціальної інфраструктури, відновленні інженерних мереж та будівництві укриттів. Детальніше про відновлення селища читайте в матеріалі.

Тим часом Київщина готується до опалювального сезону. Наразі на теплопостачальних підприємствах області вже створено необхідний запас обладнання, устаткування та матеріалів для сталого проходження опалювального періоду. Йдеться про газові та твердопаливні котли, теплові, мережеві та циркуляційні насоси, насосні станції, теплогенератори, труби та засувки різних діаметрів тощо. 

Загалом об’єкти теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду та дорожньо-мостового господарства готові до проходження осінньо-зимового періоду на 100%. Зокрема здійснено комплексну підготовку 1019 житлових будинків; відремонтовано 627 покрівель, 1017 опалювальних систем, 1071 одиниць систем холодного водопостачання.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Руслан Кравченко
Голова Київської обласної військової адміністрації