#

Новобудови Київщини: ЖК "Сади Вишневі" від скандального Журби, який будують на місці парку

24.11.2021 08:00
Новобудови Київщини: ЖК "Сади Вишневі" від скандального Журби, який будують на місці парку
Візуалізація ЖК "Сади Вишневі"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує робити огляд новобудов столичного регіону, у яких розповідає про ціни на квартири, наявність дозвільних документів, реальних забудовників. Раніше ми розповідали про житловий комплекс "Квартал Тарасівський" в Тарасівці, а сьогодні мова піде про ЖК "Сади Вишневі" у Вишневому

Як виглядає житловий комплекс "Сади Вишневі" у Вишневому?

Житловий комплекс економ-класу "Сади Вишневі" будують на північній окраїні Вишневого на вулиці Машинобудівників. Поблизу "Садів Вишневих" будують ЖК "Софіївська Слобідка", "Стожари" і "Городок".

За даними сайту Bild.ua, житловий комплекс "Сади Вишневі" складатиметься із десяти десятиповерхових будинків, які побудують за технологією цегляної кладки із керамічної цегли. Новобудову утеплять пінопластом, а фасади оброблять мінеральною штукатуркою.


Візуалізація ЖК "Сади Вишневі"

Основні комунікації в ЖК централізовані, а опалення – індивідуальне. Кожна квартира комплектується газовим котлом, у ній монтується система опалення (з радіаторами) та встановлюються лічильники води, електрики та газу.

Однією із головних переваг комплексу забудовник вважає власну паркову зону із фонтанами та клумбами, яка займе 4 із 10 га загальної площі забудови та буде розміщена прямо всередині комплексу.  До того ж забудовник обіцяє облаштувати паркінг, побудувати дитячий садок, спортивні та дозвільні зони, дитячі площадки та усю необхідну інфраструктуру, для якої спеціально запланували комерційні приміщення на перших поверхах будинків.

Які ціни на квартири?

Житловий фонд комплексу "Сади Вишневі" представлений одно- та двокімнатними квартирами, площа яких відповідає заявленому економ-класу. Так, за один квадратний метр однокімнатної квартири, площами від 30,48 до 45,16 кв м, доведеться заплати 25 000 грн. Двокімнатні апартаменти, площами від 54 до 58 кв м обійдуться інвестору 24 000 грн та 28 000 грн за квадратний метр, залежно від квадратури.


Варіанти планувань помешкань у будинку №6, 1 під'їзд

Зауважимо, що попри те, що з Вишневого не далеко до столиці, ціни на житло тут дещо завищені, тим більше як для економ-класу. Наприклад, у тому ж таки ЖК "Art Misto" в Софіївській Борщагівці, де також представлені тільки одно- та двокімнатні квартири, помешкання на декілька тисяч дешевші, при тому що "Art Misto" позиціонується у сегменті комфорт-класу. Так, квадрат однокімнатної квартири в "Art Misto" на три тис дешевший (22 000 грн), а двокімнатна тут обійдеться 21 000 – 22 000 грн, а в "Сади Вишневі" ціна доходить до 28 000 грн.

Хто будує житловий комплекс?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва "Садів Вишневих" виступило ТзОВ "Євро 2000", девелопером та інвестором, а також генеральним підрядником заявлене Будінвестконтакт.

Засновниками "Євро 2000" є Сергій Олександрович Підхомутний, Людмила Василівна Підхомутна, а також компанія "Тінекасл Лімітед". Адреса останньої - Беліз, що на східному узбережжі Центральної Америки.

Чи законно будують ЖК "Сади Вишневі"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, цільове призначення земельної ділянки площею 10 га, на якій будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Зауважимо, що із функціональним призначенням ділянки не все так прозоро. Згідно з Генеральним планом Вишневого, на цій ділянці мала з’явитися зона зелених насаджень загального користування. Містобудівні умови та обмеження не були виявлені у відкритих джерелах та не представлені забудовником. До того ж, у проєктній документації про функціональне призначення також нічого не сказано.

Що цікаво, раніше ми писали, що генеральний план міста Вишневе був затверджений 16 лютого 2017 року і станом на сьогодні є чинним. Важливо, що жодних змін до нього не вносили і за новий план міська рада не голосувала. Згідно з документом, на 10 га землі, що знаходиться між вулицями Машинобудівників та Святошинською, заплановано створення парку, томі будівництво висоток просто нонсенс для жителів, які чекали на зелений куточок у місці.

З цього приводу місцеві жителі повстали, адже в місті з населенням близько 40 тис осіб є всього кілька скверів, тому, на думку жителів, звести замість парку та школи чергові кам’яні джунглі, просто неприпустимо.

"Війна" місцевих жителів і забудовника почалася ще наприкінці 2017 році, коли забудовник пригнав на місце будівництва необхідну техніку, почав рити котловани і заливати фундамент. Будь-які дозвільні документи вишнівчанам ніхто не показав, лише пояснили, що в забудовника є договір оренди на цю територію від 2009 року, тобто  договір, що вступив в дію ще задовго до затвердження генерального плану міста. Забіжимо наперед і скажемо, що цей договір не дає право будувати тут, адже, як згодом виявилося, проєкт землеустрою щодо відведення ділянки терміном на 25 років на житлову забудову у 2007 році не розробляли.  

Попри протести жителів, які навіть стали блокувати техніку, забудовник не перестав будувати і таки зумів звести три восьмиповерхові будинки на площі у два гектари. Апогею конфлікт досяг у серпні 2018 року, коли жорстоко побили активіста Ігоря Гричашова. Сам чоловік пов’язує звірячий напад зі своєю позицією щодо будівництва "Садів Вишневих". Він також додав, що побиттю передували словесні погрози. 

Через декілька днів після нападу відбулася зустріч активіста з представниками Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) за участю засобів масової інформації, у ході якої Гричашов вимагав провести перевірку законності будівництва та заборонити продовження виконання будівельних робіт. Як з’ясувалося згодом, перевірки таки були, але, на диво, порушень ніхто не виявив… Подейкують, що ціна такого "чистого" реноме – 10 тисяч доларів. Ба більше, забудовник викидав таку суму з кишені щоразу, коли приходили "гості" із ДАБІ.

За словами місцевих, за будівництвом стоїть скандальний забудовник Олександр Журба.

"Із самого початку боротьби проти рейдера-забудовника Журби В., який за допомогою підконтрольних йому фірм ТОВ "Евро 2000" (Підхомутний С.) і ТОВ "Будінвестконтакт" (С. Лук'янчук), а також їх окремих "прикормлених франклінами холуїв" із Вишневої міської ради, Районної державної адміністрації, ДАБІ, органів поліції, прокуратури та суддів здійснює незаконну забудову земельної ділянки у Вишневому", - написали на сторінці "Вишневе Парк" у Facebook.

За декілька днів після побиття активіста відбулася сутичка місцевих із так званою "охороною" будівництва. Попри протести населення, забудовник дуже швидко вирив ще два котловани, залив фундамент та огородив все парканом. Люди вийшли на протест, однак їх атакували невідомі особи, яких за словами місцевих спеціально найняли (як пояснюють активісти, мова йде про "тітушок" у кількості близько 100 осіб, частина яких проживала на території цього будівельного майданчику). Дійшло до того, що жителі зламали та спалили паркан.


Фото з місця події

У Національній поліції України кажуть, що судовим рішенням забудовнику заборонені будівельні роботи на скандальній ділянці, однак жодних деталей не розголошували, через "таємницю слідства".


Заборона будувати ЖК "Сади Вишневі"

Зауважимо, що, за інформацією фахівців Bildcontrol.ua, замовник будівництва ТОВ "Євро 2000" орендує земельну ділянку в Вишневої міської ради. Термін дії договору оренди спливає у 2040 році, що перевищує час введення будинків в експлуатацію.

На сайті OBOZREVATEL вказано, що у 2007 році міськрада віддала землю в оренду ТОВ "Євро 2000". Рішення підписав нині покійний голова міста. На сесії Вишневої міськради був затверджений проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ для житлової та громадської забудови. Надалі між міськрадою і компанією було укладено договір оренди ділянки площею 10,25 га по вулиці Святошинська/Машинобудівників.

Відповідно до витягу Державного земельного кадастру про земельну ділянку, технічну документацію розробляло ДП "Київський науково-дослідний інститут землеустрою". Однак пізніше було встановлено, що:

  • висновки про погодження проєкту землеустрою щодо відведення ділянки на право оренди "Євро 2000" для житлової забудови не видавалися;
  • Київський обласний центр охорони і наукових досліджень пам'яток культурної спадщини не видавав висновки узгодження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  • за інформацією ДП "Київський науково-дослідний інститут землеустрою", останній з ТОВ договірних відносин не мав. Договір на проведення землевпорядних робіт не підписував. Проєкт землеустрою щодо відведення ділянки терміном на 25 років на житлову забудову у 2007 році не розробляв;
  • за інформацією Вишневої міськради, договір оренди ділянки площею 10,25 га з кадастровим номером 3222410600:01:009:0007 між міськрадою і "Євро 2000" не укладався.

Зауважимо, що забудовник навіть оформив право власності на три своїх недобудови. Інформація про це замовчувалася, тому якщо мешканцям навіть вдасться відвоювати землю, недобудови все одно будуть належати забудовнику. Якби поліція свого часу провела ряд відповідних дій, забудовник не отримав би документи, які дають право на проведення будівельних робіт і не міг би зареєструвати недобудови, але правоохоронці вперто закривали очі на незаконну забудову.

Що цікаво, ще у 2019 році земельна ділянка перебувала під арештом згідно з судовим рішенням. Однак станом на 3 листопада цього року в Реєстрі речових прав на нерухоме майно інформація про арешт ділянки відсутня. У Реєстрі судових рішень документа про зняття арешту також немає.

Дуже цікаво, хто "кришує" це будівництво, якщо висотки продовжують з’являтися попри численні порушення, заборони та протести.


Фундамент для нового будинку залили прямо на місці згарища

Щоб "втихомирити" людей, забудовник замилив очі тим, що побудує на території дитячий садочок за півмільйона гривень, а на додачу ще й віддасть 4 га для парку. І це все на ділянці, яка є предметом кримінального правопорушення, на яку був накладений арешт, і яку міськрада Вишневого не передавала в оренду. Про закон, вочевидь, забудовник не чув.

Ба більше, які документи ТОВ "Євро 2000" показувало інвесторам, що вони погодилися вкласти гроші в будівництво. Як з’ясували наші журналісти, діяла взагалі непроста схема: оригінал договору оренди земельної ділянки нібито втрачений чи навіть згорів в архіві, є тільки копія підтверджена рішенням суду про те, що колись у суді був пред’явлений оригінал.

Зауважимо, що голова Києво-Святошинського районного суду знаходиться у родинних зв’язках із забудовником. Тому цілком імовірно, що рішення може бути сфабриковане. 

Що дуже цікаво, забудовник звертається до міської ради Вишневого з проханням передати в оренду цю ділянку, при тому, що договір він нібито уклав ще в 2009 році. Навіщо тоді просити про оренду землі, яку вже орендуєш?

На кожній сесії виноситься це питання, але депутати не ризикують голосувати за передачу в оренду землі, тому що знають, якою буде реакція громадськості. Складність ситуації також і в тому, що договір був підписаний мером, якого вже немає в живих. Ось чому не можливо провести експертизу його підпису. 

Як стати інвестором будівництва "Садів Вишневих"?

Для покупки помешкання у цьому житловому комплексі необхідно підписати договір пайової участі в будівництві. Одразу зауважимо, що така схема інвестування прямо не передбачена Законом України про Інвестиційну діяльність, але згадується в інших законодавчих актах.

У цій схемі бере участь замовник будівництва, підрядник та вкладник.

Так, договір пайової участі передбачає будівництво житлового будинку за рахунок вкладень інвесторів, кожен з яких сплачує пайовий внесок (сума паю відповідає вартості обраної квартири або приміщення, яке інвестор отримає у власність після здачі будинку в експлуатацію), тобто по суті фінансує будівництво.

Важливо пам’ятати, що відсутність чіткої регламентованості змісту договору пайової участі дає можливість недобросовісному забудовнику укласти його на вигідних лише для себе умовах, оскільки не залучаються фінансові організації, такі як Фонд фінансування будівництва або Інститути спільного інвестування.

Окрім цього, варто описати усю процедуру. Спершу укладається договір про спільну діяльність між забудовником і підрядником. Пізніше підключаються вкладники шляхом укладення додаткової угоди. За додатковою угодою за вкладником закріплюються певні квадратні метри, які він оплачує.

Зауважимо, що вкладник отримує свої оплачені квадратні метри на підставі акту розподілу.

Варто пам’ятати, що при будь-якій схемі інвестування є ризики:

  • при укладанні договору вкладник формально закріплює певну квартиру за собою. Контроль, яка квартира за ким закріплена веде сам забудовник, що збільшує ризик подвійних продажів;
  • недотримання термінів будівництва. Забудовник сам вирішує скільки йому будувати цей будинок і на скільки пересунути дату здачі в експлуатацію;
  • ризик зростання собівартості житла. Забудовник може заявити, що в перебігу будівництва ціни на будматеріали або оплата підряду виросли і зажадати сплати додатково певних сум за продовження роботи над проєктом. Таке рішення забудовник приймає самостійно і вкладники не можуть вплинути на нього ніяким чином;
  • ризик банкрутства забудовника. Коли все будівництво, зокрема фінансова його частина зав'язана виключно на забудовнику, є ризик втратити всі вкладення при банкрутстві цієї організації.

Фахівці Bildcontrol.ua радять звернути увагу на:

  • репутацію забудовника, кількість зданих об'єктів, судові справи;
  • умови договору, які пропонує забудовник до підписання;
  • зафіксуйте експлікацію квартири до договору;
  • перевірте наявність дозвільної документації на будівництво, земельних ділянку;
  • переконайтеся, що договором передбачено порядок повернення коштів у разі розірвання договору про спільну діяльність.

У відкритому доступі актуального прикладу договору немає і забудовник відмовився його надати.

Інфраструктура та благоустрій

Варто сказати, що інфраструктура Вишневого поблизу комплексу непогано розвинена. Мешканцям "Садів Вишневих" будуть доступні кілька муніципальних дитячих садків, середня школа та ліцей, міська лікарня, доросла та дитяча поліклініки, до яких швидко можна дійти пішки.

Окрім цього, у пішій доступності є кілька мережевих супермаркетів, маса невеликих магазинчиків, різні салони, кав'ярні, відділення банків.

Неподалік розкинувся і місцевий сквер, куди можна вийти на прогулянку з чи ранкову пробіжку. А ще один парк все ж таки має з'явитися і в межах будівництва ЖК "Сади Вишневі" — частина території майбутнього ЖК забудовник все ж таки "віддасть" місту, і на 4 з 10 га облаштують паркову зону з фонтанами та клумбами.

На громадському транспорті до комплексу можна дістатися маршрутками № 720 (стартує з площі Перемоги), 369 та 721 (стартують від метро "Святошин"), 716 (від станції "Нивки"), 741 (від "Академмістечка"), 718 (від ст. м. "Виставковий центр"), 820 (від ст. м "Контрактова площа"). 


Вигляд житлового комплексу згори

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка