#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Квартал Тарасівський"

02.11.2021 07:45
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Квартал Тарасівський"
Візуалізація ЖК "Квартал Тарасівський"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує робити огляд новобудов столичного регіону, де звертає увагу потенційних інвесторів на різні схеми продажу житла, наявність документів та реальних забудовників. Раніше ми розповідали історію, як інвестори ЖК "Orange Park" у Крюківщині не можуть отримати свою квартиру, а сьогодні мова піде про комплекс "Квартал Тарасівський" у селі Тарасівка Боярської ОТГ

Як виглядає цей житловий комплекс?

Масштабний проєкт Київміськбуду ЖК "Квартал Тарасівський" будують поряд із залізною дорогою на вулиці Братів Чмиль у селищі Тарасівка Фастівського району. Безпосереднє "сусідство" із залізницею не підійде тим, хто мріє про тишу та спокій, адже тут їздять не тільки пасажирські, а й товарні потяги, стук коліс яких добре чути в дворі ЖК.

"Квартал Тарасівський" – масштабний проєкт економ класу, який складатиметься із 15 десятиповерхівок, дитячого садочка та церкви. Також забудовник обіцяє обладнати паркінг, по три дитячих та спортивних площадки, фонтан, а також місця для паркування автомобілів гостей. До того ж, на території комплексу мають побудувати власний торговий центр.

Усі будинки "Кварталу Тарасівського" зводять за технологією панельного будівництва із залізобетонної панелі. Зовнішні стіни – великогабаритні залізобетонні панелі заводського виготовлення товщиною 160 мм із утепленням фасаду, а внутрішні – збірні залізобетонні панелі товщиною 160 мм. Перегородки побудують із пазогребневих керамзитобетонних круглопустотних плит "Акотек" товщиною 92 мм.

Опалення в ЖК буде індивідуальним за рахунок двоконтурних газових котлів.

Які ціни на квартири?

Житловий фонд "Кварталу Тарасівський" складається із одно-, двох-, трьох- та чотирьохкімнатних апартаментів, а також дворівневих квартир. Із детальними плануваннями помешкань можна ознайомитися на офіційному сайті.

За даними сайту Bild.ua, однокімнатна квартира площею 37 кв м в "Кварталі Тарасівському" обійдеться інвесторам у 655 тис грн . За один квадратний метр двокімнатної квартири (від 62,9 до 63,13 кв м) забудовник хоче отримати від 15 950 до 16 029 грн. Трохи дешевші планування більшою площею (від 63,12 до 87,74 кв м) коштували від 10 100 до 15 207 грн, однак такі помешкання вже продані. Трикімнатні апартамент, які представлені площами 80,93 та 88,65 кв м, обійдуться в 1,18 та 1,35 млн грн (квадратний метр коштує 14 607 та 15 207 грн відповідно) . Чотирьохкімнатні квартири, площами 120,97 та 126,7 за 1,39 та 1,28 млн грн вже продані.

За дворівневі апартаменти, площа яких варіюється від 69,02 до 124,6 кв м, доведеться віддати від 14 607 до 16 029 грн.

У зв’язку з тим, що селище Тарасівка відносно віддалене від столиці, то і ціни на помешкання тут помірні. Якщо порівняти із житловим комплексом "Art Misto" у Софіївській Борщагівці, де за квартиру інвестору довелося б заплатити від 19 500 до 20 500 грн, різниця суттєва. До того ж, на заявлений економ-клас квадратура помешкань в ЖК "Квартал Тарасівський" просто величезна.

Зауважимо, що за даними забудовника, в усіх квартирах будуть встановлені металеві протипожежні вхідні двері в квартиру, а також металопластикові двокамерні вікна та балконні двері.

До того ж, на період будівництва  квартиру можна придбати з можливістю оплати 50% і 75% загальної проєктної площі. У такому разі базова вартість кв м у будинку №4, наприклад, складатиме 13 200 грн, а при 100% оплаті забудовник обіцяє знижку.

Однак варто пам’ятати, що зараз існує актуальна затримка введення в експлуатацію будинку №4 строком 12 місяців.

Чи законно зводять багатоповерхівки "Кварталу Тарасівського"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок (5 га та 1,6 га), на яких будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Власником земельної ділянки, на якій має з’явитися "Квартал Тарасівський", є Тарасівська селищна рада, із якою забудовник уклав договір оренди до 30 січня 2027 року. Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Рішення про початок будівельних робіт, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані. Також забудовник надав інформацію про наявність узгоджених технічних умов на підключення ЖК до мереж.

Хто будує "Квартал Тарасівський"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником будівництва виступили ТОВ "Житлоекономія" (ЄДРПОУ 32212775) та ТОВ "Елітжитлобуд-Інвест" (ЄДРПОУ 32549465), девелопером та інвестором заявлене "ZZBK1 Group" (ЄДРПОУ 38979107), генеральний підрядник цього ЖК ТОВ "Будівельна компанія ЗЗБК №1", а партнер проєкту - ПрАТ ХК "Київміськбуд" (ЄДРПОУ 23527052).

За даними сайту youcontrol, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Житлоекономія" є Оксана Василівна Кельвіч, а на сайті opendatabot зауважують, що 29 квітня 2021 року із числа засновників та бенефіціарів був видалений Борис Васильович Біломісяцев. ТОВ "Елітжитлобуд-Інвест" належить "Житлоекономії" та АТ "Закрити недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Стандарт інвестмент" (власник Василь Леонідович Іванченко), а бенефіціаром цього ТОВ є той же Борис Біломісяцев. Відомо, що 26 березня 2020 року із числа бенефіціарів компанії видалили Валерія Володимировича Поліщука.

Кінцевими бенефіціарами компанії девелопера є Сергій Алексеєв та Олег Огійчук, які також володіють ТОВ "Будівельна компанія ЗЗБК №1", яке виступило генеральним підрядником будівництва.

Як стати власником помешкання у цьому ЖК?

Майбутнім покупцям квадратних метрів у ЖК "Квартал Тарасівський" забудовник пропонує підписати договір за схемою Фонд фінансування будівництва (ФФБ). Така можливість придбання житла передбачена Законом України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю".

У цій схемі беруть участь:

  • довіритель - інвестор/покупець об'єкта в новобудові;
  • управитель - фінансова компанія, яка управляє коштами довірителя в його цілях;
  • забудовник - компанія-підрядник, що здійснює будівельні роботи;
  • замовник будівництва - як правило, є власником земельної ділянки або особа, яка має право розпоряджатися земельною ділянкою, на якій планується будівництво.

Так, інвестор укладає договір з компанією-управителем та довіряє цій компанії розпоряджатися його коштами з метою фінансування будівництва.

Тоді компанія управитель укладає договір із забудовником договір, відповідно до якого забудовник зобов’язується побудувати об’єкт будівництва, ввести його в експлуатацію та передати компанії-управителю, яка в свою чергу має фінансувати це будівництво.

Зауважимо, що договір з ФФБ укладається на основі типового договору, затвердженого Кабміном.

Основні ризики інвестування в будівництво через ФФБ:

  • Форма і умови договору врегульовані на законодавчому рівні. Це не дає можливості вносити зміни в договір і прописувати "свої" умови.
  • ФФБ створюють пов'язані із забудовником юридичні особи. Це нівелює зобов'язання управителя по заміні забудовника, в разі невиконання останнім своїх зобов'язань з будівництва об'єкта.
  • Без дозволу на будівельні роботи заборонено підписувати будь-які договори на управління майном. З одного боку, це позитивний аспект при покупці квартири через ФФБ, з іншого, на практиці, наявність дозволу не дає 100% -ї гарантії, що забудовник виконає свої зобов'язання.
  • За інвестором закріплюється конкретний об'єкт. Факт закріплення засвідчується свідоцтвом ФФБ, а після повної оплати вартості довідкою. Це мінімізує ризики подвійних продажів, але не гарантує їх. На практиці, одна і та ж квартира може бути закріплена за різними людьми.
  • Цільове використання коштів. Кошти, призначені для будівництва кожного окремого об'єкта, відокремлені від інших активів ФФБ. На практиці, ФФБ може залучати кошти довірителя під різні об'єкти. У разі виникнення проблем, складно довести нецільове використання, так як у всіх випадках грошові кошти йдуть на будівництво, але не зрозуміло якого саме об'єкту.
  • У разі відмови довірителя брати участь у ФФБ, внесені кошти повертаються йому тільки після того, коли закріплений за ним об'єкт буде проданий іншому інвесторові, або після введення будинку в експлуатацію.
  • Відсутність прямих взаємовідносин довірителя із забудовником. У забудовника повинен бути прямий договір з ФФБ, але не з довірителем. У разі невиконання своїх зобов'язань з боку забудовника, довіритель не зможе пред'явити йому претензії, так як забудовник не є стороною за договором між управителем і довірителем.
  • Серед переваг слід відзначити наступне:
  • діяльність Фонду контролюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, що означає врегулювання діяльності ФФБ на державному рівні.
  • інвестування в ФФБ є цільовим. Тобто кошти можуть піти виключно на будівництво будинку.
  • ФФБ контролює виконання зобов'язань з боку забудовника і, в разі необхідності, може замінити підрядника, щоб добудувати будинок і здати його вчасно.
  • формування ФФБ можливо лише при наявності всього пакета дозвільної документації на будівництво.
  • відсутні додаткові витрати (нотаріальні послуги, держмита) на оформлення договору з ФФБ.

Інфраструктура та благоустрій

На прибудинковій території житлового комплексу "Квартал Тарасівський" встановлено дитячі ігрові та спортивні майданчики, обладнана гостьова автопарковка. У міру зведення нових будинків, облаштовуються зони відпочинку і озеленяється двір.

Поблизу комплексу розташовані дитячий садочок, магазини, медична амбулаторія, спортивні секції, будинок культури, бібліотека, пошта та Храм Успіння Пресвятої Богородиці. Село знаходиться в 10 хвилинах їзди від Боярки, в 10 кілометрах від Окружної дороги. До найближчих станцій метро ("Житомирська" та "Теремки") можна доїхати на маршрутному таксі за 30 хвилин.

Загалом, за оцінкою фахівців Bildcontrol.ua, індекс надійності цього ЖК склав 178 із 220 балів. Це середня оцінка, але варто пам’ятати, що навіть якщо проєкт будівництва набирає максимальні бали в результаті оцінки, це не гарантія його реалізації. Проєкт – це завжди проєкт.

Дізнатися більше про будь-яку новобудову допоможуть фахівці BildControl.ua. Вони розробили власну методику розрахунку індексу надійності забудови, який включає 42 параметри в 4 розділах. Ознайомитися із прикладом звіту про забудовника можна за покликанням.  

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка