#

Переможці місцевих виборів: очільниця Яготинської ОТГ Наталія Дзюба

16.11.2020 08:11
Переможці місцевих виборів: очільниця Яготинської ОТГ Наталія Дзюба
Наталія Дзюба

Епопея навколо складного та клопіткого процесу проведення місцевих виборів нарешті закінчилася й ЦВК почала оприлюднювати імена переможців. Так, з-поміж 10 кандидатів, що хотіли отримати крісло голови Яготинської громади, жителі міста вибрали Наталію Дзюбу – представницю президентської партії «Слуга народу». Детальніше  про очільницю громади, її передвиборчу програму, заслуги та недопрацювання читайте у сьогоднішньому матеріалі

Щоб поборотися за доволі «зручне» крісло очільника Яготинської громади свої кандидатури подали Віктор Грицай, Сергій Дорошенко, Ігор Кондратенко, Дмитро Мінайчев, Володимир Потельчак, Анатолій Родак, Сергій Цукур, Василь Шмигановський, Іван Шулла та Наталія Дзюба, яка й вийшла з цього бою переможницею.

Що відомо про єдину жінку в списку кандидатів?

Наталія Дзюба народилася 7 серпня 1961 року в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. Після школи вступила до Київського державного педагогічного інституту імені Горького на спеціальність «Історія, суспільствознавство та методика виховної роботи». Трудову діяльність розпочала в 1983 році вчителем історії Сотниківської середньої школи Яготинського району. Через рік стала викладачем Яготинського СПТУ-11, а згодом зайняла крісло завідувачки цього закладу. Із 1992 по 1998 рік обіймала посаду заступника директора училища. Пізніше стала керувати відділом освіти Яготинської районної державної адміністрації, а тоді очолила апарат Яготинської райдержадміністрації. У 2007 році також працювала заступником директора Українського центру оцінювання якості освіти в Києві.  

Зауважимо, що Дзюба керувала містом дві каденції поспіль. Утретє за неї проголосували 4149 мешканців. Що цікаво, у 2010 році її обрали меркою за підтримки «Партії регіонів», а вже в 2015 вона балотувалася від «Нашого краю». Новообрану очільницю Яготинської ОТГ можна сміливо називати рекордсменкою за кількістю партійних квитків, адже цього разу вона приєдналася до президентської партії «Слуга народу».

Раніше у ЗМІ ширилася інформація, що перебування Дзюби на посаді голови було вигідним для представників Яготинського маслозаводу. Міська рада, яка мала штрафувати установу за порушення екологічних норм, просто не фіксувала порушень. Як наслідок – міський бюджет недоотримав десятки мільйонів гривень, а екологія зазнала значних збитків. Вочевидь представники маслозаводу непогано профінансували виборчу кампанію чиновниці, щоб втримати на посаді такого вигідного їм «партнера».

Згідно із декларацією за 2019 рік, Наталія Дзюба має велику квартиру та гараж в Києві, які записані на неї, а її чоловік – будинок в Яготині та п’ять земельних ділянок площею 33 744 кв м на території Яготинського району. Також жінка володіє автомобілем Toyota RAV-4, а її чоловік Микола Дзюба їздить на дороговартісній Toyota Camry. Також на чоловікові мерки зареєстровані ще й автомобіль Ford Transit та ЗИЛ 133 ГЯ. Окрім цього, Микола Дзюба володіє акціями приватного акціонерного товариства «Будівельно-монтажне управління №10».

Очевидно, що таких статків новоспечена голова Яготинської ОТГ нажила не на заробітну плату мера. Відповідно до даних у декларації сім’я Дзюбів займається підприємницькою діяльністю та отримує дохід від надання майна в оренду.

Що ж такого було у передвиборчій програмі кандидатки, що дозволило їй утретє сісти в крісло голови громади?

Загалом передвиборча агітація Наталії Дзюби була побудована дуже грамотно. На своїй сторінці у Facebook жінка поширювала чимало сугестивних агітаційних постів та навіть зняла відео у «стилі» президента Володимира Зеленського.   

Так, протягом наступної каденції Наталія Дзюба буде працювати над такими сферами:

ЕКОНОМІКА

  1.  Збалансований бюджет, прийнятий за пропозиціями депутатів ради та старост – представників кожного населеного пункту, спрямований на розвиток інфраструктури населених пунктів громади (медицина, освіта, соціальний захист).
  2. Запровадження програми «Бюджет участі», який передбачає виділення коштів в розмірі не менше 300 000 грн на реалізацію кращого проєкту, запропонованого жителями громади.
  3. Збільшення прибуткової частини бюджету ОТГ за рахунок раціонального використання комунального майна, що знаходиться на території громади (перегляд ставок оренди за землю, оформлення земельних ділянок, що використовуються самовільно).
  4. Залучення позабюджетних коштів інвесторів у розвиток соціальної та спортивної інфраструктури кожного населеного пункту в рамках програми «Соціальна відповідальність».
  5. Підготовка конкурентоспроможних проектів розвитку території для залучення коштів міжнародних інвестиційних фондів, обласного та державного бюджету, на зразок реалізованого за кошти міжнародної фундації «ПАУСІ» проекту термодернізації дитячого садочку «Пролісок» в Яготині.
  6. Сприятиму введенню в дію нових промислових підприємств та створення додаткових робочих місць.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Вчасне та якісне надання соціальних послуг гарантованих Державою, отримання пільг та субсидій має бути максимально зручним та доступними для кожного, хто їх потребує.

  1. Надання матеріальної допомоги соціально незахищеним верствам населення та жителям об’єднаної громади, що опинилися в складних життєвих обставинах внаслідок, хвороби, пожеж та інших нещасних випадків.
  2. Продовження практики надання пільгового проїзду  у маршрутному автотранспорті загального користування особам, які мають право на безкоштовний проїзд відповідно до законодавства України та пенсіонерам за віком.
  3. Стимулювання благодійної діяльності, всебічної підтримки благодійних організацій.
  4. Розпаювання земель сумісного використання.

ОСВІТА

  1. Формування ефективної мережі освітніх закладів в населених пунктах громади.
  2. Запровадження стипендії голови громади для талановитої молоді. 
  3. Забезпечення комфортного та безпечного підвозу дітей до шкіл.
  4. Проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень закладів освіти, їх утеплення та термомодернізація, заміна старих інженерних мереж енергопостачання, водопостачання та водовідведення. Оновлення приміщень та обладнання на харчоблоках закладів освіти та забезпечення пожежної безпеки.

СПОРТ

  1. Ініціюватиму запровадження фінансової підтримки спортивних колективів у кожному сільському населеному пункті громади та налагоджу роботу спортивних стадіонів в сільській місцевості, додатково ввівши посади спортінструкторів.
  2. Запроваджу програму підтримки Дитячо-юнацької спортивної школи, головним напрямком якої стане оновлення матеріально технічної бази.
  3. Забезпечу встановлення спортивних та дитячих майданчиків у мікрорайонах населених пунктів громади
  4. Продовження роботи по реконструкції спортивного комплексу стадіону «Колос» з оформлення майданчиків для заняття різними видами спорту – «Льодова Арена», «Тенісний корт», «Баскетбольний майданчик».

КУЛЬТУРА

  1. Фінансування художньої самодіяльності, як за рахунок коштів місцевого бюджету так і соціально відповідальних інвесторів.
  2. Залучення інноваційних технологій та оновлення матеріальної бази бібліотечних закладів в сілких населених пунктах.
  3. Запровадження Програми щорічних конкурсів для творчих колективів з призовим фондом на розвиток сільських будинків культури.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

  1. Активізую роботу по збільшенню пакетів медичних послуг що включають в себе безоплатну медичну допомогу. Зокрема шляхом придбання нового медичного обладнання необхідного для діагностики та лікування в м. Яготині таких захворювань, як інсульт та інфаркт.
  2. Сприятиму розбудові та забезпеченню необхідним мережі медичних амбулаторій.
  3. Буду працювати над залученням до роботи в медичні заклади Яготинщини молодих фахівців.
  4. Вирішуватиму питання надання Яготинської районної лікарні статусу – Лікарні інтенсивного лікування.

ТРАНСПОРТ

  1. Забезпечу безперебійний та безпечний рух транспорту між населеними пунктами ОТГ за графіком визначеним на консультаціях з громадськістю.
  2. Продовжу практику конкурсного відбору на визначення переможців у перевезенні пасажирів міським районним транспортом.
  3. Продовжу роботу над удосконаленням схеми транспортних маршрутів за інтересами жителів громади

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

  1. Поширення практики проведення відкритих та прозорих земельних аукціонів для розвитку малого та середнього бізнесу в кожному населеному пункті громади.
  2. Створення максимально сприятливих умов щодо залучення інвестицій для розвитку економіки ОТГ шляхом індивідуального супроводження інвестиційних проектів на кожному етапі отримання відповідних дозвільних документів.
  3. Підтримка місцевих товаровиробників.

РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ

  1. Створення єдиного комунального підприємства по благоустрою населених пунктів громади.
  2. Забезпечення комунальних підприємств інвентарем та транспортною спеціалізованою технікою
  3. Забезпечення максимального освітлення вулиць кожного населеного пункту Яготинщини.
  4. Забезпечення населених пунктів громади якісними послугами водопостачання та водовідведення.
  5. Відновлення дорожнього покриття між населеними пунктами об’єднаної громади, в тому числі за рахунок коштів обласного та державного бюджету.
  6. Надання повного пакету ритуальних послуг в кожному населеному пункт у громади.
  7. Продовжу роботи по перетворення пляжів на зони відпочинку.

ЕКОЛОГІЯ

  1. Завершення процесу виготовлення проектної документації та подальше будівництво цивілізованого сміттєзвалища за межами населених пунктів для організованого та безпечного розміщення відходів з міста та сіл ОТГ.
  2. Ліквідація стихійних звалищ.
  3. Прийняття комплексної програми оздоровлення водних об’єктів Яготинщини, відновлення та ремонт гідроспоруд (водопропускних шлюзів, дамб). Припинення практики розорювання боліт та заплав річок.
  4. Подальший розвиток проекту Регіонального ландшафтного парку ім. Гетьмана К. Розумовського, з перспективою перетворення його в туристичну перлину Київщини.

Таким чином Наталія Дзюба працюватиме над розвитком медицини та освіти, залученням іноземних інвесторів, сприятиме створенню додаткових робочих місць. Також голова ОТГ обіцяє надавати матеріальну допомогу соціально незахищеним верствам населення, запровадити стипендію голови громади для талановитої молоді, ремонтувати школи, працювати над спортивним розвитком регіону, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, будувати нові амбулаторії. Чи вдасться жінці виконати поставлені завдання, побачимо через 5 років.

Також на просторах інтернету Наталія Дзюба поділилася з виборцями своїми досягненнями та провалами під час роботи за період 2015-2020 років.  


Також зауважимо, що до Яготинської міської ради пройшло 26 депутатів від семи політичних партій. Більшість отримали «Слуга народу» та «Наш край», у них п’ять та чотири кандидати відповідно.

Отож від президентської партії пройшли Кудрявський Олександр, Нескорожений Вадим (головний лікар), Стріха Андрій (очільник КП «Комунальник»), Васільєв Олександр (заступник голови адміністрації) та Лісова Ірина (головний спеціаліст у Міністерстві юстиції). Зауважимо, що після обрання президентом Зеленського Олександра Кудрявського було призначено головою РДА. Подейкують, що мерка має з ним не тільки робочі стосунки, тож на рівні району в Дзюби «усе схвачено».

«Наш край» у Яготині представлятимуть Семеняка Володимир (засновник ТОВ «СГП ІМ. А.Г. КРАВЧЕНКА» та ТОВ «СГП ІМ. А.Г. КРАВЧЕНКА»), якого називають одним з ключових гравців в Яготині, Пісківець Валентин (керівник ДП «Яготинський цукрозавод»), Чорноштан Валерій (директор НВК №2) та Петренко Анатолій (генеральний директор ТОВ «СГП ІМ. А.Г. КРАВЧЕНКА») .

Інші місця в мерії розподілилися таким чином:

  • «Радикальна Партія Олега Ляшка»: Дяченко Андрій (офіційно пенсіонер, колишній суддя) та Ворона Іван (підприємець).
  • «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна Країна»: Лісовий Володимир (Керівник ТОВ «АПК Архат», «Світанок агро», «Архат агро»), Човпінь Сергій (інженер) та Скаленко Петро (засновник «Яготинського маслозаводу»).
  • «Опозиційна платформа – за життя»: Шулла Іван Іванович (директор Яготинського історичного музею), Шулла Іван Томашович (лікар) та Лисенко Людмила (головний спеціаліст у Київській міській раді). Зауважимо, що активи жінки у 10 разів перевищують доходи.
  • ВО «Батьківщина»: Грицай Віктор (депутат Яготинської райради), Усенко Олександр (керівник служби публічних закупівель та договірної роботи; його активи у 10 разів перевищують доходи) та Левченко Павло (депутат Яготинської районної ради).
  • «Європейська солідарність»: Гончар Володимир (заступник голови Яготинської РДА), Костина Володимир (голова Кулябівської сільської ради) та Кудрявцева Валентина (директор Супоївського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ (ясла – садок»).
  • «Сила і честь»: Басанець Микола (керівник ТОВ «Голдфіш» та ТОВ «Голдфііш+»), Федина Олена (заступниця мера Яготина), Галицький Володимир (керуючий справами виконавчого комітету Яготинської міської ради).
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка