#

Гаряча десятка: чим відомі кандидати на посаду голови Яготинської ОТГ

08.10.2020 09:34
Гаряча десятка: чим відомі кандидати на посаду голови Яготинської ОТГ
Фото з мережі Інтернет

Територіальні виборчі комісії завершили процес реєстрації учасників виборчих перегонів, тому можна розпочинати аналіз кандидатів у депутати різних рівнів та голів територіальних громад області. У сьогоднішньому матеріалі "Моя Київщина" зосередиться на Яготинській ОТГ, де за посаду керівника громади будуть боротися десять претендентів

Нагадаємо, що склад Яготинської міської територіальної громади було затверджено Кабінетом Міністрів лише 20 травня 2020 року, хоча процес децентралізації розпочався ще в 2016 році. Відповідно до перспективного плану Київської області, Яготинська ОТГ буде складатися з 19 населених пунктів. За даними Державного реєстру виборців, на території громади право голосу мають трохи більше 29 тисяч громадян, які будуть обирати керівний склад ОТГ уже 25 жовтня.

Цього року бажання поборотися за пост голови громади виявили десять кандидатів, які так чи інакше відомі жителям Яготина та району. Інформацію про них подаємо нижче, відповідно до алфавітного порядку.

1. Віктор Грицай (ВО "Батьківщина")

Відомий у Яготині політик місцевого масштабу. Очолює в районі осередок партії "Батьківщина", від якої балотується на посаду голови громади. Зауважимо, що у грудні 2018 року Грицая позбавили повноважень голови районної ради, після того, як головою райдержадміністрації став Василь Шмигановський. Цікаво, що за звільнення Грицая тоді проголосували його ж однопартійці.

Після Революції Гідності Грицай очолював Яготинську РДА, коли в.о. президента був Олександр Турчинов. Зауважимо, що в мережі була інформація, ніби Грицай на посаді голови райради зловживав службовим становищем – використовував службове авто в особистих цілях, безкоштовно отримав у власність будинок, що був побудований за кошти держави, а його дружина отримувала допомогу по безробіттю в той час, коли офіційно працювала.

2. Наталія Дзюба ("Слуга народу")

Єдина жінка, що висунула свою кандидатуру на посаду голови Яготинської громади. Зауважимо, що Дзюба керувала містом дві каденції поспіль. У 2010 році її обрали міською головою за підтримки "Партії регіонів", а вже в 2015 вона балотувалася від "Нашого краю". Дзюбу можна сміливо називати рекордсменкою за кількістю партійних квитків, адже цього разу вона приєдналася до партії "Слуга народу". Зауважимо, що від "Нашого краю" кандидатів на пост голови громади немає, адже за це потурбувався давній приятель Дзюби Володимир Семеняка. Зауважимо, що у штабі Семеняки працює голова Яготинського осередку "Євросолідарності" Володимир Гончар.

Журналісти повідомляли, що перебування Дзюби на посаді голови було вигідним для представників Яготинського маслозаводу. Міська рада, яка мала штрафувати завод за порушення екологічних норм, просто не фіксувала порушень. Як наслідок – міський бюджет недоотримав десятки мільйонів гривень, а екологія зазнала значних збитків.

Читайте також: Молочні ріки "бабла": хто робить мільйони на отруєнні жителів Яготина.

На рівні району в Дзюби все вирішено, адже головою РДА після обрання президентом Зеленського було призначено Олександра Кудрявського. Місцеві переконують, що між Дзюбою та Кудрявським зберігаються не тільки робочі стосунки. Очевидно, що чинна міська голова залучить усі ресурси, аби втриматися на посаді, а головними спонсорами стануть представники Яготинського маслозаводу.

3. Сергій Дорошенко ("УДАР")

Сергій Дорошенко не вперше бере участь у виборах, але значних успіхів поки не досягав. Цікаво, що в 2010 році він уже балотувався до Чернігівської міської ради 6-го скликання від партії "УДАР", але в 2015 – до Київської обласної ради 7-го скликання від "Радикальної партії Олега Ляшка". Був помічником народного депутата 7-го скликання Сергія Міщенка (самовисуванець) на громадських засадах.

За інформацією нашого видання, чоловік планував знову спробувати потрапити до Київської обласної ради 8-го скликання, але цього разу від партії "Європейська солідарність". Зустріч Дорошенка з головою обласного осередку "ЄС" Георгієм Цагареішвілі організовував Володимир Гончар. Зауважимо, що попередньо була погоджена кандидатура Дорошенка, але після цього Гончар озвучив суму хабара, який потрібно було заплатити – 1,2 млн грн. Нібито 1 млн грн в область, а 200 тис грн особисто йому. Зрозуміло, що Дорошенко не погодився, тому приєднався до партії "УДАР", від якої балотується на посаду голови Яготинської ОТГ.

Варто додати, що Дорошенко єдиний із кандидатів, хто брав безпосередню участь в АТО/ООС, а після повернення активно займається волонтерською діяльністю. Також чоловік має досвід роботи в органах місцевого самоврядування, адже з 2012 року є головою села Фарбоване. У реєстрах значиться директором  ТОВ "Земляки".

Зауважимо, що після того, як угода з Дорошенком не відбулася, Гончар вирішив викреслити частину перспективних людей зі списку "ЄС" до Яготинської ОТГ та Бориспільського району лише для того, щоб нашкодити своєму керівництву. Але проблема полягає в тому, що Гончар на минулорічних виборах зумів завести спостерігачами та членами комісій від партії Порошенка багато своїх людей, на яких розписувалися партійні кошти.

Окрім того, як говорять місцеві, він не розрахувався з багатьма членами комісій за минулорічні вибори, хоча гроші в партійному штабі на це передбачалися. Куди вони зникли, і так зрозуміло… Саме такі "гончари" проживають у кожному районі й потихеньку розвалюють будь-який політичний проєкт, а Порошенко став заручником таких ділків на всеукраїнському рівні. Наш портал займається вивченням політичної ситуації на Київщині, тому в наступних публікаціях ми розкажемо, як продавалися місця в Ірпені та Білій Церкві, хто цим займався і скільки це коштувало. Також звернемо особливу увагу на список "ЄС" до Київоблради, адже там з’явилося дуже багато людей, які не мають жодного відношення до столичного регіону.

4. Ігор Кондратенко (самовисуванець)

До боротьби за посаду голови долучився Ігор Кондратенко – колишній голова правління ПрАТ "Яготинське АТП 13251". На своїй сторінці в Facebook кандидат повідомив, що декілька років працював за кордоном простим водієм. Також чоловік зазначив, що 7 років працював науковим співробітником у Національному науковому центрі "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства", із них 4 роки керував Випробувальним центром даної установи.

Також є інформація, що Кондратенко балотувався до Яготинської районної ради в 2015 році від партії  "УКРОП", проте безуспішно. Інших даних про чоловіка у відкритому доступі немає.

5. Дмитро Мінайчев (самовисуванець)

Нове обличчя в Яготинському районі, проте досить відомий у вузьких колах. За декілька місяців до виборчої кампанії почав піарити організацію "Центр ініціатив", яка нібито намагається реалізувати законне право громадян на отримання земельної ділянки площею 2 га.

Варто додати, що, за даними реєстрів, Мінайчев був засновником трьох підприємств, діяльність яких пов’язана із сільським господарством: ФГ "МДС-ЖИВА", ТОВ "Земляки" і ТОВ "Атовці Яготинщини". Але цікаво інше, проти Мінайчева порушена кримінальна справа за підробку документів. Експерти провели почеркознавчу експертизу, після чого було встановлено, що підпис на договорі оренди земельної ділянки був підробленим.

Довір був укладений між фізичною особою Овсянніковою та фермерських господарством, що належить соратнику Мінайчева Івану Вороні. Але саме Мінайчев брав документи в потерпілої, яка тільки з часом дізналася, що її власність орендують невідомі особи. Згідно з документами жінка отримувала орендну плату, але насправді – ні.

6. Володимир Потельчак (самовисуванець)

За право керувати Яготинською ОТГ також бореться перший заступник голови районної ради Володимир Потельчак. Він представляв у райраді БПП "Солідарність", але від партії колишнього президента.

Зауважимо, що майже вся трудова діяльність чоловіка була пов’язана з цукровою галуззю, а робота в райраді – перший досвід в органах місцевого самоврядування. Чоловік свого часу був серед бенефіціарів ВАТ "Яготинський механічний завод", яке наразі ліквідоване. У реєстрах значився директором ТОВ ФІРМА "ТМА" та ТОВ "УНІКОМ", що пов’язані між собою.

7. Анатолій Родак ("Голос")

Про Анатолія Родака відомо не багато. Він у 2015 році балотувався до  Яготинської міської ради від Блоку Петра Порошенка, але стати депутатом не вдалося. Зараз керує сільськогосподарським підприємством ТОВ "Русава", що зареєстроване в Яготині. Також він активно займається футболом.

8. Сергій Цукур (самовисуванець)

Наймолодший серед кандидатів у голови громади, адже хлопцю лише 23 роки. Відомо, що він балотується як самовисуванець та наразі ніде не працює. Жодної активності в соціальних мережах не проявляє.

9. Василь Шмигановський ("Європейська солідарність")

Серед кандидатів на посаду голови Яготинської ОТГ є одним із найдосвідченіших управлінців, адже більшість свого життя працював у правоохоронних органах. Також був начальником Переяслав-Хмельницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України та начальником Яготинського об’єднаного управління Пенсійного фонду. Із квітня 2018 до липня 2019 року був головою Яготинської РДА.

Читайте також: Колишній голова Яготинської РДА Василь Шмигановський: Зроблене – завжди краще, ніж гарно обіцяне.

У своєму інтерв’ю він розповів, що за 15 місяців роботи на посаді голови РДА вдалося реалізувати декілька проєктів у різних галузях. За власні кошти було встановлено зупинку громадського транспорту поблизу Яготинської ЦРЛ. Також Шмигановський зазначив, що зміг отримати з обласного бюджету  кошти на поточний ремонт доріг та будівель району, придбати інструменти для музичної школи, провести водопостачання до однієї зі шкіл району тощо.

10. Іван Шулла ("Опозиційна платформа – За життя")

Останній претендент на пост голови Яготинської громади – Іван Шулла, який зараз є директором КП Київоблради "Яготинський історичний музей". Чоловік також завершує каденцію депутата Яготинської райради від партії ОПЗЖ. Зауважимо, що батько Шулли зараз є депутатом Яготинської міської ради від тієї ж партії, а раніше представляв Партію регіонів у Київоблраді.

Нещодавно Івана Шуллу спіймали на передвиборчій агітації під час заходу в Яготинському музеї, що заборонено законом. Тоді на його запрошення до міста приїхав народний артист України Альберт Салтиков, щоправда яготинці скаржилися, що це була відверта пропаганда "руського міра", що цілком природно для "ОПЗЖ".

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст