#

Переможці місцевих виборів: "славнозвісний" очільник Вишгородської ОТГ Олексій Момот

24.12.2020 11:31
Переможці місцевих виборів: "славнозвісний" очільник Вишгородської ОТГ Олексій Момот
Олексій Момот

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує знайомити читачів із результатами місцевих виборів 2020 року. Про добре відомого очільника Вишгородської ОТГ Олексія Момота, а також оновлений депутатський корпус громади читайте в сьогоднішньому матеріалі

Перед усім варто зауважити, що до складу новоутвореної Вишгородської ОТГ входять місто Вишгород та села Осещина та Хотянівка.

Цьогоріч за крісло очільника громади вирішили позмагатися міська та районна влада разом із ексголовою Київської ОДА, а також місцеві підприємці, лікарі, архітектори, інженери та рекордсмен з макраме. Відтак, "на полі бою" зустрілися 14 кандидатів: Ростислав Кириченко від "Європейської Солідарності", Ольга Решетняк від політичної сили "Громадянський рух "Хвиля", Тетяна Бражнікова від "Слуги народу", Владислав Дулапчій від партії "Разом сила", Сергій Жадан від "Пропозиції", Олексій Данчин від політсили "Опозиційна платформа – за життя", самовисуванець Ігор Торгонський, представник "Перемоги Пальчевського" Євгеній Бурикін, очільник осередку "Нашого краю" на Київщині, ексголова КОДА Анатолій Присяжнюк, кандидатка від ВО "Батьківщина" Владлена Литовченко, Аман Моламов від "УДАРу", Костянтин Кужельний від "Радикальної Партії", самовисуванець Станіслав Рудич та представник партії "За майбутнє", мер Вишгорода Олексій Момот, який і здобув прихильність електорату, випередивши свого головного опонента на 2807 голосів. Загалом голоси виборців у Вишгородській ОТГ розподілилися наступним чином:

  • Олексій Момот – 4408 голосів (40,45%);
  • Ростислав Кириченко – 1601 голос (14,69%);
  • Ольга Решетняк – 1284 голоси (11,78%);
  • Тетяна Бражнікова – 1223 голоси (11,22%);
  • Владислав Дулапчій – 524 голоси (4,8%);
  • Сергій Жадан – 459 голосів (4,21%);
  • Олексій Данчин – 403 голоси (3,69%);
  • Ігор Торгонський – 323 (2,96%);
  • Євгеній Бурикін – 157 голосів (1,44%);
  • Анатолій Присяжнюк – 134 голоси (1,22%);
  • Владлена Литовченко – 129 голосів (1,18%);
  • Аман Моламов – 98 голосів (0,89%);
  • Станіслав Рудич – 90 голосів (0,82%);
  • Костянтин Кужельний – 63 голоси (0,57%).

Як бачимо, найбільшим кредитом довіри жителів цієї громади користуються партії "Європейська солідарність", "Громадянський рух "Хвиля", "За майбутнє" та "Слуга народу", адже представники цих політсил набрали понад тисячу голосів. Натомість найменшу підтримку отримали кандидати від "УДАРу" та "Радикальної партії".

Хто такий Олексій Момот та чим він відомий?

Олексій Момот народився 12 лютого 1980 року в російському місті Братськ Іркутської області. Згодом переїхав до Вишгорода, де й закінчив місцеву школу №2 та проживає дотепер. Вищу освіту здобув у Київському національному лінгвістичному університеті за спеціальністю "Викладач англійської мови та зарубіжної літератури".

Трудовий шлях новообраний очільник громади розпочав з посади слюсаря з ремонту обладнання у КМП "Рось". З 2004 по 2015 рік займався приватним підприємством. У 2005 році очолив громадську організацію "Вишгородський форум", яка активно займалася питаннями та проблемами міста. У 2013 став засновником та головним редактором газети "Рідне місто Вишгород". Також Олексій Момот є співзасновником Вишгородської міської ГО "Рідне місто".

Міський голова Вишгорода Олексій Момот прийшов до влади в 2015 році, коли балотувався від партії "Воля". Уродженець Російської Федерації Момот був відомий містянам і до того, адже в 2010 році обирався депутатом міської ради від "Народної партії".

Варто також зауважити, що, за інформацією ЗМІ, новоспечений голова тривалий час приховував інформацію про дві судимості. Так, перший вирок 17-річному Момоту зачитали в 1997 році, а наступний – через рік. Тоді покарання він відбував у Крюківській виправній колонії, але потрапив під амністію і вийшов на свободу в 2001 році. Варто додати, що судили Момота за крадіжки з проникненням у будинки. Проте вони були погашеними, тому не заважали балотуватися ні в депутати, ні в мери.

У 2016 році мер Момот потрапив у серйозний корупційний скандал. Тоді про безпрецедентне затримання вишгородського голови "на гарячому" повідомив особисто голова СБУ України Василь Грицак. За його словами, двічі судимий мер вимагав хабар у розмірі 1 млн євро від представника будівельної компанії "Вишгородміськреконструкція-1" за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки та усунення перешкод під час забудови мікрорайону. Спочатку Момота взяли під варту, але за декілька днів він вийшов під заставу в розмірі 5 млн грн. Тоді мешканці міста не повірили у корумппованість міського голови та навіть подали петицію на підтримку презумпції невинуватості Момота.

Згодом справа проти новообраного очільника громади в суді відверто провалилася, адже стало відомо, що головний свідок відмовився від показів, паспорт заявника був фальшивкою, а сам заявник – раніше судимий аферист.

Згідно з даними декларації Олексія Момота за 2019 рік, він має квартиру площею 60 кв м та тимчасово користується будинком площею 279,5 кв м, які належать Момот Наталії Вікторівні. Також очільник громади володіє автомобілем Toyota Camry 2015 року випуску. На дружину, Марину Ступник, записано два автомобіля – Mitsubishi Colt та Fiat Punto. Доходи Момота у минулому році склали 887 636 тис грн, а його дружини – 818 744 тис грн, ще 53 941 тис грн вона додала в якості винагороди. Також подружжя має немалі грошові активи: готівкою Момот зберігає 31 тис доларів і 190 тис грн, а Марина Ступник – 20 тис євро і 250 тис грн, ще 65 532 тис грн розміщені на банківських рахунках.

Раніше інформаційне агентство "Моя Київщина" повідомляло про результати роботи Момота на посаді мера міста. На жаль, більшість із передвиборчих обіцянок у 2015 році новообраний очільник громади не виконав. Яким чином Олексію Момоту вдалося отримати таку шалену підтримку електорату – невідомо, адже його передвиборчу програму на виборах 2020 року знайти доволі проблематично.

В одному із інтерв’ю уже після виборів Олексій Момот поверхнево окреслив напрямки своєї роботи на посаді голови ОТГ. Відтак, він зазначив, що буде  реалізовувати будівництва в місті, які вів район, розробить містобудівну документацію для Хотянівки і Осещини, також буде визначений генеральний і детальний плани їх території, щоб убезпечити прибережні і захисні смуги, нанести пляжі. Ці села, за словами Момота, розглядаються як рекреаційна зона, тому до справи залучать фахівців інституту містобудування.

У Вишгороді мають реалізувати проєкти, які зупинилися через коронавірус, а саме: добудувати школи, три садочки. Також будуть працювати над третім виїздом із міста, що суттєво розвантажить транспортну інфраструктуру.

Окрім цього, Момот має намір реконструювати прибудинкові території та розпочати будівництво сучасного ЦНАПу, адже вважає, що Хотянівка та Осещина мають отримувати якісні послуги на місці. Для цього є будівля колишньої сільської ради, а людей, які там працювали, переведуть на роботу до Вишгородської ОТГ.

У галузі медицини Олексій Момот визначає такі напрямки роботи: екстрена швидка медична допомога, сімейні лікарі та лікарня. За його словами, цю медичну установу потрібно передати на утримання міста, адже район може не впоратися із фінансовим забезпеченням необхідного. Новообраний голова каже, що сімейні лікарі наразі переходять на утримання міста, зарплату вони отримують із державного бюджету, а все інше буде оплачувати місто.

Зауважимо, що кандидатами в депутати цієї громади зареєструвалися представники 16 політичних партій, однак за результатами місцевих виборів депутатський корпус Вишгородської міської ради склали лише 6 політсил. Найбільшу прихильність виборців отримали "Європейська солідарність" та "За майбутнє", що мають по 7 представників. Від пропрезидентської партії "Слуга народу" пройшло 4 кандидати, від політсил "Єдина громада" та "Громадянський рух "Хвиля" було обрано по 3 депутати, а від "Пропозиції" – 2.

Так, окрім новообраного очільника ОТГ, політичну партію "За майбутнє" представлятимуть:

  • головна лікарка КП "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Оксана Морозова;
  • директор ТОВ "Дім і сад" Валерій Костюченко;
  • підприємець Максим Калінкін;
  • водій швидкої Микола Кравченко;
  • заступник міського голови Вишгорода з питань діяльності виконавчих органів влади Ігор Свистун;
  • головний спеціаліст у Державній регуляторній службі України Дмитро Корнійчук.

Народними обранцями від політичної сили "Європейська солідарність" стали:

  • голова Вишгородської райради VII скликання Ростислав Кириченко;
  • керівник ФОП "Шока А.М." Анатолій Шока;
  • перший заступник мера міста Марина Мельник;
  • начальниця відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Вишгородської райдержадміністрації Ірина Войко;
  • генеральний директор КНП "Вишгородська ЦРЛ" Іван Клюзко;
  • заступник директора КП "Благоустрій" Олександр Клавдієнко;
  • тренер з хортингу у ГО "Спортивний клуб "Характерник" Віктор Шубка.

Від провладної партії "Слуга народу" пройшли:

  • секретарка Вишгородської міськради Тетяна Бражнікова;
  • директор ТОВ "Київські зорі" Олексій Ростовський;
  • заступник начальника Державної екологічної інспекції Столичного округу Юрій Приходько;
  • тимчасово безробітна Марія Решетнікова.

Політичну партію "Єдина громада" представлятимуть безпартійні:

  • підприємець Володимир Лісогор;
  • начальниця відділу з питань діяльності органів виконавчої влади та правового забезпечення адміністративної процедури з управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту публічного права у Міністерстві юстиції України Ганна Булгакова;
  • підприємиця Олена Лісогор.

Від політсили "Громадянський рух "Хвиля" до міськради пройшли:

  • голова об’єднання співвласників багатоквартирного будинку Шолуденка 6-В Олександр Скоробогатий;
  • директор підприємства "Ейч-клінік" Максим Кацуба;
  • адвокат Сергій Клюс.

"Пропозицію" у Вишгородській ОТГ представлятимуть тимчасово безробітні Сергій Жадан та Артем Тютюнник.

Новообраний очільник громади Олексій Момот заявив, що в ОТГ – великий потенціал, тому усі сили його та депутатів будуть спрямовані на благо людей, які тут живуть і працюють. Однак, наскільки продуктивною та успішною буде така колаборація побачимо згодом.  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка