#

Райради Київщини: як депутати у Кагарлику сесії прогулювали

10.07.2020 09:09
Райради Київщини: як депутати у Кагарлику сесії прогулювали
Фото з мережі Інтернет

Восени цього року в усіх населених пунктах столичного регіону відбудуться місцеві вибори. "Моя Київщина" вирішила згадати досягнення та провали мерій та райрад регіону, а також з’ясувати, чи заслужило своєю роботою чинне керівництво шанс на ще одну каденцію. Про діяльність депутатського корпусу Кагарлицької районної ради читайте в сьогоднішньому матеріалі

Загалом до складу Кагарлицької райради входить 38 депутатів, які були обрані від 7 політичних партій. Найбільшу кількість представників має "Батьківщина" та "БПП "Солідарність" – 11 та 10 народних обранців відповідно, в "Опозиційного блоку" – 4 депутатські мандати, Радикальної партії Олега Ляшка – 3. Всеукраїнське об’єднання "Свобода", "Українське об’єднання патріотів – Укроп" та "Громадянська позиція" мають по 2 два представники в Кагарлицькій райраді.

"Батьківщина"

Раніше політсилу представляли 11 депутатів, 7 із яких були членами партії: Ігор Будюк, Анатолій Ворона, Світлана Колосовська, Ніна Реміз, Володимир Мартиненко, Надія Мартиненко, Сергій Шостак.  

Проте на останній у минулому році сесії райради, що відбулася 19 грудня, усі народні обранці оголосили про свій вихід із депутатської фракції ВО "Батьківщина". Відтак, депутати продовжують працювати в районній раді у складі новоствореної депутатської групи "Разом за Київщину".

Депутатська група "Разом за Київщину"

Обранець двох скликань районної ради Ігор Будюк має дві вищі освіти за спеціальністю "Правознавство" та "Менеджмент організацій". Працював 6 років директором колективного підприємства "Успіх" (м. Кагарлик). За час його керування КП "Успіх" виграло тендери на суму понад 850 тис грн (здебільшого від міськради та районної адміністрації). 

17 квітня 2020 року відповідним розпорядженням Володимира Зеленського Будюк був призначений на посаду голови Кагарлицької РДА. Цікаво, що Кабмін погодив призначення ще в лютому, але офіційно зайти в кабінет вдалося тільки наприкінці квітня.

Батько Ігоря – Сергій Будюк – ексдепутат Київської облради від "Батьківщини", який нещодавно втратив свій мандат. До слова, він перебував на посаді голови Кагарлицької РДА з 18 квітня по 15 вересня 2014 року.

Подейкують, що, окрім батька призначенню Будюка сприяли місцеві аграрії з депутатського корпусу райради, які мають серйозні зв’язки у вищих ешелонах влади. Молодший Будюк лише виконує накази, а насправді керують районом зовсім інші люди. Одним із тих, до кого прислухаються місцеві, є Віктор Сінченко – народний депутат 6 скликання від "Блоку Литвина", ексдепутат райради та Київської облради, а також голова Кагарлицької РДА протягом майже 10 років – із 1996 по 2005 рік.

За даними декларації, Будюк володіє двома земельними ділянками в Кагарлику загальною площею 20 тис кв м кожна, одна з яких спільна власність – 50%. Також нардеп має склад розміром 2 242, 4 кв м та металевий ангар – 390 кв м.

Нардеп Анатолій Ворона є директором приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Дніпро", що займається багатопрофільною діяльністю: вирощують зерно на насіння, виробляють молоко, відгодовують ВРХ і свиней на м’ясо. Варто зазначити, що Ворона є одним із найвпливовіших аграріїв Кагарлицького району.

Світлана Колосовська є директоркою КВНЗ КОР "Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва". Її чоловік – Олег Колосовський – декларує чимало земельних ділянок у селі Стрітівка загальною площею 31 161 кв м. Сама ж Колосовська там же володіє ділянками 2 498 та 7 000 кв м.

Депутатка Ніна Реміз є заступницею начальника відділу земельних та майнових прав у ПрАТ "Агрофорт" (м. Ржищів). До слова, ПрАТ "Агрофорт" є одним із найбільших платників податків у столичному регіоні.

Народна обраниця Надія Мартиненко є завідувачкою Амбулаторії загальної практики сімейної медицини (КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Кагарлицької районної ради").

Нардеп Володимир Мартиненко є головою СФГ "Мартиненко".

Депутат Сергій Шостак є головою фермерського господарства "Шанс". Якщо сам Шостак володіє відносно невеликими земельними ділянками загальною площею 6 186 кв м, то його дружина має 24 900 кв м у селі Мирівка Кагарлицького району.

До складу депутатського корпусу входить і голова фермерського господарства Іван Палій ("Олена"). Згідно з даними декларації, його дружина має велику кількість земельних ділянок у селі Расавка (загальна площа 78 482 кв  м), Зікрачі – 5 988 кв м, Халча – 89 324 кв м. Тоді як Палій у тому ж селі Халча володіє ділянками загальною площею 47 289 кв м.

Ще одним депутатом-головою фермерського господарства є Павло Кушнір ("Лорак"). Він також – співзасновник ПСП "Агро-Захід". Кушнір задекларував земельні ділянки в селі Горохуватка загальною площею 49 100 кв м, а його дружина одну – 37 600 кв м. У селі Котів (Волинська область) у неї також є 19 280 кв м землі.

Обранець Володимир Онука є директором ПрАТ "Зернопродукт МХП". Він володіє чималою кількістю земельних ділянок у селі Тернівка Кагарлицького району загальною площею 74 762 кв м, а також житловим будинком – 415 кв м. 

Дружина Володимира Людмила Онука також депутатка Кагарлицької райради. Вона – директорка ПрАТ "Агрофорт". Згідно з даними декларації, народна обраниця має в селі Тернівка дві земельні ділянки – 48 902 кв м.

Сім’я Онук має такі грошові активи: готівкові кошти 2 450 000 грн та 95 000 грн (власність дружини). На банківських рахунках розміщено 145 871 грн, 99 013 доларів, 5 663 євро. У банку Швейцарії зберігають готівку – 30 тис доларів.

Депутатська фракція "БПП "Солідарність"

Голова Кагарлицької районної організації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Віталій Карлюк займається підприємницькою діяльністю. Він – один із засновників ТОВ "Релін-Агро", ТОВ "Оксамит-сервіс" і ТОВ "Віскар". Крім цього,  Карлюк – засновник благодійного фонду "Рідний край - Кагарлик".

За даними ЗМІ, до політичної кар’єри місцевий "авторитет" Карлюк, який у 2015 році став депутатом облради, нібито займався крадіжками та рейдерством, а від кримінальної відповідальності його рятували зв'язки із біглим нардепом Олександром Онищенком, який і досі зберігає серйозний політичний та бізнесовий вплив на регіон, хоч і не перебуває на території України з 2016 року.

Одіозний нардеп Карлюк неодноразово опинявся в центрі скандалів. Так, його підозрюють у рейдерському захопленні сільськогосподарського підприємства в Кагарлицькому районі, що належало Марку Паславському – американцю українського походження, який загинув на Донбасі в серпні 2014 року. Свого часу генпрокурор Юрій Луценко обіцяв справедливе покарання для Карлюка, проте не склалося.

Цікаво, що восени 2017 року в залі облради Карлюк побив іншого депутата – Владислава Хахуліна з фракції "Батьківщина". Так, останньому діагностували перелом щелепи та струс мозку. До відповідальності забіяка так і не був притягнутий.

Як стверджують у пресі, Карлюк має медичну довідку, що підтверджує наявність у депутата психічного захворювання, що дає можливість у разі кримінального провадження вийти сухим із води.

Варто згадати про те, що через кілька місяців на Карлюка під час зустрічі з виборцями в Кагарлику напав чоловік, який вдарив депутата по голові й погрожував вибуховим пристроєм (граната виявилася муляжем).

Окремої уваги заслуговують зв’язки Карлюка з головами Кагарлицької РДА. Так, попередницею Ігоря Будюка на посаді була Світлана Синюк – рідна тітка другої дружини Карлюка, а також помічниця Онищенка у 7 та 8 скликанні парламенту.

До слова, депутат облради безуспішно намагався посприяти остаточному затвердженню Синюк на посаді голови РДА (вона була т.в.о. протягом 9 місяців). Цікаво, що на публіці він виступає противником Будюка, проте вони залишаються давніми друзями.

Як відомо, Карлюк посприяв звільненню голів РДА Коляди та Коваленка. Так, перший виступав за переведення комунального підприємства "Кагарликтепломережа" у власність громади. А оскільки воно багато років було гарною можливістю виведення коштів із місцевого бюджету, то Коляда став ворогом номер один для Карлюка.

Наступником Коляди був Роман Коваленко, звільненню якого теж посприяв Карлюк. Цим же він фактично "кинув" своїх друзів із умовного списку "Forbes Кагарличчини", куди, окрім Анатолія Ворони, належать депутати Олександр Широкоступ і Григорій Кулініченко.

Так, депутат Олександр Широкоступ є головою фермерського господарства "Широкоступ". У селі Шубівка він володіє земельними ділянками загальною площею 1 784 326 кв м, а його дружина – 70 027 кв м. Серед грошових активів сім’ї готівкові кошти 52 000 та 44 000 доларів (власність дружини). Широкоступ є дуже близькою персоною до Віктора Сінченка, що завдяки старим зв’язкам має можливість вирішувати кадрові питання.

Народний обранець Григорій Кулініченко – голова сільськогосподарського кооперативу "Агробізнес". Депутат – великий землевласник у селі Горохове Кагарлицького району. Відтак, він володіє ділянками загальною площею 1 887 333 кв м.

Чинний голова райради Іван Семцов є представником партії Петра Порошенка. Ще за СРСР він працював у райкомі, а потім зайнявся фермерським господарством. Згодом п'ять років пропрацював заступником голови Білоцерківської районної державної адміністрації з питань агропромислового комплексу.

Варто зазначити, що в селі Демівщина Кагарлицького району Семцов володіє земельною ділянкою площею 285 460 кв м. В одному з нещодавніх інтервю Семцов сказав, що бачить свою подальшу кар’єру не політиком, а господарником.

Народний обранець Сергій Катеринич є ФОПом (займається вирощуванням овочів і баштанних культур). Депутат Юрій Береговенко є директором ТОВ "Руфіна Агро", що займається вирощуванням зернових культур.

Нардеп Олег Вітенко – голова фермерського господарства "Вітенко". Згідно з даними декларації, він володіє земельними ділянками в селі Великі Прицьки Кагарлицького району загальною площею 4 998 кв м, а його дружина – 86 046 кв м.

Його брат, депутат Володимир Вітенко – голова фермерського господарства "Володимир". Брати Вітенки спеціалізуються на овочах, зокрема гарбузах і моркві, які вирощують без поливу.

До складу депутатського корпусу також входить начальник Кагарлицької виправної колонії № 115 Віталій Таран. Варто зазначити, що свого часу він був першим заступником голови районної державної адміністрації, проте наразі ця посада вільна.

Народна обраниця Наталія Миненко є директоркою музейно-меморіального комплексу "Букринський плацдарм". Вона володіє в селі Балико-Щучинка Кагарлицького району земельними ділянками загальною площею 20 000 кв м, а її чоловік – 36 800 кв м.

Депутатська фракція політичної партії "Опозиційний блок"

Першим кандидатом від політсили був пенсіонер Іван Шевченко. Варто зазначити, що він володіє великою кількістю земельних ділянок у селі Ліщинка Кагарлицького району загальною площею 235 370 кв м.

Депутат Юрій Аллазаров є директором ТОВ "Компанія Еталон-2007", що займається вирощуванням зернових та олійних культур. В Аллазарова є величезна кількість землі в селі Яблунівка Кагарлицького району загальною площею 2 828 259 кв м.

Народний обранець Віталій Коробенко – директор ПП "Орлан Інвест", основним видом діяльності якого є надання в оренду й експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна.

Депутатка Світлана Муковоз є педагогом-організатором та вчителем хімії у Мирівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Варто зазначити, що вона єдина не є членом політичної партії, яку представляє.

Депутатська фракція "Радикальної партії Олега Ляшка"

Нардеп Микола Томченко займав посаду завідувача Ржищівського археолого-краєзнавчого музею. Наразі він безробітний, а його основний дохід – пенсія.

Депутат Олег Волошин є заступником голови Кагарлицької райради з 21 вересня 2017 року. До цього працював на посадах керівника гуртка та педагога-організатора в Кагарлицькому районному центрі дитячої та юнацької творчості.

Народна обраниця Оксана Ліпінська працює черговою по переїзду на Київській дистанції колії "Південно-Західна залізниця".

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання "Свобода"

Перший кандидат від політсили Іван Лисий є пенсіонером. Депутат Руслан Козуб до 2018 року був керівником ПСП "АФ "Слобідська". Наразі тимчасово не працює. Обидва кандидати є членами політичної партії Всеукраїнське об’єднання  "Свобода".

Депутатська фракція партії "Громадянська позиція"

Першим кандидатом партії є пенсіонер Петро Бурий. Лише він є членом політичної сили, яку представляє.

Депутат Микола Набок працює на посаді секретаря Відділення вищої освіти в Національній академії педагогічних наук України.

Депутатська фракція партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП"

Перший кандидат Ігор Мінєєв під час балотування був заступником директора ПП "Крокус". Наразі він безробітний. Варто зазначити, що його батько Микола Мінєєв (депутат КОР 2010, був у списку клонованої Батьківщини Володимира Майбоженка) входив то списку тих "героїв" країни, щодо яких необхідно проводити люстраційні дії, через зраду інтересів громади та співпрацю з Партією Регіонів.

Депутатка Людмила Тиска є начальницею відділу сировини у ПрАТ "Кагма", що спеціалізується на молочній продукції. Обидва обранці є безпартійними.

Депутати Кагарлицької районної ради, що представляють різні політичні сили, працюють злагоджено та приймають рішення фактично одноголосно. Голосів проти майже немає, проте з відвідуванням сесій ситуація ахова. Так, деякі народні обранці наскільки несумлінно виконують свої обов’язки, що не з’являлися на більшості засідань.


Неявка на сесії для окремих обранців стала нормою роботи. Тож іноді виникають сумніви, чи справді їм потрібне депутатство. З іншого боку, у аграрному Кагарлицькому районі немає особливої альтернативи найбільшим фермерам, які формують еліту регіону. Після укрупнення районів Кагарличчина увійде в Обухівський район. Скоріш за все, більшість нинішніх депутатів райради відправиться здобувати мандат в Кагарлицьку ОТГ, а не в район, чиї функції досі розписані дуже обтічно.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст