#

Список «слуг» до Київської облради: продано все!

21.10.2020 15:05
Список «слуг» до Київської облради: продано все!
Дубінський веде за собою "слуг" до облради

Продовжуємо вивчати досьє кандидатів. Закономірно, що на очі журналістів «Моєї Київщини» потрапив перелік висуванців «Слуги народу» - партії чинного президента

У Київську обласну раду провладна партія виставила 84 кандидатів. За новими виборчими правилами, кожен із них може стати депутатом, якщо набере більше, ніж 25% голосів від визначеної виборчої квоти. Адже тоді, незалежно від місця у списку, обраний кандидат підніметься до верхньої частини рейтингу, а вже нижче розмістяться інші, у тій черзі, яку попередньо визначила політсила. Також, навіть якщо висуванця на окрузі не оберуть, він може пройти до ради за рахунок голосів, які залишаться на рахунку партії після розподілу. Однак тут вже перевагу матимуть саме ті кандидати, які знаходяться під першими номерами загального партійного списку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список ОПЗЖ до Київської облради: охоронець Медведчука, помічник Столара та люди Бойка з Льовочкіним

Показово, що першим в списку «СН» став чинний народний депутат Верховної Ради та керівник Київської обласної організації «Слуги народу» Олександр Дубінський. Зрозуміло, що своєю перемогою він не скористається, адже навряд захоче змінювати мандат нардепа на мандат депутата обласної ради. У той же час його бажання вести список самостійно розбивається об його величезний антирейтинг – зокрема, завдяки його розповідям про те, що «мама любить швидкість». Та й про шалену торгівлю місцями у списках (зокрема, за участі кума Дубінського – Олександра Горбачова) складають легенди. Але про це ми розкажемо пізніше, а поки - зосередимося на розкладах в округах, аби зрозуміти, з кого буде набиратися склад фракції «СН» в майбутній облраді.

ТВО №1 (Білоцерківська територіальна громада Білоцерківського району): бортпровідниця, перевізники та організатор «пірамід»

Під першим номером на окрузі знаходиться скандальний білоцерківський схемщик Олександр Поляруш. Натомість у загальному списку він опинився лише на 52 місці. Поляруш є чинним депутатом Київської обласної ради, а також заступником голови Білоцерківської міської ради з питань транспорту та інфраструктури.

У Білій Церкві він відомий як «мер Заріччя». А все тому, що обраний був саме від округу на Заріччі, і практично всі кошти міського бюджету як замступник мера направляв на облаштування інфраструктури цього району, тоді як інші частини і навіть центр найбільшого міста області залишалися обділеними.

Окрім того, місцеві активісти постійно наголошують на тому, що Поляруш, маючи в Білій Церкві своїх перевізників, активно виступає за підвищення цін на транспортні перевезення. Та не перестають згадувати те, що свого часу депутат не зміг дати лад навіть власному бізнесу – його споживче товариство «Настуся», набравши купу боргів, зрештою збанкрутіло.

Що ж до партійних вподобань, то в цьому постійність Полярушу не властива. Вперше на політичній арені він з’явився у 2012 році – балотувався до ВРУ від «Партії Пенсіонерів України», але депутатом не став, і певний час був єдиним помічником на громадських засадах нардепа Віталія Чудновського – колишнього охоронця Юлії Тимошенко, який свого часу став цивільним чоловіком – Юлії Льовочкіної – і отримав від її брата – тоді всесильного голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна мажоритарний округ в Білій Церкві.

Другу спробу потрапити у Верховну Раду Поляруш зробив у 2014 вже як самовисуванець, однак знову невдало. Цього разу став помічником депутата ВРУ від БПП Віталія Чепиноги – друга Чудновського і колишнього райтера Юлії Тимошенко.

У 2015 році Поляруш вирішив зменшити апетити та спробував потрапити до Київської обласної ради, і це йому вдалося. Балотувався кандидат від «Радикальної партії Олега Ляшка» і навіть став її членом.

Від цієї політсили він і втретє намагався потрапити до ВРУ минулого року, але доля йому вчергове не посміхнулася. Тому за відпрацьованим сценарієм – знову спроба стати депутатом обласної ради. Однак, як бачимо, тепер кандидат віру в «радикалів» втратив і йде від провладної партії.

Натомість, кандидат під №2 Денис Дьомін на політичній арені Київщини – людина нова. Деякий час він жив навіть у йога-монастирі Індії, на острові без цивілізації в Камбоджі, підкорював гори, а тепер чомусь вирішив стати депутатом Київської обласної ради.

Дьомін є магістром права та спеціалістом з психології, слухачем спільної програми лідерства МІМ-Київ та Школи менеджменту штату Арізона. У його професійному арсеналі декілька років адвокатської діяльності та робота позаштатним радником голови Одеської митниці ДФС.

Також саме Дьомін свого часу захищав Олександра Гриценка – екс-голову правління «Укрексімбанку», якого СБУ звинувачує в сприянні легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом високопосадовцями при Януковичі. Наразі він є керуючим партнером АО «Літігейшн Груп», а також працює у Вищій школі адвокатури НААУ. У списку «Слуги народу» він – №16.

Третім у списку є Микола Котушенко. Окрім КОР, балотується він в депутати і міської ради. Подібна спроба в нього вже була – у 2015 році він хотів потрапити до мерії як член партії «Майбутнє країни» – він значиться одним із засновників однойменної громадської організації та благодійного фонду. Також із 2010 по 2012 рр. кандидат був членом Виконавчого комітету Білоцерківської міськради, а пізніше головою районного осередку політичної партії «УДАР».

Діяльність Котушенка щільно пов’язана з транспортними перевезеннями. Більше 10 років він керував одним із перших білоцерківських приватних підприємств із автоперевезень «К-А-Н». А з кінця 2015 року був заступником гендиректора ДП «Київпассервіс» Олександра Шульги та виконував його обов’язки, коли того відсторонили. Також він був заступником голови Обласної ради перевізників при КОДА та значиться одним із засновників ГО «Асоціація перевізників Білої Церкви».

Наразі висуванець «Слуги народу» є виконавчим директором ПП «Укрпаркінг-груп» та засновником ТОВ «Оптика» і ТОВ «Укртрейд», за якими висять чималі борги. У загальному списку партії він – 78, і одне сподівання потрапити – просунутися по регіональному списку.

Під №4 – Альона Шерепа. Це – чиста квота Дубінського. Вона не є місцевою жителькою та працює продюсеркою «1+1 Продакшн». Із 2015 року має приватну психотерапевтичну практику. У системі «YouСontrol» також значиться однією із засновниць ГО «Академія «Грушевського, 5» – освітнього проекту однойменного інформагентства, яке покликане ознайомлювати з роботою міжнародних організацій та парламентів інших країн. У загальному списку «Слуг» Шерепа – чотирнадцята.

Ірина Стеблян, яка є в списку округу п’ятою, працює бортпровідником-інструктором в Bees Airline. Ця компанія була зареєстрована лише минулого року, і, подейкують, що її справжніми власниками є російські акціонери, яким належить Tez Tour. Стеблян у загальному списку знаходиться в останній десятці, а з якими цілями йде в облраду – питання відкрите.

№6 – Віолетта Овчаренко – теж не є жителькою округу, працює психологом в Інклюзивно-ресурсному центрі №5 Оболонського району міста Києва. У загальному списку входить у заключну п’ятірку. Виборцям про неї нічого не відомо, тому, очевидно, що шансів на перемогу вона практично не має, і є, скоріше, технічним кандидатом.

Під №7 (у загальному – 67) – Ігор Яцик – лікар-хірург І категорії, який працює у Київській обласній клінічній лікарні.

Наступна кандидатка – Ірина Степаненко займається підприємництвом. Вона одна із трьох висуванців, які проживають на території виборчого округу №1. Подейкують, що потрапила до списку лише завдяки нормі про гендерну квоту. У загальному переліку вона 70.

Владислав Ковалевский є заключним кандидатом не лише списку ТВО, а й загального, тому шансів стати депутатом у нього не так і багато. Хоча він – фігура дуже цікава.

Варто зазначити, що, за винятком Дубінського, він є єдиним членом партії «Слуга народу» із 84 висуванців. Але не це найголовніше.

Ковалевський працює політичним консультантом, і є власником компаній «Інтеліка» та «РеМарк», співвласником «Рентавру» та засновником і президентом ГО «Міжнародний стратегічний центр». Окрім того, він – член Президії Української асоціації політичних наук та Асоціації професійних політичних консультантів.

Також він – старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України – структури, яка багато років знаходилася під контролем провладного політтехнолога, директора цього інституту Юрія Левенця. Зараз цей інститут очолює Олег Рафальський – екс-заступник голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна і близька до нього людина.

За інформацією «Моєї Київщини» Ковалевський має чималий вплив на інститут ім. Кураса і у 2012 році курував від інституту кампанію Чудновського в Білій Церкві. За опублікованою інформацією та даними СБУ, на президентських виборах 2019 року Ковалевський був причетний до механізму підкупу виборців на користь Тимошенко. Відповідальним за загальнодержавну «піраміду» тоді був один із народних депутатів, прізвище якого силовики не назвали, але у ЗМІ зазначали, що йдеться про Валерія Дубіля. Натомість, в СБУ не приховували, що в його підпорядкуванні було троє «кураторів» регіонів, зокрема за роботу на заході країни відповідав нібито саме Владислав Ковалевський.

ТВО №2 (решта територіальних громад Білоцерківського району – включає Сквирську, Тетіївську, Рокитнянську, Таращанську, Ставищенську, Узинську, Володарську, Гребінківську та інші громади): забудовник, помічник Дубінського і вчителька

Перше місце в окрузі №2 посів ще один молодий та амбітний кандидат Станіслав Вихор. Він родом із Полтавської області, а проживає в Києві. Висуванець є власником Багатопрофільного виробничо-комерційного підприємства «Азалія», а також працює юристом в ПП «Сербинівське», яке теж зареєстроване на Полтавщині. У загальному списку він – двадцять третій.

Киянин Віталій Боруль теж вирішив балотуватися до Київської облради від Білоцерківського району. Він власник компаній «ЗІМ КОНСТРАКШН», «АЛЬЯНС ПРОФІТ» та «МОНОЛІТ ГАРАНТ», які займаються будівництвом. Декілька років тому прізвище кандидата фігурувало у ряді суперечливих публікацій, де йому закидали зв’язки зі скандальним київським забудовником Анатолієм Войцехівським та звинувачували в незаконному будівництві. «Слуги народу» віддали йому 32 місце у списку.

У переліку кандидатів є і юрист, помічник-консультант Олександра Дубінського, який працює на платній основі – Станіслав Семергей. Він родом із Полтавщини, і там у 2016 році разом із батьком заснував агентство з працевлаштування за кордоном «Ukrainian Recruitment Systems». Також у його резюме – практика в органах прокуратури та стажування в СП «Полтавська газонафтова компанія». Окрім того, Семергей рік пропрацював в Антимонопольному комітеті України. Власне, він має непогані шанси пройти до облради, адже в загальному списку входить у першу десятку.

№4 – Лідія Лазарева. Із жовтня 2019 року вона є директоркою ГО «Інститут сталого розвитку України», одним із засновників якого є чинний директор національного природного парку «Голосіївський» В’ячеслав Потапенко. Лазарева у загальному переліку – 30.

Є серед кандидатів і 21-річна студентка, яка поки не працює. Киянка Богдана Шмирко вивчає міжнародну економіку і має 45 місце в партійному списку.

Шостий висуванець – Дмитро Печенюк – працює радником директора Фонду соціального страхування. На парламентських виборах 2019 він був довіреною особою тоді ще кандидата у нардепи по 92 округу Валерія Колюха.

Чинний голова Таращанської РДА Вадим Пасічнюк є чи не єдиним місцевим кандидатом по округу. У загальному списку він – 63. Варто нагадати, що на пост очільника адміністрації Зеленський призначив Пасічнюка у лютому цього року, а рекомендував його за результатами соціального проекту LIFT колишній губернатор Київщини Михайло Бно-Айріян. До цього Вадим Пасічнюк був головою Кислівської сільради.

№ 8 – Олександр Король проживає в Узині і займається підприємництвом. Він єдиний кандидат від «Слуг», який не має вищої освіти. Йому політсила віддала 72 місце.

Під 65 номером у загальному списку до облради балотується і Юлія Собачко, яка йде 9 по округу. На президентських виборах вона була довіреною особою Зеленського по 92 округу. На той момент кандидатка викладала інформатику та математику в Узинській ЗОШ, наразі ж перейшла до приватного навчального закладу – «Мідгард». Вчителька вже не вперше бере участь у виборах. У 2017 вона невдало балотувалася до Узинської міської ради від «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. А у 2012 році була довіреною особою партії «Нова політика» на тому ж окрузі.

Десята кандидатка Світлана Шамова працює менеджером зі збуту в білоцерківському сільськогосподарському підприємстві «Настуся». У загальному списку вона у хвості.

ТВО №3 (Бориспільський район): металург, мер Яготина та тимчасово безробітна

Перший кандидат по округу Геннадій Слепцов займає 42 місце у загальному списку. За спеціальністю він – металург і своїм пріоритетним завданням вважає розвиток інфраструктури району. Довгий час кандидат працював у Донецькій області, там був і помічником на громадських засадах нардепа 4 скликання від блоку «За єдину Україну» Віталія Хомутинніка.

На Київщині ж з’явився у 2006, коли отримав посаду начальника управління земельних відносин КОДА, на якій перебував 4 роки. Такий самий термін він був радником голови обласної адміністрації, а потім став і депутатом Бориспільської районної ради. Певний час також працював начальником управління розвитку агропромислового комплексу Секретаріату КМУ. Наразі Слепцов вже декілька років займає крісло заступника директора підприємства «Гамма-Консалт», яке замається нерухомістю, також є засновником ще декількох компаній та благодійного фонду.

Юрій Адамовський є чинним депутатом Бориспільської міської ради від ПП «Сила людей». Від цієї ж партії він балотувався у Верховну раду 8 скликання, але безуспішно. Кандидат є директором та засновником підприємства «Термінал-інфо», що видає періодичну пресу, а також займається посередництвом у розміщенні реклами в ЗМІ.

На минулорічних парламентських виборах Адамовський був довіреною особою кандидата в нардепи Вадима Трюхана, який балотувався по Харківській області. Останній із 2008 по 2010 рр. був директором Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ, а потім послом із особливих доручень МЗС; у 2013 очолював департамент зовнішньоекономічних зв’язків Міністерства аграрної політики, звільнився у протест проти розгону «Беркутом» молоді на Майдані 30 листопада та зупинки курсу на євроінтеграцію. Юрій Адамовський у загальному списку на 33 місці.

Третій кандидат по округу Дмитро Цирман в політиці людина нова. З 2011 року він працює на керівних посадах в різних бізнес-структурах. Зокрема, останнім часом є помічником директора одного із найбільш масштабних державних спецекспортерів України ДП ДГЗП «СпецТехноЕкспорт», що входить до концерну «Укроборонпрому». Компанія спеціалізується на експорті та імпорті новітньої зброї, військової продукції і технологій, техніці спеціального призначення. Варто нагадати, що наразі суд підозрює двох колишніх директорів підприємства у розтраті десятків мільйонів гривень. У загальному списку Цирман - 31.

Журналістка Наталія Книга – 17-та. З безпосередньої квоти Дубінського. На телебаченні вона з 2004 року. Останнім часом працює на «плюсах» в департаменті журналістських розслідувань, зокрема, у програмі «Секретні матеріали». Також кандидатка є помічницею на громадських засадах відразу двох депутатів ВРУ 9 скликання. Разом із своїм колегою Володимиром Тимофійчуком – у нардепа по Харківській області Олександра Куницького. Ну, і звісно ж,  в Олександра Дубінського.

Балотується від «Слуг» і Яготинський міський голова – Наталія Дзюба. У загальному списку вона 60. Однак жителі Яготинщини обирали її очільницею вже двічі, тому не дуже високе місце може не завадити їй отримати перемогу. За всю свою кар’єру кандидатка підтримувала не одну політичну силу (причому – проросійської спрямованості) - спочатку була за СДПУ (о), потім безуспішно балотувалася до ВРУ від  Опозиційного блоку «Не так!, йшла під прапорами «Нашого краю» і «Партії регіонів», тепер приєдналася до Зе!команди.

Довгий час Дзюба працювала начальником відділу освіти Яготинської РДА. Також була заступником голови та керівником апарату райдержадміністрації. У 2007 році працювала заступником директора Українського центру оцінювання якості освіти. З 2008 року була призначена на посаду виконуючого обов’язки заступника голови Яготинської РДА, до 2010 року – обіймала посаду керівника апарату райдержадміністрації, пізніше – першого заступника голови.

Окрім облради, Дзюба є й у списку висуванців на пост очільника Яготинської ОТГ.

Наступний – Олександр Щур. Він працює директором Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

№ 7 - Тетяна Матяш – з 2019 року очолює юридичний департамент обласної адміністрації. До цього вона декілька років працювала заступником директора Департаменту правового забезпечення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. У загальному списку кандидатка – 53. Відповідно, й шанси отримати мандат у неї невеликі.

Така ж ситуація і у Віктора Шеремети, який у загальному списку 66. Хоча його послужний список більший, ніж у попередньої кандидатки. Він є власником фермерського господарства «Геркулес», яке заснував більше 20 років тому. Раніше висуванець був головою Переяслав-Хмельницької районної ради, у 2016 році його було обрано першим заступником президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України, а вже через рік Шеремета став заступником міністра аграрної політики і продовольства України. Через два роки його було звільнено, а міністерство ліквідовано. Раніше кандидат був членом «Нашого краю», наразі ж приєднався до «Слуг», хоч до партії і не вступив.

На 9 місці у списку по округу Тамара Устименко. У загальному списку вона 24. Чому кандидатці віддали місце у третій десятці, залишається питанням. Про неї відомо наразі лише те, що вона працює директоркою ТОВ «Сади Київщини». Засновником підприємства є, до речі, Олександр Горбачов. Особа з такими ж ініціалами раніше очолювала Головне управління держкомзему у Київській області, є кумом Дубінського і сидить у нього на «касі» - приймає кошти, які виторговує місця .

Останньою у списку по округу балотується Тетяна Пригаровська. У загальному вона 64. Кандидатка наразі ніде не працює.

ТВО №4 (Броварський район): помічники нардепів, бізнесмени та безробітний 

Перший у списку - Сергій Потрясаєв. Він підприємець - значиться керівником та одним із засновників ТОВ «Еспі фарм», яке займається оптовою торгівлею фармацевтичними товарами. На минулих виборах кандидат балотувався на Броварського міського голову від «Батьківщини», однак голосів для перемоги йому не вистачило. На той час висуванець активно спонсорував політсилу, зокрема, за інформацією громадського руху «Чесно», у 2017 році він перерахував на рахунок партії близько 12 тис грн. У загальному списку Потрясаєв – 28ий.

Чинна депутатка облради Наталія Гунько, скоріш за все, мандат отримає повторно, адже навіть, якщо не матиме підтримки на окрузі, легко пройде по загальному списку - в ньому вона займає третє місце. У нинішньому скликанні Гунько у фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» та входить до комісії з питань екології.

Вже більше 10 років вона є головним юристконсультантом у ТОВ «Гільдія права», де директор – її чоловік, а кінцевим бенефіціаром є вона сама. За роки депутатської діяльності ім’я кандидатки не фігурувало в скандалах - це завдання на себе взяла її друга половинка. ЗМІ писали, що Анатолій Гунько причетний до дерибану землі в Броварах.

Ділянки, які він ще з двома особами врешті отримав, колись належали унікальному держпідприємству «Радіопередавальний центр» і, за підрахунками журналістів, прирівнювалися до річного бюджету міста Бровари. В результаті, унікальну систему передачі знесли, а на її місці родич експрем’єра РФ Дмитра Медведєва Віктор Поліщук, що є власником ТРЦ Гулівер, збудував купу багатоповерхівок. Наразі він теж балотується від «Слуги народу», але в Чернігівській області. Агітувати за нього туди приїжджав сам Павло Зібров.

Володимир Колодюк, попри те, що має непогане місце в списку по округу, в загальному на дуже низьких позиціях - 82. Раніше він працював головним інспектором у Державній фіскальній службі, наразі є штатним помічником-консультантом народної депутатки від «Слуги народу» Ольги Василевської-Смаглюк. Колодюк балотується також в депутати Броварської ОТГ.

№4 - Олександр Літвінов у загальному списку 46. Кандидат займається підприємництвом.

Варто згадати, що нещодавно народний депутат із Броварщини від «Слуги народу» Микола Галушко зі скандалом вийшов із партії. Тоді він заявив, що на виборах усі місця у списках політсили були продані, і в цьому ні він, ні його команда брати участь не буде. Однак, схоже, Галушко все ж був не до кінця щирий, адже одним із кандидатів від «Слуг» є його штатна помічниця Оксана Листопад. До цього вона працювала головним спеціалістом відділу фінансово-економічної діяльності Управління державної пенітенціарної служби України, а також балотувалася в депутати Калинівської селищної ради. У загальному списку Зе!команди вона 59.

Натомість, ще одному помічнику Галушка, але вже на громадських засадах, Миколі Слєсарєву віддали 56. Кандидат є заступником начальника управління Державної митної служби. А до 2018 року, за даними декларації НАЗК,  був правоохоронцем – працював заступником начальника управління захисту економіки в Київській області.

Сьомий по округу кандидат Юліан Москаленко у загальному списку йде відразу за Слєсарєвим і є безробітним. Особливістю його декларації, яку він подавав як депутат Баришівської селищної ради є те, що його активи більше, ніж у десять разів, перевищують його доходи. Раніше він отримував зарплатню у Відділі воєнізованої охорони безпеки життя Департаменту поліції охорони.

Олеся Шерепа також працює на 1+1, і до того ж є сестрою кандидатки по ТВО №1 - Альони Шерепи. Щоправда, на відміну від своєї родички, місце у списку Олеся отримала значно нижче - 44.

№9 Олексій Хилько - підприємець. Раніше він працював у Державній службі туризму і курортів м. Києва на посаді начальника відділу регіонального розвитку. У 2007 перейшов до  ДП «Центр Державного земельного кадастру», де був начальником відділу землевпорядних робіт. А після цього два роки працював головним інженером комунального підприємства «Бровари-землеустрій». Шансів потрапити в облраду в нього не дуже багато, адже в загальному списку він всього 73-ій.

Крістіна Осадча вже третя помічниця Миколи Глушка, яка балотується до облради. Вона займається адвокатською діяльністю та входить до Ради адвокатів Київської області. У загальному списку в неї 55 місце.

ТВО №5 (Бучанська, Макарівська, Бородянська, Гостомельська, Немішаєвська та Пісківська ОТГ Бучанського району): підприємці, кандидат економічних наук та кудоїст

Вадим Геращенко – підприємець та бізнес-тренер. У 2000 році він заснував власну справу з виробництва косметики – підприємство «Альянс краси», до 2007 воно розвинулося до фармацевтичного науково-дослідного центру, де Геращенко є гендиректором. Також кандидат має благодійний фонд «Альянс» та веде власний канал на YouTube про проблеми малого та середнього бізнесу в регіонах під назвою «STARТ» . Є співавтором книги «Живі. Всупереч».

У 2012-2014 роках Геращенко працював помічником нардепа-«регіонала» Ярослава Москаленка. І на минулих виборах вже балотувався до обласної ради від «Нашого краю», проте безуспішно. Наразі він має непогані шанси для того, щоб туди потрапити, адже є не лише першим у списку по округу, а й входить до десятки загального.

Другим у списку йде бізнесмен Заур Мішієв. На початку своєї кар’єри він два роки був керуючим партнером ТОВ «HotPrint», а потім став співвласником та генеральним директором ТОВ «Бізнес Шоу», яке займалося організацією бізнес-конференцій для підприємців.

У цей період він також був помічником на громадських засадах нардепа від «Партії регіонів» Віталія Барвіненка. Після цього він вирішив виїхати в Канаду, де прожив 4 роки. Там Мішієв працював установником вікон та дверей та торговим представником. Також у Канаді він був волонтером БО «Руки надії», яка займалася підтримкою українських іммігрантів.

У 2018 році кандидат повернувся в Україну та  став приватним підприємцем. Наразі він зареєстрований директором команії «Авест-т», яка торгує пальним. Також нещодавно Заур Мішієв заснував ГО «Підприємець – Слуга Народу». У загальному списку партії він – 13-ий.

Олексій Мешков теж підприємець. Він є засновником та керівником приватної охоронної служби «Ронін секюріті груп». Окрім того, кандидат заснував бійцівський клуб «Ронін» та є президентом однойменного футбольного клубу. Варто зазначити, що Мешков і сам неодноразовий учасник і переможець змагань з бойових мистецтв під назвою кудо, зокрема, призер чемпіонату Європи у Мілані та чемпіон України. Чи допоможе йому 26 місце у списку Зе!команди вибороти ще й мандат депутата облради, покаже час. Наразі кандидат також є помічником на громадських засадах безпартійного нардепа, що належить до фракції «Слуга народу» - Андрія Клочка.

№4 Людмила Ластовка працює директором із розвитку в туристичній галузі в ТОВ «Хаггард». У загальному списку в неї 35 номер.

Наступний кандидат Юлія Мальована тимчасово безробітна та проживає в Черкасах. Раніше була зареєстрована як ФОП та надавала секретарські послуги та послуги з перекладу. Скоріше за все, є технічним кандидатом. У загальному переліку висуванців вона під 50 номером.

Віктор Романюк знаходиться ще нижче, він – 62. У жовтні 2015 році кандидат заснував ТОВ «Siber Union», і до цього часу є його директором. Компанія займається виданням програмного забезпечення та оптовою торгівлею комп’ютерами і периферійним устаткуванням. На минулорічних парламентських виборах він балотувався в нардепи по 58-му округу (Маріуполь) від «Слуги народу», однак невдало.

№7 - Алла Данькевич – доцент кафедри фінансових ринків Університету державної фіскальної служби України. Раніше кандидатка підтримувала «Народний фронт», однак участь у виборах брала лише як член виборчої комісії. У загальному списку вона – 74.

Останній кандидат по округу Дмитро Оберемчук – помічник нардепа Дубінського на громадських засадах. Він працює директором підприємства «Ант строй», яке займається будівництвом. У списку Зе!команди він на 76 місці.

ТВО №6 (Ірпінська, Вишнева, Борщагівська, Білогородська, Коцюбинська та Дмитрівська ОТГ Бучанського району): «слуги» Карплюка, нащадок Петра Мельника та журналіст

Ще один ставленик Дубінського – журналіст «1+1 медіа» Ігор Колтунов має досить непогані шанси для того, щоб потрапити в облраду – він не лише отримав перше місце в переліку кандидатів по округу, а й увійшов у десятку в загальному списку.

Наразі одним із аспектів передвиборчої кампанії кандидата є активна контр-агітація проти ексмера Ірпеня Володимира Карплюка – про це свідчать і його сюжети, і сторінка у Facebook. У той же час, схоже, що в цьому він не дуже солідарний із політичною силою, від якої балотується на вибори. Адже, як нещодавно стало відомо, команда «Зе!» веде на голову Ірпінської ОТГ соратника Карплюка та щедрого спонсора його виборчого фонду – Максима Нельзіна.

Другим у списку по округу та 20 у загальному є Максим Мельник – син скандального ексрегіонала та ексректора Податкової академії Петра Мельника. До речі, його протеже називала і вже згаданого вище Володимира Карплюка. Наразі кандидат безпартійний, але балотується вже не вперше – у 2010 був обраний депутатом Київської обласної ради як член «Партії регіонів».

Тоді він працював у Державній міграційній службі України, наразі ж є директором та власником ТОВ «Глобал девелопмент Україна». Компанія займається будівництвом. За свою політичну кар’єру Максим Мельник встиг побувати помічником трьох нардепів – регіонала Валерія Бондика на громадських засадах, і на платній основі депутата від тієї ж політсили Володимира Макєєнка (був головою КМДА під час Революції Гідності) та представниці БЮТу Олександри Кужель. 

№3 – Юрій Гулько – начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності у ТОВ «СОНАТА-ТОРГ», а також значиться власником компанії «ЮТА СЕРВІС». У загальному списку кандидат наступний після Максима Мельника.

Завершує першу десятку загального списку «Слуг народу» близька до Карплюка Олена Джадалла. Вона закінчила Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана та після захисту дисертації кандидата економічних наук була доцентом в Інституті вищої освіти КНЕУ. Окрім того, проходила стажування закордоном. Джадалла заснувала ГО «Жіночий альянс розвитку» та створила власний благодійний фонд. Із 2019 року є членом делегації «Українські жінки в ООН», а цього року увійшла в топ-100 найуспішніших жінок Київщини.

До цього кандидатка близько року була заступником мера Ірпеня з гуманітарних питань – призначив її у серпні 2018 року тодішній очільник міста Володимир Карплюк. Натомість, вже цьогоріч Олена Джадалла приєдналася до Зе!команди та стала керівником передвиборчого штабу політсили в Бучанському районі. Не зайвим буде пригадати й те, що її матір теж крутиться в політичних колах – Ольга Олійнич є депутаткою Ірпінської міської ради та очолює КП «Ірпіньзеленбуд». Незаплямованою репутацією жінка похвалитися не може – ЗМІ неодноразово писали про її участь у схемах по відмиванню бюджетних коштів та корупції.

№5 - Юліана Добровольська починала свою трудову діяльність з роботи вихователем у дитячому садочку. Пізніше рід діяльності кардинально змінила, зокрема у 2016 стала співзасновником та директором ТОВ «КМ Технолоджі групп», яке займається  інжинірингом, геологією та геодезією. На минулорічних парламентських виборах була довіреною особою, а потім і помічницею на громадських засадах нардепа з команди Зеленського Олександра Юрченка. Наразі його виключили з фракції та підозрюють у хабарництві. У списку «Слуг» Добровольська – 34.

Її колега Олег Андрієвський на окрузі шостий, а в загальному переліку – 22. На громадських засадах він є помічником нардепа Сергія Буніна, а також керівником благодійної організації «Be Yourself», яку сам і заснував. У 2015 році Андрієвський вже балотувався. Тоді він хотів потрапити до Києво-Святошинської райради від партії «Нові обличчя». Пізніше був керівником партійної організації «Європейська солідарність» у Києво-Святошинському районі, а потім працював заступником сільського голови Петропавлівської Борщагівки. У минулому році кандидата судили за те, що він перебуваючи на посаді директора ТОВ «Інвестиційно-Будівельна група «Олімп» намагався протиправно заволодіти чужими коштами.

Сьомий у списку по округу кандидат Микола Ляшенко у політиці вже досить давно. Вперше він став депутатом у 2006 році – тоді балотувався до Вишневої міської ради від Соціалістичної партії України, членом якої був. З часом вийшов з неї нібито тому, що її лідер Олександр Мороз вирішив об’єднатися з регіоналами. Після того в жодній партії не перебував. На наступних виборах 2010 року його обрали мером Вишневого від політсили «За Україну». Однак уже через рік депутати міськради зняли Ляшенка з посади, і тоді його місце зайняв регіонал Ілля Діков. Натомість, ексмеру дали посаду заступника голови Києво-Святошинської РДА.

На чергових виборах у 2015 році Микола Ляшенко вже балотувався до облради від «УКРОПУ», однак уже у 2018 фракцію покинув. Наразі він входить до комісії з питань капітального будівництва. Не пропустив вічний кандидат і минулорічні парламентські вибори, на які йшов по 95 округу як самовисуванець. Тоді вважав своїм головним конкурентом Володимира Карплюка, однак, як показав час, його ставка не спрацювала. Наразі працює директором власного підприємства «ЕКО ІМПЕРІЯ». У загальному списку він 68, тому може надіятися лише на електорат округу.

Натомість №8 (у загальному – №71) – Андрій Кріпак, який є чинним сільським головою Крюківщини, і на голоси виборців може не дуже розраховувати. Адже жителі села неодноразово зверталися до прокуратури зі скаргами на очільника села. Зокрема, йдеться про випадки, коли Крюківщинська сільрада затвердила генплан з численними порушеннями чи незаконно виділяла у приватну власність земельні ділянки. У той же час, варто зазначити, що Кріпак перебуває на посаді сільського голови вже другий термін. Тоді він балотувався від Партії регіонів та був її членом. У 2019 балотувався до ВРУ.

Олена Ругаль - 9 по округу та 54 у загальному списку. Вона директор приватного підприємства інвалідів «Надія-2000» та, скоріш за все, є технічним кандидатом.

Це стосується і останньої кандидатки по округу Олени Севастьянової, яка отримала в списку «Слуг» непрохідне 69 місце. Вона є депутаткою Ірпінської міськради від «Солідарності жінок України» (свого часу була членом партії) та займається індивідуальною адвокатською діяльністю. Також раніше Севастьянова була заступницею директорки «Ірпіньзеленбуду» - вже згадуваної вище матері Олени Джадалли – Ольги Олійнич.

ТВО №7 (Вишгородський район): шестиразовий мер Славутича, Місіс Успішність Ірпеня-2019 та ексзаступник Горгана

Чинний депутат облради Роман Буковський не користується популярністю серед жителів Вижгородщини, хоч і є відомим «гречкосієм». У той же час, «Слуга народу» віддала йому досить непогані місця у виборчих списках (1 - на окрузі та 11 - в загальному), тому шанси повторно отримати мандат він таки має. Вперше до облради кандидат потрапив на виборах 2015 року від «Опозиційного блоку» та входив у  комісію з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму. Із цим напрямком висуванець дійсно був пов’язаний тривалий час, адже очолював комунальний футбольний клуб «Межигір’я» в Нових Петрівцях. Парадоксальним видається те, що у травні минулого року Буковський вирішив скласти повноваження депутата, а тепер хоче потрапити до облради знову. Наразі він працює заступником директора в ТОВ «Профрент» та досі значиться директором «БК Піалінн», одним із засновників якого є його батько. У той же час, у червні 2019 його включили до ТОП-20 податкових боржників. На минулорічних парламентських виборах він балотувався в нардепи від «Батьківщини», але не пройшов.

Другим до облради спробує потрапити ексмер Славутича та чинний депутат КОР Володимир Удовиченко. За кількістю успішних балотувань, він б’є усі рекорди, адже з 1990 по 2015 рік шість разів обирався на посаду міського голови. А у 2015 став депутатом облради як член партії «Наш край». Там він очолює комісію з питань розвитку місцевого самоврядування.

Також з 1994 року Удовиченко більше 10 років представляв Україну в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи. Наразі залишається президентом Всеукраїнського громадського об’єднання «Клуб мерів» та очільником Офісу реформ Київської області. Попри 38 місце у загальному списку, народна підтримка може легко допомогти Удовиченку повторно отримати мандат.

Марина Чернишова наразі очолює апарат Київської обласної державної адміністрації. До цього вона змінила не одну посаду у сфері державного управління: працювала  в органах судової влади, секретаріаті Київради в міністерствах, центральних та місцевих органах виконавчої влади на посадах фахівця з питань реформ.

У 2018 році вона очолила експертну групу територіальної організації влади в Міністерстві регіонального розвитку, потім два роки керувала експертною групи з питань тимчасово окупованих територій в Секретаріаті Кабміну, а перед призначенням в КОДА була головною в експертній групі з питань забезпечення населення лікарськими засобами в МОЗ України. У минулому році Чернишова вирішила взяти участь у конкурсі «Місіс Ірпінь-2019» і перемогла в номінації «Місіс Успішність». У загальному списку «Слуги народу» вона має 25 місце.

Андрій Анісімов – виходець з Донбасу, потрапляв у сепаратистські скандали. Відомий на Київщині як перший заступник скандального ексголови КОДА Олександра Горгана. Орієнтувався на Ярослава Москаленка. Висуванець пішов з посади за власним бажанням разом зі своїм безпосереднім керівником. До цього він також працював головою Поліської та Бородянської райадміністрацій.

Ще раніше перебував на різних посадах у Донецькій облдержадміністрації та міськраді, де відповідав за напрями розвитку промисловості, інфраструктури та економіки.

Анісімов – старший науковий співробітник Інституту економіки і промисловості  НАН України та значиться комерційним директором ТОВ «Зроблено в Україні», яке офіційно належить його дружині. Окрім того, зараз він член експертної групи з питань економічної реінтеграції Донбасу при Офісі президента. У загальному переліку кандидатів у нього 37 номер.

Анна Агулова – керівник ТОВ «Акванова інвест», яке займається будівництвом та виробництвом електроенергії. Кінцевим бенефіціаром підприємства є Ігор Тинний, якого називають приятелем Дмитра Фірташа. Бізнесмену належить більше 30 компаній, більша частина яких займається виробництвом енергетики. Свого часу ЗМІ закидали Тинному те, що він намагався з допомогою Ігоря Кононенка законодавчо впровадити схему, яка б дозволила монополізувати переробку побутових відходів та освоїти бюджетні кошти.

№6 Олексій Головін у загальному списку «Слуг» 43. Він працює заступником директора ТОВ «Аурум інвест», яке займається роздрібною торгівлею та наразі має податковий борг. Згідно його електронної декларації, раніше він декілька років був директором КП «Центр державної реєстрації Вишневої міської ради». Із часом підприємство ліквідували.

Остання кандидатка в списку по округу Ірина Бойко, у загальному - вона передостання, і, очевидно, потрібна партії для дотримання гендерної квоти. Наразі кандидатка ніде не працює, адже знаходиться у відпустці по догляду за дитиною.

ТВО №8 (Обухівський район): радник віце-прем’єр-міністра, адвокат та професорка

Найбільше шансів пройти до Київської облради має Володимир Тимофійчук, адже він не лише перший у списку по округу, а й 4 у загальному. Кандидат - телеведучий, актор, журналіст програми «Секретні матеріали» виробництва холдингу «1+1» Медіа», член Національної спілки журналістів. Він позиціонує себе як борець із корупцією та злочинністю, і на своїй сторінці у Facebook веде активну антиагітаційну політику проти кандидатки на голову Васильківської ОТГ Наталії Баласинович. Варто додати й те, що у 2017-2019 роках висуванець був членом громадської ради Мін’юсту з питань люстрації. Наразі Тимофійчук помічник безпартійного нардепа від фракції «Слуга народу» Олександра Куницького на громадських засадах, а на парламентських виборах 2019 був довіреною особою свого колеги Олександра Дубінського.

Про наступного кандидата Сергія Левченка відомо лише те, що він має власний бізнес – є директором та одним із засновників комплексу у Конча-Заспі «KNZS», до якого входять ресторан, готель та спа. У загальному списку висуванець 18.

Натомість, №3 Олена Шуст займається науковою діяльністю. Вона професор кафедри економіки та економічної теорії Білоцерківського національного аграрного університету, а також керівник міжнародного навчально-наукового інвестиційного центру того ж університету. Окрім того, Шуст – діючий член Федерації кінного спорту України. У загальному списку вона має 5 номер, що дає їй непогані шанси пройти до обласної ради.

Василь Богатир ще з 1998 року працює гендиректором ПрАТ «Українська енергозберігаюча сервісна компанія», а також є головою наглядової ради ПАТ «Черкасиобленерго». Він двічі був депутатом Обухівської райради – вперше ще в далекому 1980 році, вдруге – у 2010. Окрім того, це вже не перша спроба Богатиря потрапити до обласної ради – у 2015 році він балотувався від «Нашого краю», але обраний не був. Натомість, тепер розраховувати кандидатові варто на голоси виборців округу, адже у загальному списку він аж  на 51 місці.

Вікторія Киреєва відома жителям Київщини, перш за все, як керівниця Департаменту екології та природних ресурсів КОДА. На цій посаді вона перебувала з 2016 року, і хоч екологія в області досі страждає, очільниця вважає, що за період своєї роботи зробила багато для збереження довкілля, зокрема створила систему екологічного моніторингу в регіоні та чат-бот з екологічних питань. Також кандидатка є чинною депутаткою облради.

У 2015 році вона балотувалася від «Радикальної партії Олега Ляшка». Наразі працює директоркою Департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Шанси потрапити до облради має непогані, адже навіть, якщо за неї не проголосують на окрузі, легко зможе пройти по загальному списку, де в неї 7 місце.

Віктор Семенець вже більше 12 років працює на ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», який є одним із найбільших платників податків області. Після того, як в липні минулого року помер генеральний директор товариства Віталій Баско, який перебував на посаді близько 10 років, Семенець зайняв його місце. Кандидат балотується вже не вперше. У 2006 році у нього були навіть спроби потрапити до ВРУ від політсили «Українці разом», однак він не пройшов. Така ж доля його спіткала у 2015 році, коли він балотувався до Київської обласної ради від «Нашого краю». У загальному списку в Семенця – 48 місце.

Кандидатка під №7 Тетяна Омельченко (у загальному списку №39) є чинною депутаткою Васильківської міської ради. Незаплямованою її репутацію не назвеш, адже, як писали ЗМІ, на зустрічі Олександра Дубінського з жителями Василькова йому було повідомлено про два кримінальних провадження, фігурантом яких є вищезгадана депутатка. Їй закидали те, що вона видавала місцянам сфабриковані довідки. Однак жодних коментарів ні від неї, ні від Дубінського після таких повідомлень опубліковано не було.

У 2015 році Омельченко намагалася потрапити до обласної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка», але це їй не вдалося. В минулому вона також була помічницею нардепа 8 скликання, заступника лідера «РПЛ» Ігора Мосійчука. Наразі жінка працює помічником заступника голови Ради адвокатів Київської області, адвоката Леоніда Сівакова. Варто зазначити, що і він, і його дружина суддя Вікторія Сівакова мають досить скандальні сторінки у своїй біографії. Зокрема, вона відома ухваленням неоднозначних рішень щодо виділення землі, натомість її чоловіку закидали, для приладу, те, що він разом зі своїм партнером по бізнесу, помічником нардепа Ігоря Мосійчука Андрієм Мамалигою незаконно зменшили частку у підприємстві їхнього третього партнера та переоформили у власність іншої фірми приміщення, площею більше 2,4 тис кв.м.

Олександр Марейченко працює радником Віце-прем’єр-міністра України- міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського. У загальному списку кандидат має 58 номер.

Наступний кандидат Євгеній Комар знаходиться ще нижче - він на 77 місці. Він працює помічником-консультантом нардепа,  члена фракції партії «Слуга народу» Тараса Тарасенка. До цього проходив військову службу в Збройних силах України. Також Комар-  член «Київської обласної федерації з хокею».

Марія Сингаєвська - остання в списку по округу та 75 в загальному. Вона викладає у КНУБА, є вченим-секретарем кафедри містобудування. Цього року стала членом Національної спілки архітекторів України.

ТВО №9 (Фастівський район): скандальна лікарка, вічна помічниця нардепів та «кращий адвокат з антирейдерської політики»

Денис Січевий - балотувався до ВРУ як самовисуванець по одному округу з Дубінським, однак його не обійшов, наразі є штатним помічником нардепа. До цього близько 10 років працював інспектором-ревізором Державної податкової інспекції столиці. З 2013 року був головним аудитором «Банку національний кредит», який у 2015 було ліквідовано через неплатоспроможність. Після цього Січевий працював менеджером департаменту постачання та реалізації природного газу в «Укртранс-енерго», а потім перейшов до «Авант трейдінг». У загальному списку – 27.

Другий у списку Олександр Строкань. Кандидат з 2017 року є партнером адвокатського б’єднання «Mitrax», де очолює підрозділ практики вирішення спорів. Цьогоріч увійшов до переліку «Кращих адвокатів з антирейдерської політики» за версією Асоціації адвокатів України. Окрім того, Строкань був одним із тих, хто брав учать у розробці антикорупційних законодавчих положень при створенні ДБР. У загальному переліку висуванців «Слуги народу» він під 36 номером.

Ще одна працівниця 1+1, яка балотується до облради – Марія Кисельова. На «плюсах» вона працює випусковим редактором у департаменті журналістських розслідувань. І є ще однією помічницею Дубінського на громадських засадах. У загальному списку Кисельова входить до першої двадцятки.  

Хоче отримати мандат депутата обласної ради і скандальна Алла Арешкович. За роки роботи в Департаменті охорони здоров’я КМДА вона змогла добряче зіпсувати собі репутацію. У ЗМІ неодноразово писали про її фінансові махінації та розкрадання державних коштів, зокрема й неоднозначні закупки обладнання для гемодіалізу та інсулінові афери, а також «подвиги» під час Революції гідності, коли за її сприяння поранених та хворих передавали поліції. Із 2019 року Арешкович почала працювати асистентом кафедри патофізіології Національного медуніверситету імені О.О. Богомольця, там трудиться і досі. За часів Олександра Горгана чиновниця прийшла на роботу і в КОДА - у 2017 році очолила Департамент охорони здоров’я, проте МОЗ не давав погодження на її призначення. Наприкінці жовтня 2018 року вона стала заступницею Горгана й продовжила працювати з Олександром Терещуком. Її було звільнено із займаної посади лише з приходом Михайла Бно-Айріяна. Проте відпочивала вона недовго - цього року на той час ще в.о. Василь Володін призначив Аллу Арешкович радницею з питань закупівель медобладнання. Подейкували, що лобіював її призначення саме Олександр Дубінський. У загальному списку в Арешкович 12 місце.

Недалеко від неї розмістився і Сергій Мазепа – він 15-ий. У 2010 році висуванець був першим заступником голови Васильківської РДА, однак вже через декілька років повернувся до роботи в комерційних структурах і став займатися підприємницькою діяльністю.   Також у 2010 Мазепа вперше став депутатом Київської обласної ради VI скликання, на чергову каденцію балотувався від «Опозиційного блоку», однак не пройшов, а у 2019 році знову отримав мандат. Наразі він входить до фракції політичної партї «Опозиційний блок» та очолює комісію з питань сім’ї, молодіжної політики та спорту.

№6 Дмитро Байдюк вже декілька років є заступником генерального директора «Епіцентр-К», яке належить родині латифундистів Герег. На минулих місцевих виборах він балотувався до Хмельницької обласної ради від партії «За конкретні справи», але невдало. Наразі у списку «Слуг» він 47.

Наступна кандидатка Тетяна Герасимчук має непоганий досвід роботи штатною помічницею  депутатів, але цього разу вирішила сама отримати мандат. Після навчання вона працювала помічником-консультантом нардепа від «Свободи» Ігоря Мірошниченка, потім допомагала депутату Київської міськради, з 2015 року була помічником народного депутата від «БПП» Олександра Сугоняки, а на останньому скликанні ВРУ вона допомагає Артему Культенку – обранцю від Зе!команди. Також за сумісництвом вона працює помічником адвоката в об’єднанні «Керечанин і партнери».

Олександр Скляров легко проходить до облради, адже у загальному списку «Слуги народу» йде відразу після Дубінського. Із 2014 по 2020 він був членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, а цього року ще за часів Олексія Чернишова став першим заступником голови Київської облдержадміністрації. Після того, як останній перейшов працювати у Кабінет Міністрів, багато хто передбачав, що саме Скляров займе його місце або ж піде вслід за ним. Однак, як бачимо, ні той, ні той варіант не спрацював.

Наталія Павлова знаходиться на 49 місці в загальному списку. Вона тележурналістка і в 2015 році відкрила інтернет-портал «Грушевського, 5», який позиціонує себе як незалежне недержавне видання про роботу Верховної Ради та парламентів світу. Також Павлова разом із ще однією кандидаткою в депутати Альоною Шерепою заснувала однойменну громадську організацію.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Євгенія Любомирська
журналістка