#

Війна за землю: як пацієнти Київщини стали заручниками боротьби за контроль над обласними лікарнями

08.03.2024 10:45
Війна за землю: як пацієнти Київщини стали заручниками боротьби за контроль над обласними лікарнями
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

У медичній сфері Київщини - чергова перетрубація: відбулася заміна генерального директора Київської обласної клінічної лікарні. Новою керівницею стала Дарина Мельник, яка донедавна очолювала "Київський обласний центр реабілітаційної медицини" (лікарня більше відома як "друга обласна" або "чорнобильська"). У зв’язку з чим можуть бути такі зміни, читайте сьогодні в матеріалі "Моєї Київщини" 

Питання Київської обласної клінічної лікарні, що знаходиться в столиці за адресою вул. Багговутівська 1, довгий час в інформаційному полі не підіймалося. Справа в тому, що увага була більше сфокусована на іншому обласному закладі, що потрапив у сферу інтересів не чистих на руку ділків. Мова йде про згаданий вище "Київський обласний центр реабілітаційної медицини" (попередня назва КНП КОР "Київська обласна лікарня"), земля навколо якого в Подільському районі Києва приглянулися забудовникам. 

Нагадаємо, що вибори очільників ключових обласних медичних закладів відбувалися в жовтні 2021 року. 

Актуально: "Вічного" очільника Київської обласної лікарні Єлагіна не допустили до конкурсу (ВІДЕО)

Тоді переможцем конкурсу на посаду директора КНП КОР "Київська обласна лікарня" став Ігор Кучма.

Утім, за деякий час почався конфлікт між ним та Київською облрадою, яка звинуватила Кучму у формуванні кредиторської заборгованості перед контрагентами у розмірі 5,2 млн грн, неналежному виконанні службових обов’язків та несвоєчасній виплаті заробітної плати. Це стало приводом для відсторонення, а згодом і звільнення Кучми. 

Кучмі явно допомагали "піти" з посади. Як тільки в.о. голови Київської облради став Ярослав Добрянський, проблем у гендиректора стало на порядок більше. Є підозра, що причиною цього міг стати симбіоз Добрянського з нардепом Олександром Дубінським (який перебуває в СІЗО за підозрою в держзраді), головна ціль союзу – столична земля. Про оборудки цієї пари читайте в матеріалах "Моєї Київщини". 

Варто почитати: Дерибан у розпалі: як Добрянський з Дубінським віддали шахраям майно Київської обласної лікарні

Із часом, після купи скандалів з призначенням помічниці Дубінського, на вакантну посаду директора замість Кучми поставили Дарину Мельник – лікаря-гастроентеролога, яка на той час була медичним директором у КНП КОР "Київська обласна клінічна лікарня". Як повідомляють джерела, на новій посаді Мельник зарекомендувала себе неоднозначно. Найбільша невдача – не організувала комунікацію з НСЗУ, як наслідок – лікарня не підписала необхідні пакети послуг та недоотримує кошти, зокрема й за реабілітацію поранених бійців. 

Хороші починання в діях Мельник проглядалися, зокрема відбулося часткове оновлення робочої техніки у лікарів, і … напевно все. Нарікань у рази більше, зокрема на організацію спілкування з колективом, звільнення медсестер та лікарів, збільшення у штаті лікарні економістів, кадровиків та охоронців… які до якісного лікувального процесу не мають жодного стосунку.

І тут відбулося дещо неочікуване – креатура Ярослава Москаленка на посаді генерального директора Київської обласної клінічної лікарні – Іван Клюзко – написав заяву на звільнення. Сталося це 11 лютого 2024 року. А на його місце швидко перекинули Мельник.

Підсумок роботи Клюзко дуже красномовний: затримки по виплаті по зарплаті майже два місяці, загальна заборгованість закладу сягає 27 млн грн. Позитивних змін за керівництва Клюзка заклад не зазнав, скоріше навпаки. 

Нагадаємо, що Клюзко ніколи не приховував тягу до шикарного життя, адже на посаді керівника Вишгородської ЦРЛ він спокійнісінько їздив на Porshe Panamera, що була записана на його подругу. Співрозмовники "Моєї Київщини" із обласної лікарні говорять, що Клюзко не відзначався якимись визначними управлінськими здібностями, важко налагоджував комунікацію з персоналом, не мав чіткої стратегії розвитку закладу. 

Але варто зауважити, що поки Москаленко мав більш вагомий вплив на ситуацію в області – Клюзко всіх влаштовував. Але в одну мить все змінилося, зокрема в ставленні керівництва облради до директора лікарні. Клюзко переживе втрату посади, а от Москаленко причетним до цієї розправи обов’язково пригадає, за першої ж можливості. 

На заміну Клюзку прийшла згадана Дарина Мельник, яку вважати кращою керівницею точно не варто. За чутками, батько Мельник має вплив у МОЗ України, а вона має дружні стосунки із першою леді Оленою Зеленською. Імовірно, Мельник закрила вакантну посаду, на яку не можна було допустити сторонню персону. Не тільки через доволі великий бюджет закладу, але й через мало не "золоту" столичну землю.

Поряд із лікарнею на Багговутівській виросло декілька багатоповерхівок за попереднього керівнитва, але забудовники не планують на цьому зупинятися. Така ж ситуація з лікарнею на Подолі: за планами столичної влади поряд із закладом колись має відкритися станція метро "Мостицька", а отже вартість землі та нерухомості зросте в рази. Цікаво, що разом із Мельник у закладі з’явився колишній офіцер СБУ, який допомагає налагодити роботу. 

І хоча Мельник зараз орудує у клінічній, це абсолютно не означає, що вона забула про "другу обласну". Обласні депутати, частина з яких відверто випадкові "пасажири", намагаються отримати максимальний профіт за час перебування на посаді, адже гарантій повторно обратися немає. Зараз з’явилася божевільна ідея – об’єднати два заклади в одну юридичну особу під виглядом оптимізації (читай – зробити все, щоб можна було прихопити шмат землі у Києві). Також об’єднання має й іншу мету – ліквідувати посаду директора "Київського обласного центру реабілітаційної медицини", щоб не неї не претендував звільнений раніше Ігор Кучма. 

Як має виглядати в подальшому об’єднання закладів – не дуже зрозуміло, але ціль поставлена дуже і дуже прагматична: забудувати все, доки є така можливість. Але де в цій історії пацієнти і медичний персонал? 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст