#

Хто ці люди: заступник голови Київської ОДА Олег Торкунов

26.08.2020 08:04
Хто ці люди: заступник голови Київської ОДА Олег Торкунов
Олег Торкунов

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує знайомити жителів столичного регіону з посадовцями Київської ОДА. Сьогодні мова йтиме про заступника Олега Торкунова, який виявився давнім другом колишнього скандального генпрокурора

56-річний Олег Торкунов - досвідчений державний службовець, і більшість займаних ним посад були пов’язані з органами влади. Зауважимо, що трудовий шлях він починав із посади слюсаря на Рівненській фабриці текстильних матеріалів у 1980 році. Далі була служба в армії (1982-84 роки) та навчання в Українському інституті інженерів водного господарства (1984-89 роки).

Саме після інституту Торкунов пішов у комсомол, був завідувачем сектору, завідувачем відділу Рівненського міського комітету, а згодом обласного ЛКСМУ аж до кінця 1991 року. Після цього став заступником голови Спілки молоді Рівненщини.

А вже із 1993 року почав працювати в органах місцевого самоврядування. Торкунов влаштувався у Рівненську ОДА провідним спеціалістом відділу охорони праці (1993-94 роки). Після цього став консультантом заступника голови Рівненської облради з питань роботи виконавчих органів влади (1994-95 роки). Згодом він отримав посаду головного спеціаліста управління економіки, а потім начальника відділу економіки Рівненської ОДА (1995-98 роки).

Читайте також: Хто ці люди: заступник голови Київської ОДА Дмитро Назаренко.

Із 1998 по 2000 рік Торкунов працював заступником голови представництва Ліцензійної палати в Рівненській області. Пізніше обійняв посаду заступника голови представництва в Рівненській області Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. Після Ліцензійної палати Торкунов став деканом заочного відділення Рівненського представництва Міжрегіональної академії управління персоналом (2000-01 роки).

Після цього "багатоверстатник" Торкунов з 2001 по 2005 рік був головним редактором газети "Рівненський діалог". Але це не заважало йому займатися іншими видами діяльності, зокрема очолювати управління економіки Рівненського міськвиконкому (2002-05 роки). А в 2005 році він став заступником керівника адміністративно-управлінського апарату філії банку "Фінанси та Кредит" у Рівненській області, але не довго там не протримався і став заступником начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області (2005-06 роки).

Що цікаво, Торкунов був відданим членом Соціалістичної партії України (СПУ), шість разів балотувався від СПУ на виборах у різні ради, але жодного разу не став депутатом. Тут варто врахувати, що контроль за Рівенським облосередком протягом багатьох років здійснював ніхто інший, як Юрій Луценко - багаторазовий нардеп і генеральний прокурор часів президентства Петра Порошенка, який увійшов в історію України, як перший (і сподіваємося - останній) керівник Генеральної прокуратури без юридичної освіти.

Що ж до Толкунова, то той вперто балотувався мало не на кожні вибори. Ось його "послужний" список в СПУ:

  • 1998 рік – Рівненська міська рада 3-го скликання (мажоритарка);
  • 2002 рік – Верховна Рада 4-го скликання за списком СПУ;
  • 2002 рік – Рівненська міська рада 4-го скликання (мажоритарка);
  • 2006 рік – Верховна Рада 5-го скликання за списком СПУ;
  • 2006 рік – Рівненська обласна рада 5-го скликання за списком СПУ;
  • 2010 рік – Рівненська обласна рада 6-го скликання за списком СПУ.

Варто додати, що Торкунов був заступником голови Рівненської ОДА з 2006 по 2010 рік, але навіть адмінресурс не дозволив стати депутатом. І це при тому, що до до Верховної Ради він мав безпосередній стосунок, адже двічі був помічником народних депутатів від СПУ. У 4 скликанні парламенту допомагав Галині Гармаш, а в 5 – Івану Сподаренку.

У період із 2010 по 2015 рік про зайнятість Торкунова нічого невідомо, а після приходу до влади Порошенка він починає працювати в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, де затримався до 2017 року. Зауважимо, що повернення Торкунова до влади співпадає із періодом генпрокурорства Юрія Луценка, які виявилися давніми товаришами.

Актуально: Хто ці люди: перший заступник голови Київської ОДА Олександр Скляров.

Із 2017 до 2019 року працював в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України, де обіймав посаду заступника начальника з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту. А 21 грудня 2019 року розпорядженням голови Київської ОДА Олексія Чернишова призначений на посаду заступника.

У КОДА Торкунов контролює діяльність наступних підрозділів:

  • департаменту освіти і науки;
  • департаменту соціального захисту населення;
  • департаменту охорони здоров’я;
  • служби у справах дітей та сім’ї.

У сферу його повноважень входить координація діяльності відділення Національної служби посередництва і примирення в м. Києві та Київській області; Київської обласної служби зайнятості; Головного управління Держпраці у Київській області; Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Київській області.

Також Торкунов взаємодіє з Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області; Київською обласною радою профспілок; організаціями, установами соціальної сфери; Київською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України; науково-дослідними інститутами, науковими установами відповідного спрямування. Окрім того, він виконує обов’язки координатора з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

За період роботи у КОДА Торкунов потрапив у серйозний скандал. Колишній директор Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) КОДА Максим Іонов після свого звільнення розповів, що його заступник Олександр Світлий разом із Торкуновим намагалися провести тендер на закупівлю медичного обладнання, яке було необхідне для боротьби з ускладненнями коронавірусної інфекції.

За словами Іонова, ТОВ "Компанія Елдімед", яку лобіював Торкунов і Світлий, була фіктивною, що підтвердили у правоохоронних органах. Саме тому він не поставив підпис під тендером на закупівлю 48 ШВЛ загальною вартістю 33 млн грн для лікарень Київської області. Зауважимо, що саме в цей час радницею т.в.о. голови КОДА Володіна стала Алла Арешкович, яка раніше була директоркою ДОЗ та призначала на посаду Світлого.

Проте Іонов також потрапив у скандал, адже підписав тендер на купівлю 15 апаратів ШВЛ на загальну суму 10,5 млн грн із компанією ТОВ "Ліртон груп", які станом на початок липня так і не доставили у медичні заклади області.

Як повідомили власні джерела у КОДА, Торкунов особливо ніде не "світиться", але при цьому займає ключові позиції в адміністрації. Пандемія коронавірусу серйозно вплинула на роботу медиків та освітян, якими за розподілом обов’язків опікується саме Торкунов. Проте спостереження за ситуацією в області - постійні стрибки статистики із захворюваності коронавірусом, нерозуміння того, як працюватиме система освіти на Київщині - наводять на думку, що хтось явно не справляється зі своїми обов’язками…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст