#

Які біди принесла війна на Київщині: медицина

27.06.2022 08:00
Які біди принесла війна на Київщині: медицина
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує розбиратися, які біди війна принесла різним сферам у регіоні. До цього ми розповідали про освіту та бізнес, а сьогодні мова піде про вкрай важливу галузь – медицина

Дуже важко оцінювати біди, які принесла РФ на територію Київської області. Ті так званні "освабалітєлі" знищили на значній території області спокійне життя та інфраструктуру.

Звісно, якщо аналізувати ситуацію в медицині на Київщині, то у ній прослідковувалася значна кількість недоліків. Часто жителі області скаржилися на байдужість лікарів, які вчасно не надавали допомогу, на жахливий стан палат та медичних закладів. Не раз у ЗМІ залітала інформація, що влада певних міст та селищ "нагріває" руки на ремонтах лікарень, а медикам затримують заробітні плати. Однак попри «чорні» новини прослідковувався і певний позитив.

У області будували нові амбулаторії, ремонтували старі, а також купували нове медичне обладнання. У такий спосіб лише впродовж 2021 року у межах президентської програми "Велике будівництво" на Київщині було реалізовано 15 проєктів медичної інфраструктури. Це 6 приймальних відділень та 9 амбулаторій. Загалом на реалізацію цих проєктів було виділено 61,447 млн грн, а ці медзаклади були забезпечені коштовним обладнанням, а саме:

  • комп’ютерними томографами;
  • сучасними апаратами УЗД;
  • рентгенапаратами;
  • транспортом, необхідним для своєчасного надання якісних медичних послуг жителям області.

Звісно чималий негатив принесла у галузь медицини пандемія коронавірусу, адже на той час лікарні не були вдосталь забезпечені апаратами штучного дихання. Проте навіть тоді з тієї ситуації знайшли вихід: почали закуповувати потрібне обладнання. На той час здавалося, що гірше не може бути, але 24 лютого прийшла величезна біда з двоголовою "куркою" та триколорами за спиною – Росія.

За словами голови Київської ОВА Олексія Кулеби, під час бойових дій на Київщині російські військові пошкодили 80 медичних закладів, де серед них два зруйновані повністю. Це Макарівський центр первинної медицини та Гурівщинська медична амбулаторія. Пізніше був опублікований список з 21 об'єктів медичної інфраструктури.




30 травня було вказано, що Київська ОВА, МОЗ та Благодійний фонд "Київська Школа Економіки" підписали Меморандум щодо співпраці із відбудови Макарівського центру первинної медико-санітарної допомоги.


Тоді Кулеба зауважив:

Відновлення роботи медичних закладів на деокупованих територіях є пріоритетним, проте це необхідно робити спільними зусиллями влади та бізнесу.

Через два тижні, 15 червня, зв'явилася інформація, що Київська ОВА, Міністерство охорони здоров’я України та Футбольний клуб "Динамо" (Київ) підписали тристоронній Меморандум про будівництво нової амбулаторії в селі Гурівщина. Згідно з проєктом, амбулаторія буде відбудована за міжнародними стандартами та оснащена сучасним обладнанням.

Щодо пошкоджених закладів, то відомо, що наразі вони поступово відновлюються та надають жителям належне медичне обслуговування.

Також нещодавно було повідомлено, що Кабмін виділив 752 млн грн на відбудову деокупованих територій Київщини, де на медичне обладнання, вироби, ліки та вакцини піде 24,4 млн грн. Зі сторони держави це суттєва допомога, яка, сподіваємося, буде реалізована за призначенням.

Попри війну в Київській області продовжують відкривати нові медичні заклади. Наприклад, 17 червня у селі Путрівка Глевахівської громади Фастівського району свої двері відкрила нова амбулаторія загальної практики та сімейної медицини.

Цікаво, що у Бородянці та Ірпені амбулаторії забезпечені сонячними станціями Ілона Маска, які були передані для безперебійної роботи медичних закладів.

Що у результаті?

Загалом ситуація складається доволі неоднозначно. З одного боку влада, волонтери та інші небайдужі всіма силами намагаються повернути медичну галузь на довоєнний рівень та навіть покращити її. З іншого, Росія дуже багато знищила. Зараз навіть нема офіційних даних, які б у грошовому еквіваленті оцінили всі збитки. Хоча можна сказати твердо: вони - колосальні.

Проте нам залишається тільки одне – відбудовувати зруйноване, робити медицину ще більш ефективною. Адже життя продовжується.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка