#

Красиво жити не заборониш: скільки заробляють голови громад Київщини

19.11.2021 08:00
Красиво жити не заборониш: скільки заробляють голови громад Київщини
Зарплати у голів ОТГ відрізняються в рази

Інформаційний портал "Моя Київщина" декілька місяців тому подав запити до всіх громад області, щоб дізнатися, які заробітні плати мають керівники громад, заступники та секретарі. Протягом жовтня та листопада ми робили публікації щодо цього, а сьогодні підбиваємо підсумки, які дозволять зрозуміти, хто заробляє найбільше коштів  

Із 69 громад журналістам відповіли лише 43. Деякі з них вказали точні суми заробітних плат, які нараховувалися, а певна частина навідріз відмовилася зазначати заробітки керівників громад, називаючи при цьому різні причини. Отже, у розрізі районів розглянемо, хто має найвищі заробітні плати, а хто – найнижчі.

Вишгородський район складається зі семи громад, де відповідь не надійшла від Димерської ОТГ. Решта вказали розміри заробітних плат керівників громад, заступників та секретарів.

Якщо ранжувати очільників ОТГ, за розміром щомісячних заробітків, які нараховувалися без врахування всіх сплачених податків,  від найвищих до найнижчих, то виходить наступна картина:

  • Олексій Момот (Вишгородська ОТГ) – 77 тис грн;
  • Юрій Фомічев (Славутицька ОТГ) – 76,5 тис грн;
  • Радіон Старенький (Петрівська ОТГ) – 60,1 тис грн;
  • Тетяна Свиреденко (Іванківська ОТГ) – 40 тис грн;
  • Сергій Книжников (Пірнівська ОТГ) - 30 тис грн;
  • Олена Геращенко (Поліська ОТГ) - 17,3 тис грн.

Отже, найвищою заробітною платою може похизуватися мер Вишгорода Олексій Момот, який у середньому за пів року щомісяця отримував 77 тис грн. Якщо розглянути детальніше, документ, який надіслали журналістам, то видно, що його оклад становить 16 тис грн, а така величезна сума набігає через премії, де останні становлять від 35 до 49 тис грн. Також розмір заробітної плати збільшують інші надбавки, які на фоні таких премій виглядають мізерно.

На другому місці з доволі малим відривом йде очільник Славутицької громади Юрій Фомічев. Високий розмір його заробітної плати також переважно формується за рахунок чималих премій, які коливаються у діапазоні 20-30 тис грн, а решта становлять різноманітні добавки.

Керівник Петрівської ОТГ отримує менше, а ніж його колеги у сусідніх громадах, але попри це розмір його заробітної плати високий, якщо для порівняння брати доходи пересічних жителів області. Оклад Старенького становить 11,5 тис грн, а ось премія складає понад 40 тис грн. Варто зауважити, що після усіх вирахувань (ПДФО та військовий збір) чоловік отримує «чистими» 48 тис грн.

В Іванківській ОТГ голові громади Тетяні Свиреденко нараховують заробітну плату не менше, а ніж 40 тис грн. Ця сума приблизна, адже у документі, який нам прийшов, було сказано, що жінка має оклад 12 тис грн, премію в середньому 20 тис грн та різні добавки, які разом складають 8,8 тис грн. Якщо додати ці суми, то разом виходить 40 тис грн.

Також доволі високі доходи має Сергій Книжников, який ватагує Пірнівську ОТГ. Його зарплата становить 30 тис грн, але який має чоловік оклад, премії та інші добавки не відомо, бо у відповіді на запит вказали лише загальну суму.

Найменше отримує Олена Геращенко, яка очолює Поліську громаду.  В середньому розмір щомісячної зарплати жінки за 6 місяців склав 17 тис грн.

Броварський район об’єднує дев’ять громад, де фактично усі відповіли на наш запит. Тільки Калитянська ОТГ проігнорувала наше прохання, а Великодимерська громада у листі не вказала відповідь на запитувану інформацію. Також відмовки знайшла Зазимська сільська рада. Щодо Березанської ОТГ, то вони не вказали жодних сум, проте зазначили, що міському голові встановлені надбавки 20% за вислугу років з урахуванням надбавки за п’ятий ранг, 50% за високі досягнення праці з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років, щомісячне преміювання у розмірі 100% до місячної заробітної плати.

Серед тих громад, що відповіли виходить наступне:

  • Ігор Сапожко (Броварська ОТГ) – 61,9 тис грн;
  • Олександр Вареніченко (Баришівська ОТГ) - 56,2 тис грн;
  • Вадим Булкот (Калинівська ОТГ) – 55,2 тис грн;
  • Олександр Лазаренко  (Золочівська ОТГ) – 48,3 тис грн;
  • Василь Цвик (Згурівська ОТГ) – 10,8 тис грн.

Найбільше у районі нараховують заробітної плати очільнику Броварської ОТГ Ігорю Сапожку. Його оклад коливається від 8 до 14 тис грн, а премії від 20 до 30 тис грн. Також він має надбавки за високі досягнення та за таємність.

Олександр Вареніченко, який хазяйнує в Баришівській громаді, також може похизуватися доволі великими сумами. Як у більшості очільників громад його премія у двічі більша за оклад.  У період із грудня по лютий його премія становила 34 тис грн, а у березні вона була меншою - 21,6 тис грн. Ще у цьому місяці він отримав дві матеріальні допомоги, яких загальна сума склала 113,4 тис грн.

На третьому місці знаходиться керівник Калинівської ОТГ Вадим Булкот, якому в середньому кожного місяця нараховували – 55,2 тис грн. Загалом оклад селищного голови коливався від 8 до 11,5 тис грн. Однак він також отримував щомісячну премію у розмірі від 21 до 29 тис грн.  До дня місцевого самоврядування йому було виплачено 51 тис грн.

Олександру Лазаренко за пів року в середньому нараховували 48,3 тис грн, а після усіх вирахувань очільник громади отримував на руки в середньому 32,2 тис грн. Проте тут варто відзначити, що в листопаді минулого року він одержав 101 тис грн. Така величезна сума була зумовлена компенсацією невикористаної відпустки.

«Найбіднішим» серед усіх можна назвати очільника Згурівки Василя Цвика, якому за пів року начисляли в середньому 10,8 тис грн.

У сусідньому Бориспільському районі лише сім із 10 громад поділилися інформацією про розмір нарахованих заробітних плат. Відповіді не надійшли від Вороньківської, Студениківської та Ташанської громад. Дівичківська ОТГ у відповіді не вказала жодних цифр, а просто написала, який відсоток складають надбавки.

Серед інших громад рейтинг очільників за розміром щомісячних заробітків такий:

  • Володимир Борисенко (Бориспільська ОТГ) – 83,74 тис грн;
  • Микола Каськів (Пристолична ОТГ) – 61,7 тис грн;
  • Роман Дмитрів (Гірська ОТГ) – 57,2 тис грн;
  • Наталія Дзюба (Яготинська ОТГ) – 50,6 тис грн;
  • Вячеслав Саулко (Переяславська ОТГ) - 43,3 тис грн;
  • Олександр Палагута (Циблівська ОТГ) – 35,6 тис грн.

Найбільша зарплатня нараховується керівнику Бориспільської ОТГ Володимиру Борисенко. Оклад посадовця становить 15,5 тис грн, а премія складає 32,2 тис грн. Крім того, голова отримує надбавки у розмірі 16,7 тис грн.  Кожного місяця посадовець  повинен був отримувати 64,4 тис грн. Проте, у лютому і березні поточного року йому було нараховано суми на 15 тис грн більші. А у травні міський голова отримав аж 112,7 тис грн.

Наступним йде Микола Каськів. Очільник Пристоличної ОТГ має оклад 12 тис грн та щомісячні  премії в розмірі 36 тис грн, у квітні йому додатково ще надали квартальну премію. Її сума становила 57,2 тис грн.

У період із січня до квітня 2021 року з урахуванням військового збору та ПДФО сільський голова Гірської громади Роман Дмитрів мав дохід від 41 до 45 тис грн у місяць. Лише у травні зарплатня була трохи меншою – майже 33 тис грн. У грудні минулого року зарплата голови склала 84721 грн.

На четвертій сходинці знаходиться міський голова Яготина Наталія Дзюба, якій за пів року нарахування заробітної плати коливалося в межах 45-50 тис грн.

Голові Переяславської ОТГ Вячеславу Саулку в середньому нараховують 43,3 тис грн

Серед усіх вище перечислених Олександр Палагута, що очолює Циблівську громаду, має найменшу заробітну плату, яка з урахуванням військового збору та ПДФО становить у середньому 21,7 тис грн.

У Білоцерківському районі з 13 громад нам відповіло лише вісім. Такі ОТГ, як Білоцерківська, Маловільшанська, Рокитнянська, Таращанська та Фурсівська ОТГ проігнорували наш запит.  Проте частина громад, що відповіли, не надали інформацію про розмір зарплат.

Володарська ОТГ у відповіді зауважила, що інформацію про зарплату можна надати лише зі згоди працівника, а Гребінківська селищна рада та Ковалівська ОТГ зазначили, що такі  відомості треба шукати у деклараціях. Отже, фактично лише п’ять громад відповіли на запит.

Рейтинг очільників за розміром щомісячних заробітків наступний:

  • Віталій Гринчук (Узинська ОТГ) - 30 тис грн;
  • Валентина Левіцька (Сквирська ОТГ) - 30 тис грн;
  • Леонід Джужик (Ставищенська ОТГ) - 21,8 тис грн;
  • Ігнатій Сергієнко (Медвинська ОТГ) - 17,9 тис грн;
  • Богдан Балагура (Тетіївська ОТГ) - 15,6 тис грн.

Перше місце поділяють очільники Узинської та Сквирської ОТГ, які мають оклад 12 тис грн, а також надбавки за високі досягнення у праці, які становлять 50%, а премія не перевищує 100% від посадового окладу.  Таким чином їм мають нараховувати приблизно 30 тис грн.

Леонід Джужик єдиний має премію, яка вдвічі менша за оклад, який у нього 12 тис грн.

У Медвинській громаді у період із листопада по квітень очільник ОТГ мав лише один раз премію, яка становила 11,5 тис грн.  У решту місяців його заробітна плата складалася з окладу 11,5 тис грн та надбавки за складність – 6 тис грн.

Найменше отримує очільник Тетіївської громади - Богдан Балагура, який не має жодних надбавок та премій. За пів року його заробітну плату формував оклад у розмірі 15 тис грн та мізерна надбавка за ранг – 600 грн

Серед громад, що знаходяться в Обухівському районі нам відповіло лише чотири, решта п’ять проігнорували: Богуславська, Кагарлицька, Козинська, Ржищівська та Феодосійська. Але серед тих чотирьох, які відповіли, Васильківська ОТГ  та Обухівська громада не надали інформацію про розміри заробітних плат.

Українська ОТГ у відповіді вказала, що оклад очільника громади Олександра Туренка становить 12 тис грн. Премія складає 250% від посадового окладу, а надбавка 50%. Тобто щомісяця посадовцю нараховують приблизно 48 тис грн. Секретар ради Катерина Проценко має 33 тис грн, а перший заступник Григорій Ткаченко - 34,5 тис грн.

Очільнику Миронівської ОТГ Віталію Савенко у квітні та в листопаді було нараховано 56,4 тис грн, а у березні 5,1 тис грн. Секретарю міської ради Андрію Скидану начисляють в середньому 38,5 тис грн, а першому заступнику міського голови Олександру Шпилю 65 тис грн.

У Фастівському районі лише чотири із дев’яти надіслали на  пошту відповідь, де Чабанівська ОТГ порадила шукати дану інформацію у деклараціях.

Калинівська селищна рада зауважила, що оклад голови селищної ради Юлії Олексенко складає 12 тис грн, а заступник очільника громади та секретар ради мають його на рівні 11 тис грн.

У  керівника Гатненської ОТГ  Олександра Паламарчука  з листопада 2020 року по травень поточного року зарплата зросла на 35 тис грн. Спочатку вона становила 6700 грн, а потім різко почала складати 42252 грн.  Тут варто відзначити, що дана сума була виплачена, а тобто є справжньою заробітною платою з якої вже вирахували потрібні нарахування. У першого заступника Сергія Вітенка зарплата становить в середньому 43,5 тис грн, а в секретаря ради Дмитра Шульгана – 39,6 тис грн.

Томашівська ОТГ також надала відповідь, де не назвала точних сум, а тільки зауважила оклад очільника громади Олени Пашун, який становить 11,5 тис грн та скільки складають надбавки, які дають підстави говорити, що жінка одержує більше, аніж 20 тис грн щомісяця.

У Бучанському районі краще з відповідями. З 12 громад нас проігнорували лише Білогородська, Бучанська, Дмитрівська, Коцюбинська та Пісківська. Однак серед тих, що розлянули наш запит є такі, що не надали інформацію - Ірпінська ОТГ.

Серед тих громад, що відповіли виходить наступне:

  • Ілля Діков (Вишневої ОТГ) – 45 тис грн;
  • Олександр Сахарук (Бородянська ОТГ) - 44,2 тис грн;
  • Олесь Кудрик (Борщагівська ОТГ) – 41,8 тис грн;
  • Вадим Токарь (Макарівська ОТГ) – 37,2 тис грн;
  • Юрій Прилипко (Гостомельська ОТГ) – 29,1 тис грн;
  • Петро Перевозник (Немішаївська ОТГ) – 27,5 тис грн;

Очільнику Вишневої громади нараховують 45 тис грн. Його заробітна плата складається з окладу в розмірі 15 тис грн, де премії становлять 150% від посадового окладу, а надбавки – 50%.

Далі йде керівник Бородянської ОТГ Олександр Сахарук, який має премію вдвічі більшу за оклад, де її сума становить 20 тис грн.

У керівника Борщагівської ОТГ, мабуть, у єдиного доволі стабільна заробітна плата. У період з січня по травень йому нараховували 41,8 тис грн тис грн, де майже половина становить премія. "Чиста" зарплата Кудрика становить 33,4 тис грн. 

Очільник Макарівської громади Вадим Токарь має оклад переважно на рівні 12 тис грн, а премія складає 14,4 тис грн.  Також у нього є надбавка за виконання важкої роботи. Це все формує його заробітну плату в розмірі 37,2 тис грн, яка після різних вирахувань стає в середньому 30 тис грн.

У період із листопада минулого року до травня 2021 року оклад керівника Гостомельської ОТГ Юрія Прилипка був у межах від 7 до 12 тис грн. Проте, разом із постійною надбавкою та щомісячною премією дохід голови становив від 23 до 43 тис грн щомісяця.

Голові Немішаївської громади Петру Перевознику щомісяця нараховують  в середньому 27,5  тис грн, де оклад складає 8,5 тис грн, премія 15,6 тис грн, а решта додаткові надбавки. Після вирахувань його справжня заробітна плата становить 27,5 тис грн.



У загальному підсумку найбільшу зарплати нараховують очільнику Бориспільської ОТГ Володимиру Борисенко 83,7 тис грн, а найменшу  керівнику Згурівської громади Василю Цвику, яка складає 10,8 тис грн. Ще раз варто наголосити, що це розмір заробітної плати без вирахуваних податків. У реальності дані суми будуть меншими на декілька тисяч гривень.

На жаль, дана картина не повна. Як ми вже зазначали, деякі громади не відповіли на запит, або взагалі знайшли різні відмовки, щоб не надавати інформацію. Така поведінка може говорити лише про одне – даним ОТГ є, що приховувати.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка