#

Надія Савчук (журналіст): День вишиванки - свято української душі

18.05.2017 05:28
Надія Савчук (журналіст): День вишиванки - свято української душі

Цього року день вишиванки припадає на 18 травня. В цей день вже традиційно українці збиратимуться на вулицях своїх міст, вдягнені у найкращі національні українські сорочки, розмаїття яких годі побачити деінде.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане популяризувати свою культуру та сприяти єдності українського народу.

Це свято і раніше існувало та відзначалося переважно у вузькому колі. Але особливо популярною вишиванка стала після революції гідності у доленосному 2014 році. Згодом українська національна сорочка стала відомою і далеко за межами України.

Вишиванка яскраво відображає українську національну традицію. Це  не просто елемент одягу, вона має свої секрети. У сорочці сакральне значення має все -  від ниток та походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Відомо що український народ здавна намагався закодувати щастя, долю та життя в орнаменті вишиванок. 

І дійсно, в  сорочці  закладено багато сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров'я і багатство. Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, та є символом  щасливої долі. Зокрема у виготовленні вишиванок кожен регіон має свої візерунки та кольори. Насправді вони усі між собою різняться.

Останні кілька років, у модному світі,  вишиванка залишається на піку своєї популярності. При чому в тренді не тільки сорочки. Орнаментами прикрашають сукні, костюми, верхній одяг, сумочки та навіть взуття. Такі речі користуються шаленою популярністю не тільки в Україні а й за кордоном.

Вдягаючи вишиванку ми демонструємо не тільки її красу та унікальність а й доводимо свою відданість українським традиціям.  Тож у день свята, вдягнімо свою найкращу вишиванку, щоб долучитися до цього яскравого і патріотичного свята!

Читати "Моя Київщина" у Telegram