Надія Савчук (журналіст): День вишиванки - свято української душі
Цього року день вишиванки припадає на 18 травня. В цей день вже традиційно українці збиратимуться на вулицях своїх міст, вдягнені у найкращі національні українські сорочки, розмаїття яких годі побачити деінде.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане популяризувати свою культуру та сприяти єдності українського народу.
Це свято і раніше існувало та відзначалося переважно у вузькому колі. Але особливо популярною вишиванка стала після революції гідності у доленосному 2014 році. Згодом українська національна сорочка стала відомою і далеко за межами України.
Вишиванка яскраво відображає українську національну традицію. Це не просто елемент одягу, вона має свої секрети. У сорочці сакральне значення має все - від ниток та походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Відомо що український народ здавна намагався закодувати щастя, долю та життя в орнаменті вишиванок.
І дійсно, в сорочці закладено багато сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров'я і багатство. Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, та є символом щасливої долі. Зокрема у виготовленні вишиванок кожен регіон має свої візерунки та кольори. Насправді вони усі між собою різняться.
Останні кілька років, у модному світі, вишиванка залишається на піку своєї популярності. При чому в тренді не тільки сорочки. Орнаментами прикрашають сукні, костюми, верхній одяг, сумочки та навіть взуття. Такі речі користуються шаленою популярністю не тільки в Україні а й за кордоном.
Вдягаючи вишиванку ми демонструємо не тільки її красу та унікальність а й доводимо свою відданість українським традиціям. Тож у день свята, вдягнімо свою найкращу вишиванку, щоб долучитися до цього яскравого і патріотичного свята!
Читати "Моя Київщина" у Telegram