#

Ексголова Київської ОДА Чернишов брав хабарі квартирами - НАБУ

11.07.2024 13:28
Ексголова Київської ОДА Чернишов брав хабарі квартирами - НАБУ
Олексій Чернишов

Ексголову Київської ОДА Олексія Чернишова звинувачують в отриманні хабарів у вигляді квартир від компанії-забудовника ТОВ "КСМ-Груп", яка займається будівництвом житлового комплексу "Феофанія"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис у Facebook. 

Юрій Ніколов, журналіст-розслідувач, опублікував розпорядження Кабінету Міністрів України щодо резервування донорських, грантових та напівдипломатичних офісів. У цьому списку опинилася й компанія ТОВ "КСМ-Груп", що будує "Феофанію". Власником компанії є Сергій Копистир, якого Кубраков здав бушникам за пропозицію хабара квартирами. 

НАБУ звинувачує Сергія Копистира в тому, що він запропонував хабара у вигляді квартир Олексію Чернишову за виділення 11 гектарів державної землі під житлове будівництво в Сирці. Сергій Копистір, ймовірно, міг підкупити директора НАБУ Семена Кривоноса. Ніколов вважає, що це могло статися, коли Кривонос був головою Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) у 2022 році. 

До слова, сам Чернишов від початку вересня 2023 року контролює Київоблгаз: наразі газові активи олігарха Фірташа поступово переходять під управління державного Нафтогазу. А протягом минулого тижня навколо облгазів, що раніше належали Фірташу, знову розгорілася запекла боротьба. 25 червня Вищий антикорупційний суд скасував арешти акцій "облгазів Фірташа". Йшлося, зокрема, і про "Київоблгаз", який багато років був одним з ключових елементів газової імперії проросійського олігарха, який зараз безвилазно сидить в Австрії. Фірташ, можемо припустити, сидить десь у Відні в депресії, а от багаторічний директор "Київоблгазу" часів Фірташа Дмитро Дронов не лише не опинився за гратами (хоча заслуговував), але й надалі обіймає посади у найбільших енергетичних структурах.

Також, як стало відомо МК, після приходу в НАК "Нафтогаз" Олексій Чернишов привів з собою команду горе-управлінців з Київщини: Склярова, який бездарно керував областю та Володіна, який провалив бюджет та записував відосіки, воюючи з облрадою. Співрозмовник з комітету Верховної Ради з питань енергетики повідомив, що Скляров має давній конфлікт з Дроновим та намагається перебрати на себе кураторство облгазами.

Знаючи, хто такий Скляров, всім підприємцям Київщини треба приготуватись. Схеми та мутки Дронова після приходу Склярова будуть виглядати дитячим садочком

- повідомив народний обранець.

До слова, сам Чернишов може очолити Мінекономіки.

Актуально: Без поваги: чому колишній голова Київської ОДА не може потрапити в Кабмін.

Нагадаємо, що Мінрегіон в особі міністра Чернишова передав фірмі ТОВ «Сітігазсервіс» земельну ділянку площею 11,5 гектарів (кадастровий №8000000000:91:179:0013) на вул. Тираспільській, 43 у Києві. Фактичний власник «Сітігазсервісу» — Сергій Копистира, бенефіціар забудовника KSM Group. За цю оборудку Чернишов міг отримати неправомірну вигоду від Копистири у вигляді семи квартир в будинках KSM Group, право власності на які було оформлено на довірених осіб Чернишова у період з вересня 2022 по липень 2023 років.

Наступник Чернишова, Олександр Кубраков, почав процес повернення землі. Копистира запропонував йому хабар, але Кубраков здав Копистиру в НАБУ. 24 листопада 2023 року Копистиру заарештували, але він одразу вийшов під заставу.

Дійшло й до Чернишова, але йому допоміг Кривонос. Виникає питання, навіщо Кривоносу було так підставлятися?

Кривонос став директором НАБУ 6 березня 2023 року. З 20 травня 2021 року по 6 березня 2023 року Кривонос був головою Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ), діяльність якої спрямовує та координує Кабінет Міністрів через Міністра розвитку громад та територій, тобто Кривонос був підлеглим Чернишова.

Однак, це не може бути єдиним поясненням його дій. Можливо Кривонос допомагав не тільки Чернишову, а й Копистирі.

KSM Group багато років є забудовником ЖК «Кристальні Джерела» на державній землі Академії наук у Феофанії. Шоста черга цього будівництва — житловий комплекс з комерційними об'єктами на вул. Метрологічній, 7 у Голосіївському районі Києва (на земельній ділянці 2,638 га, кадастровий №8000000000:79:476:0013). Замовник будівництва — ТОВ "ІНТЕРБУД ТМ", власник якої — Арсеній Копистира, рідний брат Сергія Копистири.

Було збудовано п'ять житлових будинків. Починаючи з 3 грудня 2021 до 1 липня 2022 року замовник ТОВ "ІНТЕРБУД ТМ" подав до ДІАМ Кривоноса п'ять заяв на видачу сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів. По всіх п'яти заявах "ІНТЕРБУД ТМ" отримав відмови. Основні причини відмов:

1.Згідно містобудівних умов та обмежень №1489 від 21.11.2019 р. гранично допустима висота будівель має бути 9 поверхів, але в наявності 10 поверхів.

2.Відповідно до експертного звіту загальна площа будівлі — 60682,25 м² (мала бути 55041,8 м²), житлова площа приміщень — 42680,98 м² (мала бути 21908,3 м²).

Порушення досить значні, як їх можна було виправити, невідомо. Але 14.07.2022 ДІАМ Кривоноса видав фірмі "ІНТЕРБУД ТМ" Копистиру сертифікат про прийняття цих об'єктів в експлуатацію. Дозвіл підписав інспектор ДІАМ Назарій Матушанський, той самий, який підписував відмови.

Кривонос, ймовірно, рятує не тільки і не стільки Чернишова, скільки Копистиру, який може дати свідчення особисто проти нього 

Нагадаємо, що ексголову Київської ОДА Чернишова від криміналу "прикриває" колишній підлеглий.


Читати "Моя Київщина" у Telegram