Скандальний Біркадзе маніпулює тендерами Національного інституту раку
Комісія АМКУ з розгляду скарг 26 вересня зобов’язала ДНП "Національний інститут раку" скасувати рішення про відхилення найдешевшого учасника відкритих торгів стосовно проєктування третьої черги реконструкції будівель інституту в Києві очікуваною вартістю 15,23 млн грн
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Наші гроші".
Інститут планують реконструювати під створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань. Перша черга включатиме реставрацію клінічного корпусу №1, друга – будівництво радіологічного центру, третя – будівництво клінічного корпусу №3, а також реконструкцію станції лікувальних газів, трансформаторної підстанції, головного входу прохідної №1 і вузла теплообліку, четверта – реконструкцію радіологічного корпусу, п’ята – реконструкцію господарсько-адміністративного корпусу, пральні, спорткомплексу, клініки №2, архіву рентген-плівок і центрального теплового пункту, шоста – реконструкцію гаражів, двох господарчих складів, сміттєзбірника і прохідної №2, сьома – реконструкцію поліклініки, і зрештою восьма – реставрацію лабораторного корпусу з конференц-залом.
Підряди на розробку проєктної документації стадії "Проєкт" щодо першої черги за 4,70 млн грн і щодо другої черги за 2,84 млн грн нещодавно отримало ТОВ "Інжиніринг-Холдинг" з оточення Георгія Біркадзе, яке раніше виконало попередню стадію "Ескізний проєкт". Нині ж мова про третю чергу.
Відкриті торги на проєктування третьої черги очікуваною вартістю 15,23 млн грн оголосили ще в серпні. Для участі в них потрібно було дотриматися ряду умов. На тендер прийшли три учасники, які після активного аукціону запропонували такі ціни:
- ТОВ "Компанія "Енергоефективність та консалтинг" – 5,75 млн грн;
- ТОВ "Інжиніринг-Холдинг" – 5,80 млн грн;
- ТОВ "Урбан Експертс" – 6,50 млн грн.
Замовник відхилив найдешевшу "Компанію "Енергоефективність та консалтинг" за нібито неналежне обґрунтування аномально низької ціни. Відтак інститут обрав переможцем наступного учасника "Інжиніринг-Холдинг". Компанія оскаржила своє відхилення в АМКУ, після чого комісія АМКУ зобов’язала замовника скасувати рішення про її відхилення.
Столичною "Компанією "Енергоефективність та консалтинг" володіє та керує Валерій Хребтов. Вона проєктувала міський онкологічний диспансер, обласний перинатальний центр та обласну багатопрофільну лікарню в Краматорську тощо. За даними "NGL.media", вона фігурувала у кримінальних справах по цій краматорській лікарні та водогону Миколаївки.
Засновником столичної "Інжиніринг-Холдинг" є Віктор Клименко із Сумщини, а директором – Олексій Карайбіда. Раніше фірмою володів та керував Віктор Онищак із Херсонщини, а до того – Михайло Петрушенко з Херсона. Ще раніше засновником була кіпрська фірма "Бартоломеуз Інвестментс Лімітед", а директором – колишній депутат Херсонської міськради Ігор Семенчев, який нині співпрацює з російськими окупантами.
У 2023 році "Інжиніринг-Холдингу" замовили ескізний проєкт будівництва Національного військового меморіального кладовища у Гатному. Наступні стадії проєктування виконує ПП "Терра Інжиніринг", а підряд щодо будівельних робіт отримав Консорціум "Білдінг ЮА". Директор "Інжиніринг-Холдингу" Олексій Карайбіда раніше керував ТОВ "Будвіжн" Наталі Побережець. До 2022 року "Будвіжн" під назвою "БРК Трансальянс" володів Святослав Пузняк. У 2016-2019 роках Пузняк керував ТОВ "Трансальянсгруп", засновниками якого були Ерадзе Гіулі з Грузії, Сергій Данилевський та Георгій Біркадзе.
Георгій Біркадзе – це представник Офісу президента, який інформував координатора "Великого будівництва" Юрія Голика про перебіг кримінального провадження НАБУ щодо розкрадань на "Великому будівництві". Він давно співпрацює з цим закладом. У 2022 році Національний інститут раку з Фондом Георгій Біркадзе підписали меморандум про співпрацю у рамках реалізації та створення сучасної клінічної бази, інших інфраструктурних проєктів. Після того Інститут раку уклав низку угод з фірмою "Натеко енерго монтаж" загальною вартістю 4,70 млн грн на інсталяцію медичного обладнання в його приміщеннях по вул. Ломоносова 33/43. Всі закупівлі (1 2 3 4) пройшли без конкуренції. Власницею "Натеко" раніше була дружина Біркадзе Ольга, згодом фірму переписали на інших власників і перейменували у "Натурм’ясо". У тому числі власниками був Олександр Омельченко (брат дружини). Ольга Біркадзе зараз очолює Фонд Георгія Біркадзе, який і підписував угоду з Інститутом раку.
Ексголова Броварської РДА Георгій Біркадзе регулярно стає фігурантом різних скандальних та неоднозначних подій.
Як відомо, у свій час Георгій Біркадзе хотів врятувати від відповідальності відомого суддю Олексія Тандира.
Читайте: Суддя, якого хотів врятувати Біркадзе, буде відсторонений від роботи.
Георгій Біркадзе "засвітився" ще у низці скандалів. Наприклад, недавно журналісти "Главкому" провели розслідування щодо Консорціуму "Білдінг Юа", який виграв тендер на будівництво першої черги військового кладовища, і виявилося, що Біркадзе пов'язаний з компанією.
Біркадзе фігурує у тому ж кримінальному провадженні НАБУ, що й Юрій Голик. У телефоні ідеолога "Великого будівництва" Юрія Голика знайшли листування з колишнім власником будівельної компанії "СК "Стройінвест", яка за останні кілька років отримала від держави понад 4 мільярди гривень на різні роботи, в тому числі – і в рамках "Великого будівництва".
Читайте: Слідство "загубило" ексголову Броварської РДА Біркадзе в процесі розслідування.
Відомо, що після початку повномасштабного вторгнення і падіння актуальності "Великого будівництва", Юрій Голик, за даними джерел журналістів, почав в Офісі Президента опікуватися вже питаннями відбудови пошкоджених і зруйнованих росіянами об’єктів. У 2023-му "Стройінвест" замовляли будівельні роботи у Запоріжжі та в Бородянці, що на Київщині. У подальшому журналісти знайшли суттєві переплати, закладені в кошториси "Стройінвестом".
Нагадаємо, що що радник Офісу Президента України Георгій Біркадзе спілкуючись із високопоставленою особою з НАБУ – факт зливу незаперечний – так "упаковував" інформацію для Голика і сам міг складати повідомлення від високопоставленого "японця".
У травні директор НАБУ Кривонос усунув свого першого заступника Гізо Углаву через розслідування про злив даних консультанту офісу президента Юрію Голику.
За даними розслідувачів, телефон Юрія Голика, вилучений у рамках справи про тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області, містив листування між трьома особами.
Вже ідентифіковано особу №1 — це детектива НАБУ, умовний "Валера". Особа №2 — Георгій Біркадзе. Особою №3 був якийсь високопоставлений "японець", ймовірно, йдеться про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.
Читайте: Георгій Біркадзе: "Каво еб@т ша я написал Голіку".
Раніше Георгій Біркадзе фігурував у справі забудови біля Ботсаду, де за 20 років "засвітилося" немало девелоперів-інвесторів, серед них Мухтар Аблязов, Войцехівський, Вавриш. У цій справі Біркадзе представляв інтереси міліцейсько-прокурорського клану Яреми-Гелетея, який об'єднував Г. Ільїна, О. Савченка, А. Даниленка та інших. Креатура цього клану, Іван Вигівський, на даний час є керівником Нацполіції.
Більше про ситуацію: Фігурант корупційного скандалу з НАБУ Біркадзе виявився членом команди ексгенпрокурора Яреми.
Також колишній голова Броварської районної держадміністрації Георгій Біркадзе потрапив у скандал в етері телемарафону "Єдині новини", невдало прокоментувавши виділення коштів на фортифікації. Коментуючи виділення коштів на фортифікації, він буквально наразив себе на підозру у корупції.
Актуально: Екс-голова Броварської РДА Біркадзе: ми вкрали 37 мільярдів.
Радник Офісу президента Біркадзе, розповів про плани судитися з журналістами, які опублікували дані щодо справи зливу інформації з НАБУ. Також він погодився виконувати будь-які завдання для Андрія Борисовича.
Окрім цього, Георгій з великим задоволенням погодився і декілька разів акцентував, що він готовий виконувати будь-яку задачу на "5+" для Офісу Президента.
Читайте також: Суддя, якого хотів врятувати Біркадзе, буде відсторонений від роботи.
Додамо, що Георгій Біркадзе народився в Грузії. Згідно з відкритою інформацією, в Україні він проживає з 1992 року, а з 2006 року – мешкає в столиці. Займається будівельним бізнесом. У вересня 2020 року був призначений головою Броварської РДА. За словами самого Біркадзе, тодішній керівник Київської обласної адміністрації Василь Володін, був зачарований його ідеєю будівництва сміттєпереробного заводу. І саме це стало підставою призначення Біркадзе на посаду голови райадміністрації
Однак, журналісти мали й іншу версію призначення Біркадзе, мовляв, його лобіював Михайло Бродський та його діловий партнер Нестор Шуфрич, які були зацікавлені мати свою людину для організації незаконного видобутку піску. Журналісти припускали навіть, що Біркадзе за сприяння "пісочній мафії" отримує до 100 тисяч доларів щомісяця.