Скандальний ексголова Київщини Чернишов втратив посаду міністра через корупційний скандал

В уряді прем'єр-міністра Юлії Свириденко будуть зміни
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на видання Інтерфакс-Україна.
16 липня голова фракції правлячої партії "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що за результатами засідання за участю президента Володимира Зеленського було сформовано перелік кандидатів на посади міністрів у новому уряді, який має очолити перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко. Зокрема, за його словами, відбудуться і суттєві кадрові перестановки та зміни у кількох Міністерствах.
Зазначається, що й новим урядовцем стане діючий перший заступник міністра фінансів Денис Улютін, він очолить об'єднане Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України (Так, Міністерство національної єдності та Міністерство соціальної політики об’єднають в Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України)
До цього посаду міністра національної єдності обіймав Олексій Чернишов.
Нагадаємо, 23 червня НАБУ повідомило про підозру Чернишову у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб. Підозру Чернишову вручили після його тривалого відрядження за кордон. Він став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну оборудку у будівельній сфері.
Мова йде про корупційну оборудку у Міністерстві регіонального розвитку України за участю топпосадовців держави. Як повідомляло ZN.UA, про підозру у зловживанні службовим становищем, одержанні та наданні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, крім забудовника Сергія Копистири, повідомили ексраднику міністра Максиму Горбатюку, колишній директорці держпідприємства Аллі Сушон, службовій особі будівельної компанії Олегу Татаренку, члену правління НАК "Нафтогаз України" Василю Володіну (ексдержсекретар Мінрозвиткугромад). Підозрювані входять до оточення Чернишова. У нього, як стало відомо ЗМІ, близько місяця тому НАБУ та САП провели обшуки. Щоправда, провести їх мали ще минулого року, коли з’явилась перша ухвала суду з цього приводу.
27 червня Вищий антикорупційний суд обрав Чернишову запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 120 млн грн. Суд частково задовольнив клопотання, зокрема, не наклавши зобов’язання носити електронний браслет.
Відповідно до ухвали, на підозрюваного покладені обов’язки: з’являтися за викликом детектива, прокурора або суду, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, а також не залишати територію України без дозволу слідчого, прокурора або суду. Термін дії цих обмежень встановлений до 27 серпня.
А 2 липня ВАКС вирішив не відстороняти Чернишова від посади. Того ж дня міністр заявив про готовність повідомляти слідству про потенційні відрядження за кордон, якщо такі будуть заплановані.
Під час судового засідання він додав, що має намір залишатися в Україні та співпрацювати зі слідством.