#

Футбол Київщини: чого досягли клуби столичного регіону за останні десять років

14.07.2020 08:05
Футбол Київщини: чого досягли клуби столичного регіону за останні десять років
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" пропонує читачам заключний матеріал про становлення футболу столичної області, де розповість про досягнення команд у період з 2010 року і до сьогодні

У попередніх матеріалах "Моя Київщина" розповіла про досягнення клубів, які грали в період із 1991 до 2000 років. Тоді столичний регіон у різних лігах представляли команди з Миронівки, Білої Церкви, Борисполя та Бородянки, але з часом футбольні "центри" змінилися.

Читайте також: Футбол Київщини: які обласні команди збереглися після розпаду "союзу".

Потім "МК" розповіла про розвиток професійного спорту області з 2000 по 2010 рік. Найбільшого досягнення в той період досяг клуб "Борисфен" із Борисполя, який виступав у Вищій лізі два сезони, але через брак фінансування зберегти "прописку" не вдалося.

Актуально: Футбол Київщини: яких успіхів досягли клуби столичного регіону в період "нульових".

Тепер дійшла черга до третьої "десятирічки", де розкажемо про виступи професійних команд у різних чемпіонатах України. Нагадаємо, що в сезоні 2009/10 року в Першій лізі виступав "Арсенал", а в Другій – "Рось".

Сезон 2010/11

Білоцерківський "Арсенал" у Першій лізі того сезону грав досить посередньо, адже з 34 проведених матчів здобув перемогу лише в 15. Таким чином команда завершила турнір на 9 сходинці, що дозволило продовжити виступи в лізі наступного сезону.

У Другій лізі в групі А виступала команда "Рось", але порадувати своїх фанатів яскравими виступами не вдалося, адже з проведених 22 матчів перемогу святкувала лише 3 рази, тому в підсумку білоцерківці посіли передостаннє місце в турнірній таблиці та вибули з Другої ліги.

Сезон 2011/12

Того сезону "Арсенал" продемонстрував дуже якісну гру, адже завершив турнір за крок від "бронзи". Білоцерківці здобули перемогу в 23 із 34 проведених матчів. Команда впевнено виступила, але зауважимо, що це був найкращий сезон для "Арсеналу" за всю історію виступів у Першій лізі.

Сезон 2012/13

Уболівальники білоцерківського клубу мали надію покращити результат та поборотися за путівку у Прем’єр-лігу, але все відбулося з точністю до навпаки. Команда почала виступи з серії поразок, що призвело до звільнення головного тренера Ігоря Артимовича. Згодом засновник "Арсеналу" Юрій Горобець відмовився від фінансування клубу, тому багато футболістів змушені були припинити виступи за "канонірів". На допомогу прийшла Київська обласна федерація футболу, яка спільно з бізнесменами підтримала команду, що дозволило дограти до зимової перерви.

У міжсезонні клуб отримав нового головного тренера – Олега Луткова, але й він не зумів покращити становище, адже відсутність стабільного фінансування давалася взнаки. Після декількох турів Лутков залишив пост тренера, а його місце зайняв Євген Фещенко. На фоні безгрошів’я "каноніри" програли більшість матчів другого кола і, зайнявши останній рядок турнірної таблиці, відправилися до Другої ліги.

Сезон 2013/14

Тогорічний турнір для команд Другої ліги був особливим, адже вперше з сезону 1994/1995 клуби не розбивалися на групи за регіонами. Таким чином у турнірі брали участь 19 команд з усієї країни, серед яких єдиним представником столичної області був "Арсенал-Київщина". Після перипетій минулого сезону становище клубу трохи стабілізувалося, адже фінансувати команду взялися КОФФ бізнесмен Олександр Синьоокий, який до цього опікувався аматорським колективом ФК "Володарка".

Сезон у Другій лізі для оновленого білоцерківського колективу виявився не надто вдалим, адже "каноніри" посіли 15 місце.

Сезон 2014/15

Білоцерківський клуб продовжив виступи у Другій лізі, де того сезону грало лише 10 команд. "Каноніри" знову не зуміли зібратися на старті турніру, тому матчі були не надто яскравими. У середині першого кола у тренерському штабі ПФК "Арсенал-Київщина" знову відбулися зміни: замість Фещенка команду очолив Микола Литвин, який до того обіймав посаду спортивного директора білоцерківського клубу.

Але навіть перестановки у тренерському штабі не додали впевненості футболістам. Як результат, команда завершує виступи на 9 позиції, але зберігає "прописку" в Другій лізі.

Сезон 2015/16

У цьому сезоні до переліку представників столичного регіону приєднався "Колос" із Ковалівки, який був заснований Андрієм Засухою у 2012 році, а до того часу приймав участь у турнірах Київської області. Дебютант Другої ліги продемонстрував блискучу гру, що дозволило перемогти в 19 із 26 проведених матчів. Протягом усього сезону "Колос" був лідером турнірної таблиці й завершив виступи на 1 місці, що дозволило отримати путівку в Першу лігу. Нападник команди Олександр Бондаренко став найкращим бомбардиром Другої ліги.

Інший представник області був не настільки блискучим – "Арсенал-Київщина" завершує турнір на передостанньому місці, випередивши на 5 очок команду з Нікополя, що дало змогу зберегтися в Другій лізі.

Сезон 2016/17

Вперше за чимало років у Першій лізі з’явився представник Київщини – "Колос" із Ковалівки, який став чемпіоном Другої ліги в попередньому сезоні. Команда змагалася з 17 суперниками за путівку у Вищу лігу. Варто зазначити, що клуб фінішував на 5 позиції, а від "бронзи" його відділило лише 10 очок. Цікаво, що саме "Верес", який зайняв третє місце, відправився виступати у вищий дивізіон, адже чернігівська "Десна" не отримала атестат для виступів у Прем’єр-лізі.

У Другій лізі команда "Арсенал-Київщина" продовжила виступи, але знову не надто вдало. Із 34 матчів перемог було лише 7, а поразок – 21. Щоправда, попри невелику результативність білоцерківський клуб зумів залишитися в Другій лізі.

Сезон 2017/18

У Першій лізі за чемпіонство змагалися 18 команд, серед яких ковалівський "Колос". Команда Руслана Костишина демонструвала хороший футбол, але до призового місця знову не вистачило 10 очок. У результаті клуб посів 5 місце, здобувши перемогу в 19 із 34 матчів.

Друга ліга знову розділилася по регіонах, а клуб із Білої Церкви потрапив у групу А. "Арсенал-Київщина" провів найгірший сезон за останні роки, зайнявши останнє 10 місце в своїй групі. Таким чином білоцерківці втратили можливість виступати у професійній футбольній лізі, а згодом клубу було відмовлено у видачі атестату Другої ліги на сезон 2018/19 років, внаслідок чого "Арсенал-Київщину" було розформовано.

Сезон 2018/19

У цьому сезоні команда "Колос" із Ковалівки показала не просто хорошу гру, а й зуміла посісти друге місце в турнірній таблиці. Підопічні Костишина перемогли в 15 із 28 матчів, що дозволило набрати 54 очки, але не гарантувало вихід у Прем’єр-лігу.

Команді довелося грати стикові матчі з "Чорноморцем", який зайняв передостаннє місце в Прем’єр-лізі. У першому виїзному поєдинку "Колос" зіграв у нічию, але на домашній арені здолав одеситів із рахунком 2:0. Два голи півзахисника Гавриша вивели ковалівців у вищий дивізіон, а "Колос" став першою сільською командою, що виступала у Прем’єр-лізі за всю історію українського футболу.

У Другій лізі Київську область представляла команда "Чайка" із села Петропавлівська Борщагівка. Клуб було створено в 2008 році: він приймав участь у Чемпіонаті області, де чотири роки поспіль займав 2 місце (2011, 2012, 2013, 2014), а можливість виступати в професійній лізі команда отримала лише напередодні сезону 2018/19. Серед 10 команд у групі А "Чайка" за підсумком турніру зайняла 8 місце, тому продовжила виступи в Другій лізі.

Сезон 2019/20

У Прем’єр-лізі виступає "Колос". Підопічні Костишина ще у першому колі гарантували собі участь у Прем’єр-лізі наступного сезону. А у другому колі чемпіонату потрапив у Чемпіонську групу, де наразі посідає останнє місце, зберігаючи за собою участь у плей-оф за право брати участь у матчах Ліги Європи.

У цьому сезоні юнацька та молодіжна команди "Колосу" приймали участь у Чемпіонатах U-19 та U-21, але 27 травня 2020 року Виконавчий комітет УАФ вирішив завершити турніри достроково без визначення переможців.

У Першій лізі не було жодного клубу з Київщини, а от у Другій – відразу три. До "Чайки" приєдналися "Діназ" із Вишгорода та "Оболонь-Бровар-2", що представляє місто Буча. Через пандемію коронавірусу проведення матчів спочатку було призупинено, а згодом вирішено достроково завершити турнір. Таким чином "Діназ" отримав 4 місце, "Чайка" – 7, а "Оболонь-Бровар-2" фінішував останнім (11 місце), тому бучанці вилітають із Другої ліги.

Таким чином "Моя Київщина" завершує огляд майже тридцятирічної історії футболу Київщини, який за останні роки став помітно яскравішим. Сподіваємося, що колись до "Борисфена" і "Колоса" приєднаються й інші команди, які представлятимуть столичний регіон у вищому дивізіоні.  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Сергій Іваницький
футбольний оглядач