#

Горе-експерт: як ексголова Броварської РДА Георгій Біркадзе подався в економісти

22.07.2021 08:08
Горе-експерт: як ексголова Броварської РДА Георгій Біркадзе подався в економісти
Фото з мережі Інтернет

"Моя Київщина" продовжує слідкувати за актуальними подіями, пов’язаними із послідовним розвитком столичного регіону, зокрема й за персоналіями, що де-юре зникли з політичного олімпу місцевого рівня, адже втратили керівну посаду, але де-факто залишаються в полі зору громадян. Про Георгія Біркадзе, що досить оперативно перекваліфікувався з експолітика з мізерним стажем Управління в супермедійного економічного експерта читайте в сьогоднішньому матеріалі

Насамперед нагадаємо читачам про власний проєкт "ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини у 2020 році", у якому наша інформаційна агенція створила рейтинг відомих політиків, бізнесменів, спортсменів, громадських і культурних діячів тощо, які мають найбільші важелі впливу у столичній області. На момент розстановки позицій Георгій Біркадзе займав  35 місце.

Одразу зауважимо, що тоді він очолював Броварську районну державну адміністрацію. На цю посаду його було призначено у вересні 2020 року розпорядженням Президента Володимира Зеленського. Перш, ніж спробувати свої сили в політиці, Біркадзе був відомий на Київщині як бізнесмен і меценат.

Що відомо про Біркадзе-бізнесмена?

Він упродовж кількох років очолював товариства, що входять до українського багатопрофільного холдингу "БРК Холдинг Груп". Їхніми основними видами діяльності були такі: будівництво, інженерно-монтажні та проєктні роботи у сфері електро-, газо-, тепло- та водопостачання, поводження з твердими побутовими відходами, санації тощо. Варто зауважити, що Біркадзе є засновником компанії із проєктування та спорудження мереж у Києві та Київській області "Строй-Гарант Інвест".

Якою була меценатська діяльність Біркадзе?

Коли ми говоримо про благодійність, то не можемо не сказати про те, що ексочільник Броварської РДА уже багато років допомагає обласним і столичним дитячим будинкам, центрам розвитку та реабілітації, медичним закладам. Варто зауважити, що в 2015 році він також займався волонтерством на Сході України.

Журналісти "Моєї Київщини" мали нагоду поспілкуватися з Георгієм Біркадзе після входження на нову посаду. Чому саме його призначили головою Броварської РДА, він пояснив так:

Я прийшов із досить серйозним проєктом щодо утилізації твердих відходів, потрапив на прийом до Василя Володіна, якому запропонував рішення в цьому напрямку. Він дізнався про мій досвід і запропонував мені піти в район "антикризовим менеджером" і налагодити систему залучення інвесторів. Я погодився.

Не забув Біркадзе й про благодійні проєкти на Броварщині:

Перший наказ, який я підписав, полягає в тому, що всю свою заробітну плату щомісяця я перераховую у дитячий будинок "Надія" у селі Мокрець. Також напередодні 1 вересня допоміг будинку закупити все необхідне для навчання дітей. Що стосується майбутнього, то я хотів би допомагати й іншим дитячим будинкам. Зокрема, я попросив керівника відділу освіти РДА, щоб вона мені надавала перелік дитячих будинків, яким потрібна допомога. Я обіцяю, що в Броварському районі буде велика увага приділена дитячим будинкам та школам-інтернатам.

За час перебування на посаді Біркадзе ініціював приїзд скандального нардепа Дубінського на зустріч із жителями села Требухів. Тоді ж було обговорено та презентовано стратегію розвитку громади. Щоправда відсутність генерального плану й надалі залишалася для людей важливою проблемою, байдуже ставлення до якої могло б призвести, як мінімум, до безконтрольної забудови.

Як показує практика, успішним очільником райдержадміністрації Біркадзе себе, очевидно, не зарекомендував, адже 29 березня 2021 року розпорядженням Президента України Володимира Зеленського №257/2021-рп було постановлено:

Звільнити БІРКАДЗЕ Георгія Автанділовича з посади голови Броварської районної державної адміністрації Київської області відповідно до пункту 6 частини другої статті 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".

Тобто звільнення аргументоване реорганізацією відповідної районної державної адміністрації. Уже із 30 березня виконувачем обов'язків голови Броварської районної державної адміністрації став Павло Проскочило. До цього він займав посаду першого заступника голови цієї ж РДА.

Щодо Біркадзе, то той від невдалої управлінської практики вирішив перейти до прогресивної (звісно, на його думку) теорії. Ексчиновник невпинно "ходить" по телевізійних каналах і вчить усіх, як правильно вирішувати проблеми на місцевому рівні,  розповідає, що відбувається з "Північним потоком-2" тощо. 

Яскравим прикладом цього експертства є візит до Геннадія Друзенка, зокрема участь у програмі "Конституційна кухня", де Біркадзе висловлює свою думку щодо того, як слід розподіляти повноваження на місцевому рівні та які питання повинна вирішувати державна влада, а які – міський голова:

Я вважаю, що повинен існувати призначений президентом глава місцевої адміністрації, який буде чітко координувати роботу. Те, що гроші осідають в ОТГ – це правильно. Але місцеві царі повинні відчувати над собою державну владу. Інакше вони міркують в дусі: «Ми прийшли на п'ять років – хто нам указ? Прокурору ми платимо, поліції ми платимо». Такого бути не повинно. Потрібен баланс, при якому ми чітко розуміємо: є вертикаль президента, а є люди, які працюють на місцях.

Терміни "координувати роботу" і "баланс"  трошки різні речі. Але експерта це не хвилює. На цій же "Конституційній кухні" він також заявив, що за час роботи на посаді він намагався вирішити 5 завдань:

Перше – це земля. Друге – це очисні споруди. Третє – це був пісок. Четверте – це сміття. І п'яте – це були мережі... Це проблеми Броварського району. Перше – я розумів, що пісок – це синдикат. На цьому заробляються мільйони доларів. І вони нічого в бюджет не платять.

Утім, жодного результату він не спромігся досягти. Але про це колишній голова Броварської РДА говорити не любить. 

Георгій Біркадзе був званим гостем "Першого Ділового" телеканалу, у програмі якого розмірковував про системну боротьбу з олігархами. Цікавими є його міркування щодо займаної раніше посади:

Коли прийшов на державну службу, то за пів року зрозумів, що вони там нічого не роблять. Якщо не хочете чимось зайнятися, ідіть у державну службу (жартує).

Зараз, щоправда, подейкують, що він знову планує опинитися на держслужбі, і його навіть регулярно помічають в Офісі Президента. Виходить, Біркадзе знову вирішив байдики бити?.. 

Відвідував (щоправда, виходив на зв'язок онлайн) Біркадзе й парламентський телеканал "Рада", де в підсумках тижня як експерт із економічних і політичних питань обговорював найрізноманітніші питання: коронавірусний антирекорд, вакцинацію, загострення агресії з боку Російської Федерації, можливість повномасштабної війни, велику приватизацію та добровільне декларування для всіх осіб як способи детінізації економіки тощо.

Читайте також: Податкова амністія: детінізація економіки чи шахрайство щодо малого бізнесу.

На запитання журналіста, що стало причиною звільнення з посади очільника Броварської районної державної адміністрації, Біркадзе відповів так:

Звільнили не лише мене, а ще 19 голів РДА. Це просто децентралізація, нічого погано в цьому немає. Я був до цього готовий. Сподіваюся, що за 6 місяців, які я пропрацював, зробив багато корисного. Продовжуватиму піклуватися про броварчан. Уже подав свою кандидатуру в декілька організацій, структур і сподіваюся, що мене кудись таки покличуть. Якщо ні, то я як людина, що любить роботу, не пропаду.

Відомий композитор, піаніст і шоумен Володимир Бистряков на своїй сторінці в Facebook опублікував пост, у якому висловив власні міркування щодо того, як люди, які перебували на найвищих керівних посадах (як-от Ющенко чи Янукович), послідовно впливали на розвиток України. Не оминув увагою він і Біркадзе. Власне, останній, за словами Бистрякова, і надихнув, якщо можна так сказати, на написання посту:

Українці ж розумні люди, не сомалійці, а ведемо себе, як вони. Ми ж не самовбивці, а роками слухаємо таких замовних "експертів"-шаманів як Георгій Біркадзе, наскрізь "соросенок" та агент впливу, який своєю нелогічністю та маніпуляціями змусив написати цей пост. Точно з даху впав і схожий на Карлсона.

Тобто роботу собі Біркадзе таки знайшов. Тим паче, його регулярні появи в Офісі Президента багато про що свідчать. Що ж до "нелогічності", то на Банковій, де ухвалюються часто абсолютно абсурдні рішення, його поява видається цілком органічною… 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст