Кандидатури від Офісу президента: хто востаннє очолить "старі" РДА Київщини перед розформуванням
Днями президент призначив нових керівників ще двом районним державним адміністраціям Київської області. Цього разу зміни відбулися у Білоцерківському та Миронівському районах. Що відомо про нових управлінців та на які ще нововведення чекати у майбутньому, дізнавалася «Моя Київщина»
Попри те, що Зе-команда при владі вже рік, весь це час вона зовсім не поспішила заводити в райони «своїх» людей та перезавантажувати владу. На посадах голів багатьох РДА Київської області довгий час залишалися ставленики Порошенка, зокрема ще на початку весни крісла очільників 12 з 25 районних державних адміністрацій займали виконувачі обов’язків, себто перші заступники колишніх керівників. Не особливо хвилювалися на Банковій і про те, що на носі місцеві вибори, хід яких багато в чому мав би залежати від роботи основних суб’єктів виконавчої влади на місцях. І ось тепер, коли до виборчих перегонів залишилося два місяці, а більшість районів області скоро ліквідують, і з ними й РДА (у Міністерстві розвитку громад та територій повідомили, що нові районні формування треба створити до грудня поточного року), в Офісі президента прийнялися активно призначати нових керівників. Їхнє завдання очевидне – за досить короткий час оперативно «навести порядки» на місцях та підготувати райони до укрупнення.
Зокрема, на Миронівщині цим буде займатися Сергій Фесенко. Указ про його призначення Володимир Зеленський підписав 17 серпня, а 19 – губернатор області вже представив нового голову громаді. Як зазначив Володін, основним завданням очільника є виконання всіх завдань, які ставить перед ним керівництво держави та забезпечення умов, за яких усі депутати та служби району працюватимуть на спільний результат. До цього посаду голови РДА 6 років займав Ігор Черногод – вперше його призначив ще в.о. президента Олександр Турчинов у 2014 році, а потім повторно – Петро Порошенко.
Що ж наразі відомо про Фесенка? З Миронівським районом він пов’язаний ніяк не був, однак, як зазначив на представленні, знається на місцевому самоврядуванні та розуміє, як організувати адміністративну роботу. Схоже, це й посприяло його призначенню. Новий керівник закінчив Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди, за спеціальністю «Історія та правознавство», а потім магістратуру Національного університету природокористування і біоресурсів по напрямку «Державне управління». Після цього два роки пропрацював у Переяславському відділенні Пенсійного Фонду. Із 2006 по 2011 р. був керуючим справами апарату районної ради. За даними ЦВК, у 2010 році Сергій Фесенко також балотувався до Переяслав-Хмельницької районної ради як член Партії регіонів і мандат отримав. А з 2014 – працював заступником генерального директора ПАТ «Агрокомбінат «Слобожанський». Окрім того, він є одним із засновників ГО «Центр виборчих систем». Згідно з декларацією, родина новопризначеного має 3 земельні ділянки та квартиру у Переяславському районі, автомобіль та близько 70 тис грн готівкою. Також Фесенко надає майно в лізинг ПП «Соснова», яким володіє депутат Переяславської районної ради Юрій Павлушко.
Натомість, очолювати Білоцерківську РДА буде Людмила Мерзлюк. Із 2017 року головою адміністрації був Геннадій Джегур. Він також представляв у міській раді БПП-«Солідарність» та був відомий тим, що лобіював інтереси олігарха Василя Хмельницького, який разом із бізнесменом Костянтином Єфименком фактично контролював Білоцерківську РДА. Через два роки Порошенко його звільнив, і після того обов’язки керівника виконував заступник Джегура - Юрій Савчук.
Людмила Мерзлюк й раніше працювала в РДА, зокрема займала посаду начальника Управління фінансів. До цього ж була керівником Управління доходів і зборів із фізичних осіб у податковій інспекції. Наразі нова керівниця планує стати кандидатом в депутати Білоцерківської міської ради від партії «Слуга народу». Її чоловік працює заступником начальника відділення поліції Київської області. Родина задекларувала 4 земельні ділянки, житловий будинок, більше мільйона гривень готівкою, Audi, 3 автомобіля марки Мersedes та один - Мazda.
Скоріш за все, на цьому нові призначення не закінчаться. За інформацією «Моєї Київщини», незабаром керівник з’явиться і в Бородянській, і у Фастівський РДА. Першу має очолити Аліна Бурдак. Із 2011 року вона є головою ГО «Бородянська-Слобода», а також керувала Київським обласним державним центром експертизи сортів рослин, однак наразі організація перебуває в стані припинення. Бурдак разом з чоловіком володіють фермерським господарством «ВЕАЛ ВТ» та мийкою. Також подружжя задекларувало квартиру у Києві та Бородянці, 3 земельні ділянки, житловий будинок і 6 автомобілів, 725 тис грн, 50 тис дол та 20 тис євро готівкою.
Натомість, керівником Фастівської РДА стане Юрій Волков. Його призначення підтримував і нардеп Олег Дунда, який вважав попереднього очільника Василя Кравченка абсолютно не корисним для району. Волков ще з 2005 року займає посаду заступника голови адміністрації, періодично виконує його обов’язки і курує гуманітарний блок. У 2015 він балотувався до Київської обласної ради від «УКРОПу», однак не пройшов. У його декларації - 5 земельних ділянок, 2 квартири та стільки ж будинків.
Чому у Києві так занепокоїлися питанням РДА зараз? Відповідь криється у майбутньому перекроюванні районів і майні, яке знаходиться на їх балансі. Чи варто говорити про те, що акти прийому-передачі будуть підписувати голови районних адміністрацій, і багато чого чиновники можуть просто «забути» передати новим, укрупненим районам. А тому і такий поспіх - у владних верхівках хочуть встигнути «розпиляти» все, що погано лежить на місцях. І зрештою, оголосити про створення нових «районів-пустушок» без жодного ресурсу та майна.
Читати "Моя Київщина" у Telegram