#

Пєшого перетворили на "пішака": як ставленик Москви Гунько хоче взяти під контроль Нацполіцію Київщини

26.07.2021 07:57
Пєшого перетворили на "пішака": як ставленик Москви Гунько хоче взяти під контроль Нацполіцію Київщини
Гунько намагається дискредитувати голову Нацполіції

Одразу після звільнення з посади голови МВС Арсена Авакова у системі поліції почали відбуватися цікаві речі: користуючись непевною ситуацією, деякі політичні гравці почали "збивати" обласне керівництво МВС. А як це зробити, як не за допомогою інформаційних вкидів? От журналісти-розслідувачі "Слідство.Інфо", яких столичний регіон ніколи особливо не хвилював, несподіванно зацікавилися діяльністю керівництва Нацполіції Київщини. Як і хто намагається прибрати з посади очільника НП області Андрія Нєбитова руками ЗМІ, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

У четвер, 22 липня, агенція журналістських розслідувань "Слідство.Інфо" оприлюднилоа сенсацію: МВС купило 1 гектар землі разом з триповерховою будівлею поблизу столиці, у Бучі. Ця нерухомість, зазначають журналісти, обійшлася правоохоронцям у 2 тисячі гривень, і належала фірмі сина скандального забудовника, ексдепутата Ірпінської міськради Валерія Пєшого.

Нижче наводимо цитату з дослідження, що міститься в матеріалі видання "Слідство.Інфо":

Як ми довідалися, Валерій Пєший фігурував у численних кримінальних справах, які розслідували поліцейські Київської області. Цікаво, що на початку цього року слідчий Ірпінського відділу поліції закрив відразу три провадження, в яких фігурував забудовник. Про це свідчать копії документів, які є в нашому розпорядженні. Щоправда, закриття щонайменше двох із цих справ суд згодом визнав необґрунтованим і поновив розслідування. У одному з кримінальних проваджень Пєшому кілька місяців тому оголосили підозру у шахрайстві. Він начебто обманув інвестора будівництва на 1 мільйон доларів. Коли забудовника викликали для повідомлення підозри — він зник, а тому правоохоронці оголосили його в розшук. Об’явився Валерій Пєший лише через місяць після зникнення. В суді, на якому забудовнику обирали запобіжний захід, він заявив, що ні від кого не ховався, а просто був у відпустці. Зрештою, суд відпустив Пєшого під особисте зобов’язання — тобто, під чесне слово, що той більше не зникне. Хоча прокурор просив взяти забудовника під варту. Цікаво, що повернення Валерія Пєшого збіглося в часі з укладенням угоди між фірмою його сина та поліцією Київської області.

Звертає на себе увагу в цьому розслідуванні відсутність коментаря Національної поліції. Як вдалося дізнатися "Моїй Київщині", під час підготовки цього матеріалу, пані Анна Бабинець, яка є очільницею "Слідство.Інфо" (до речі, вона – дружина знаного журналіста-комедіанта Романа Вінтоніва, більш відомого як Майкл Щур), чисто формально відправила запит до поліції, але відповіді чекати не стала. У результаті, стаття була опублікована без позиції правоохоронців. За версією "Слідство.Інфо", картинка вийшла вельми однозначною – нібито поліція за закриття справ проти Пєшого фактично "виколядувала" у нього будівлю і землю. І ніби все однозначно і зрозуміло – поліцію на мило, а очільника треба звільняти.

От тільки є кілька фактологічних моментів, які серйозно підточують довіру до незалежності та неупередженості розслідування "Слідство. Інфо".

Для того, щоб зрозуміти все, що відбулося, повернемося до фігури Валерія Пєшого. Одному з найбільш одіозних забудовників Приірпіння, відомому тим, що свого часу він фотографувався під час поїдання ікри з бадді, справді є за що дякувати поліції. Справа в тому, що кілька років тому Пєшого замовили: у жовтні 2018 року на нього скоїли напад. За словами очевидців, зловмисники намагалися підпалити машину Пєшого, а коли він вийшов до них – отримав два ножових поранення в живіт. У результаті Пєший опинився в реанімації, але вижив. Поліція розкрила цей злочин, знайшовши замовника і знайшовши мотив – один з близьких товаришів Пєшого хотів забрати спірну землю собі.

Подейкують, що саме тоді Пєший в якості подяки за розслідування пообіцяв керівництву Нацполіції подарувати земельну ділянку поліції для створення кінологічного центру.

І тут виникає закономірне питання – чи є це корупцією? Не відкриємо секрет: бізнес часто допомагає правоохоронним органам. Не в формі хабарів окремим співробітникам (це окрема тема розмови), а саме поліції як інституції. Наприклад, існує практика дарувати патрульним паливо-мастильні матеріали – щоб вони мали можливість виїжджати на виклики, адже держава часто виділяє мізерну кількість бензину на ці задачі.

Інтерес бізнесу – зокрема, аграрного – цілком зрозумілий: у разі рейдерського захоплення їхніх полів, чи будь-яких інших злочинів на території, поліція матиме паливо в баку, а отже – змогу приїхати на місце події.

Чи це нормально, коли бізнес купує поліції паливо? Ні. Адже держава має сама забезпечувати всім необхідним поліцію. Але на жаль, в Україні є багато різних неправильних речей. І бізнесу доводиться якось викручуватися у цій ситуації.

Буває і таке, що бізнес будує для поліції цілі відділки. Так, Олексій Кулагін, власник ЖК "Чайка", у 2018 році побудував новий сучасний поліцейський відділок. Навіщо це бізнесу такого ґатунку? Дуже просто – це безпека. Територія біля відділку автоматично опиняється під більшим захистом, аніж та, де його немає. Чи є це корупцією? Ні – це така форма української державності, де бізнес фактично змушений допомагати державним інституціям самотужки. Бо інакше відбудеться колапс…

Але повернемося до історії з Пєшим. Чи мав він право продавати за 2000 грн (а фактично – дарувати) свою нерухомість поліції? Так. Інше питання – чи існує тут конфлікт інтересів та чи дійсно щодо Пєшого закривали справи?

Ми неодноразово писали про "звитяги" цього персонажа – так, Пєшого звинувачують у тому, що він рейдерським шляхом захопив електромережі в місті Ірпінь, уклавши фіктивні угоди з представниками компанії "ДТЕК Київські регіональні мережі". До цього ЗМІ писали про те, що жителі ЖК "Київський" в Ірпені стали заручниками забудовника Валерія Пєшого, який на власний розсуд вирішив відключити від енергопостачання цілий будинок.

У розпорядженні "Моєї Київщини" опинилися документи, в яких фігурують батько та син Пєший – йдеться про 4 справи, які були відкриті поліцією протягом 2020-2021 року - №12021111040000435 від 18.05.2020, №12021111040000312 від 15.04.2021, №12021111040000388 від 21.08.2020, №12021111040000489 від 06.10.2020.

Зокрема, в листі до т.в.о. начальника Головного слідчого управління Нацполіції Руслана Дударця очільник Нацполіції Київщини Андрій Нєбитов прямо говорить про те, що "з метою недопущення настання можливого конфлікту інтересів, забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування, прошу Вас витребувати вказані провадження та вивчити в порядку відомчого контролю у Головному слідчому управлінні Національної поліції України".

Власне, про це звернення Нєбитова до свого начальства "Слідство.Інфо" чомусь не написало. Хоча, за інформацією "Моєї Київщини", у відповіді речниці Нацполіції Київщини Ірини Прянішнікової на листа від "Слідство.Інфо" про це йшлося. Але схоже, це б розбило "чесним і непідкупним" розслідувачам усю логіку матеріалу…

Власне, тут ми переходимо до найцікавішого. До процесів, які відбуваються зараз навколо Нацполіції Київщини, і того, хто хоче "підім’яти" правоохоронну систему столличного регіону. Як розповіли "Моїй Київщині" представники команди нового міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, до нього протягом останнього тижня вкрай активно дзвонить нардеп-"слуга" Анатолій Гунько. Представник промосковського олігарха Віктора Поліщука – Гунько зараз є реальним очільником Київської обласної ради, хоча офіційно цю посаду обіймає його дружина Наталія.

Читайте також: "Шістка" олігарха: Чим займається Гунько у Верховній Раді

Чого ж хоче скандальний нардеп від нового міністра? Як стало відомо нашому виданню, зараз Гунько намагається скористатися перезавантаженням керівництва МВС, яке почалося після звільнення Арсена Авакова, щоб поставити свою людину на посаду голови Нацполіції Київщини. Для цього, що цілком логічно, й треба "збити" Нєбитова.

Уродженець Чернігівщини Гунько, який переміг на окрузі №208 (центр – Бахмач Чернігівської області) під час довиборів до Верховної Ради, хоче перетягнути у столичний регіон одного з заступників голови Нацполіції Чернігівської області, поставивши його замість Нєбитова.

Якщо згадати історію недавніх часів новітньої історії, а саме перипетії з правоохоронними органами в часи президентства Кучми, то ситуація з Гуньком та його спробами за командою з Москви знову взяти під контроль правоохоронців Київщини не виглядає вже такою нереальною. Справа в тому, що ми це уже проходили – ідеться про часи "царювання" на Київщині такого собі всіма забутого зараз випускника Вищої школи КДБ СРСР імені Ф.Е. Дзержинського, колишнього керівника нинішнього хазяїна Кремля Путіна у Західній групі військ СРСР в Східній Німеччині – Василя Зарубенка, чиє ім’я гриміло у 90-х. Детальніше про його "подвиги" читайте за покликанням нижче.

Актуально: Як товариш по службі Путіна Київську область "кришував"

Чи вдасться провести цей бліцкриг скандальному нардепу – стане зрозуміло згодом, але схоже, що на чинне керівництво Нацполіції чекають нові інформаційні атаки і звинувачення. Зараз "пішаком" виступив Пєший, який непогано впорався зі своїм завданням.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький