#

"Шістка" олігарха: Чим займається Гунько у Верховній Раді

12.07.2021 08:07
"Шістка" олігарха: Чим займається Гунько у Верховній Раді
Анатолій Гунько

Посада народного депутата зобов’язує до виконання прямих обов’язків – написання законів, які в подальшому допоможуть у боротьбі з корупцією та покращать рівень життя звичайного українця. На виході українці отримують "локшину", що традиційно обіцяють кандидати перед виборами. "Моя Київщина" прослідкувала за діяльністю де-факто голови Київської обласної ради Анатолія Гунька, який за дорученням олігарха Віктора Поліщука влаштувався "рішалою" у парламенті

Насамперед про повноваження Анатолія Гунька. Представник промосковського олігарха Віктора Поліщука - Гунько зараз є реальним очільником Київської обласної ради, хоча офіційно цю посаду обіймає його дружина Наталія. Зараз обоє є представниками партії "Слуга народу", хоча на виборах 2015 року Наталія Гунько стала депутаткою від Радикальної партії Ляшка, а Гунько ще в 2019 році невдало балотувався в нардепи від "Батьківщини". Але любов до грошей та влади роблять чудеса – подружжя за короткий проміжок часу стало фанатами партії президента Зеленського…

За даними порталу "Моя Київщина", зараз у Київській облраді всі питання вирішуються через Анатолія Гунька, його дружина там  для меблів. Після звільнення частини апарату ради, він особисто влаштовував "кастинги" для нових працівників, проте "завдяки" манері спілкування з 90-х охочих мати справу з одіозним подружжям немає…

Раніше "Моя Київщина" вже повідомляла, що причина допуску Гуньків до обласного бюджету може бути пов’язана з черговими схемами розпилу коштів: погодження з Банкової надавав заступник ОП Кирило Тимошенко, який курує президентську програму "Велике будівництво", яке в народі називається не інакше як "Велике крадівництво", адже через причетність до цього проєкту таких досить "мутних" персонажів гроші стрімко течуть повз касу.

Актуально: В очікуванні бурі: хто на Банковій відповість за майбутній провал на Київщині

Проте, окрім Тимошенка, який фактично підставляє своєю кадровою та інфраструктурною політикою президента, кінцевим вигодонабувачем цієї історії може бути олігарх із прямими зв’язками з Кремлем Віктор Поліщук. Спочатку журналісти "засвітили" у мережі переписку нардепа Гунька із залу засідань Верховної Ради з невідомою особою, яка обіцяла вирішити питання для будівельної компанії "Сітіконсалт девелопмент". До слова, будівництво ЖК "Montreal House" у центрі столиці пов’язують саме з Поліщуком.

Ще один факап відбувся зовсім нещодавно – цього разу Гунько листувався з Анною Богуш, де вони обговорювали "незадоволення євреїв" та комунікацію зі своїм "шефом". Зважаючи на прямий зв’язок Богуш із Поліщуком, імовірно, саме про останнього вони говорили у третій особі. Щоправда, зрозуміти суть листування - хто саме був не задоволений - не вдається можливим, проте ще раз доводить, що народний депутат Гунько не самостійна фігура, і діє лише в інтересах Поліщука.

А от сфера інтересів Поліщука дуже широка: від будівельної галузі та продажу побутової техніки до будівництва. Проте без скандалів не обходиться ніде. Перед початком анексії Криму та війни на Донбасі завдяки зусиллям Гунька, Поліщука, мера Броварів Ігоря Сапожка та депутатів міськради було знищено потужності ДП "Радіопередавальний центр" та унікального комплексу "Борей", який міг транслювати радіочастоти на майже всю територію України. Територію загальною площею майже 96 га у межах Броварів передали "звичайним" громадянам, серед яких був і Анатолій Гунько. Згодом там почали будувати багатоповерхівки – "Лісовий квартал" та "Madison Gardens".

Цікаво, що ця історія довго не розслідувалася правоохоронцями, хоча злочин підпадає під статтю "державна зрада", а це прерогатива СБУ. Як виявили журналісти "Схем", із листопада 2014 року донька тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка – Ольга  працювала заступником голови юридичного департаменту "Техенерготрейду", який базувався в ТРЦ "Гулівер". Тільки після відставки Валентина Наливайченка з посади голови СБУ прокуратурі вдалося накласти арешт на 95 га землі, отримані оточенням Поліщука.

Але після гучного затримання Гунька, якого називали організатором злочинного угрупування, а також кількох адвокатів його фірми "Гільдія права", обвинувального вироку нікому із фігурантів злочину не зачитали. Буцімто через недостатність доказів. Як результат – Гунько може до того всього отримати 2 млн грн компенсації від держави за нанесені моральні збитки.

Історія з "Банком Михайлівський" не менш скандальна: спочатку фінустанова Поліщука почала видавати депозити із завищеними відсотковими ставками, щоб акумулювати кошти інвесторів. Така ризикована фінансова діяльність супроводжувалася паралельним кредитуванням власних комерційних структур, що в подальшому призвело до банкрутства. Як зазначав тодішній директор-розпорядник Фонду гарантування вкладень фізосіб Костянтин Ворушилін, аферисти "кинули" вкладників на понад 1 мільярд гривень.

Національний банк України визнав неплатоспроможним ПАТ "Банк Михайлівський" 23 травня 2016 року, а за кілька днів до того (19 травня 2016 року) між банком і ТОВ "Фінансова компанія "Плеяда" (оформлена на мешканця окупованого Сімферополя Анатолія Телятникова) було укладено договір факторингу, за яким кредитний портфель банку вартістю понад 682 млн грн переуступлено цій фінансовій компанії за значно заниженою ціною.

"ФК "ПЛЕЯДА" передала право вимоги за цими кредитами ще одній фінансовій компанії – ТОВ "ФК "ФАГОР", безпідставно намагаючись зобов’язати позичальників "Банку Михайлівський" повертати кредити фінансовій компанії. ФГВФО повідомляв, що йдеться про майже 111 тисяч договорів.

Так звані фінансові компанії "Фагор" та "Плеяда", імовірно, також входять до пулу структур Поліщука. Вони незаконно вимагають від позичальників банку гроші, хоча не мають права їх вимагати. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб визнав договори факторингу нікчемними через заниження ціни продажу активів.

Північний апеляційний господарський суд 1 липня 2021 року ухвалив постанову у справі №910/11298/16, якою задоволено апеляційну скаргу на рішення суду попередньої інстанції та підтверджено недійсність договору факторингу, який був укладений "Банком Михайлівський" напередодні визнання його неплатоспроможним із ТОВ "ФК "ПЛЕЯДА". Єдиною установою, яка має правові підстави для стягнення коштів із позичальників банку, є ТОВ "Діджи  фінанс", яке придбало право вимоги за кредитними договорами на відкритому аукціоні Фонду гарантування вкладів.

Цікаво, що минулого року ми вже писали про колекторські фірми, які всілякими способами вимагають від людей кошти, хоча навіть не мають жодних на це прав. Досить часто представники таких компаній вдаються до хуліганства, а іноді навіть до фізичної розправи над позичальниками банківських установ. Наприклад, у Вишгороді родину намагалися виселити із квартири за нібито несплачений борг, а жителям Ржищева колектори розсилали фальшиві повістки до суду, щоб змусити оплатити величезні суми боргів. Нещодавно правоохоронці провели обшуки в офісах колекторських компаній, які погрожували боржникам розповсюдженням фальшивих світлин порнографічного змісту в соціальних мережах.

Читайте також: Свавілля і безправ'я: як на Київщині прості громадяни потерпають від приватних виконавців і колекторів.

Цілком імовірно, що до діяльності фінансових компаній "Плеяда" та "Фагор" міг бути причетний Гунько та його підлеглі з адвокатської контори "Гільдія права", адже всі свої дії нинішній нардеп повністю узгоджує з Поліщуком. Якщо в якийсь момент олігарху потрібно буде протягнути потрібний законопроєкт через парламент, то Гунько зробить усе для цього можливе. Зважаючи на родинні зв’язки Поліщука з експрезидентом та експрем’єром РФ Дмитром Медведєвим, запити від російських "друзів" можуть бути абсолютно неочікуваними.

Проте з колекторськими фірмами трохи навели порядок: раніше виконавець накладав арешт на весь рахунок боржника (навіть якщо коштів на ньому було значно більше, ніж потрібно виконавцю), то тепер арештовуватиметься лише сума боргу, яку виконавець і стягуватиме. Але такі дії можна буде вчиняти лише після рішення суду.

Редакція порталу "Моя Київщина" звертається до всіх, хто став жертвами колекторських компаній із проханням надсилати інформацію на електронну адресу [email protected] із поміткою "колектори" або повідомляти за телефоном – 067 343 34 44.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст