#

Позачергова сесія Київоблради: фальстарт чи необхідність?

08.04.2021 08:00
Позачергова сесія Київоблради: фальстарт чи необхідність?
Київська обласна рада

Неочікуване призначення позачергової сесії Київської обласної ради, про що стало відомо тільки вчора, ймовірно, говорить про теоретичну стабілізацію більшості, проте не гарантує цього на практиці. "Моя Київщина" спробувала розібратися, звідки взялася терміновість призначення позачергового засідання у пік пандемії

Дійсно, рішення про призначення позачергового засідання КОР стало несподіванкою для багатьох, адже насправді частина депутатів була переконана, що сесії навіть 12 квітня не буде. На це було відразу декілька причин: розпал епідемії коронавірусу та віднесення Києва до "червоної зони", а також нестабільна більшість у Київоблраді, адже серед депутатів від "Слуги народу" розпочалися відцентрові процеси.

Але схоже на те, що ситуацію з дефрагментацією партії Зеленського вдалося уникнути, а позачергова сесія є підготовчим етапом до основної, що запланована на 12 квітня. Таким чином керівництво, схоже, намагається випробувати дієздатність нинішньої коаліції.

Нещодавно на телебаченні з’явився сюжет про депутата Київоблради від "слуг" Олександра Поляруша, який розпочав співпрацю із фракцією "Європейська солідарність". На загальнодержавному рівні таке неможливо, адже Порошенко перебуває в "залізній" опозиції до центральної влади. Але, схоже, на рівні області неформальна співпраця має місце, якщо це для когось вигідно.

Поляруш у минулому скликанні облради представляв Радикальну партію Ляшка. Від цієї ж політсили у 2015 році обиралася Наталія Гунько, яка цього разу входить у президентську фракцію. Цікаво, що чоловік Наталії Гунько – Анатолій – на довиборах до Верховної Ради переміг "радикала" Олега Ляшка і став народним депутатом від "Слуги народу". Зараз Гунько є одним із кураторів партії президента у Київоблраді. Про те, як Гунько вливався в роботу обласного осередку, читайте в матеріалі нижче за покликанням.

Актуально: В очікуванні "кидка": коли відбудеться наступне засідання Київоблради.

Проте нардеп Олександр Дубінський, якого позбавили статусу керівника обласного осередку, все рівно зберігає вплив на частину депутатів. За необхідності, він може скористатися можливістю і сплутати карти керівництву області. Проте ці ризики можна оцінити тільки після засідання.

Аналітики вже почали прогнозувати, якою може бути модель роботи в обласній раді, де фракція Зеленського втрачає єдність, що дуже схоже з ситуацією у Верховній Раді. Проте на низовому рівні з одного боку все дещо простіше, адже тут всі знають один одного багато років, тому мали б швидко знаходити компроміси. Політичні амбіції дуже часто йдуть всупереч здоровому глузду, тому попри санкції РНБО проти Медведчука та його партнерів по бізнесу, проросійська ОПЗЖ перебуває в коаліції на Київщині.

Дійсно, ми можемо побачити часткове переформатування більшості, але при цьому воно може бути негласним та дещо завуальованим. Зокрема, частина депутатів з опозиції розглядає можливість приєднання до коаліції. Фактично Склярову і Ко не вистачає для впевненості лише декілька голосів. Насправді, якби не конфлікт між Бондарєвим та Москаленком, фракція "За майбутнє" могла би підсилити більшість у повному складі. Але, зважаючи на різку риторику лідера ЗМ у Facebook, його депутати залишаться в опозиції.

Цікаво, що ніяких висловлювань не було від представників "Солідарності", які мали б першими наголошувати на неможливості проведення сесії через карантин. Проте офіційний сайт та персональні сторінки депутатів у соціальних мережах на тему позачергової сесії – порожні. Така пасивність наводить на певні думки, але поки це тільки припущення…

Варто додати, що в кулуарах депутати розробляли різні конфігурації більшості, за якими посаду голови облради прогнозували Наталії Гунько, деякі навіть всерйоз розглядали  кандидатуру ексмера Славутича Володимира Удовиченка. Щоправда, під них голосів навряд чи вистачить, тому краще навіть не "розгойдувати" і без того нестабільну коаліцію, адже на порядку денному дуже багато важливих для області питань.

Якщо вже позачергова сесія призначена, отже є певні домовленості, які потрібно перевірити на ділі, або питання, які потребують термінового вирішення. Зважаючи на порядок денний, скоріше це буде обкатка технології, аніж конструктивна робота. Проте оцінку цьому можна буде дати тільки після сесії…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст