#

Ліквідація району, погані дороги та закриття ринку: про що турбуються жителі Переяславщини

21.07.2020 08:29
Ліквідація району, погані дороги та закриття ринку: про що турбуються жителі Переяславщини
Фото з мережі Інтернет

На початку липня журналісти інформаційного порталу "Моя Київщинапровели опитування жителів Переяславщини щодо проблем району, які їх найбільше непокоять. Головними недоліками вони назвали приєднання до Бориспільського району, погані дороги, нестачу робочих місць та застарілу інфраструктуру. Детальніше – у матеріалі

Найбільш актуальною проблемою для жителів Переяславщини наразі є укрупнення районів. Нагадаємо, що в червні Уряд підтримав проєкт постанови Верховної Ради України про ліквідацію 25 районів Київської області та створення замість них 6, одним із яких мав бути Переяславський. Однак пізніше профільний підкомітет ВРУ вирішив, що його територію краще включити до Бориспільського району. Як зізналися жителі Переяславщини, вони відверто проти приєднання, і подібні зміни породжують для них ряд незручностей. У знак протесту мешканці району проводили акції під стінами Верховної Ради, перекривали дорогу Київ-Черкаси, а також подали декілька петицій до президента Зеленського з проханням переглянути рішення про  ліквідацію. Та всі їхні спроби виявилися марними, адже 17 липня Верховна Рада ухвалила постанову "Про утворення та ліквідацію районів", згідно якої територія Переяславщини таки відноситиметься до Бориспільського району. Відтак, із цією проблемою місцевим доведеться навчитися жити.

Як і жителі інших районів, переяславці невдоволені зупинкою роботи деяких установ через карантин. Зокрема, багато опитаних поскаржилися на те, що досі зачинені дитячі садочки. Тому більшість батьків просто втрачають доходи через неможливість поєднувати роботу та догляд за дітьми. Особливо хвилює людей імовірне закриття ринку, і вже не через коронавірус. За їхніми словами, місцевий базар планують знести, а на його місці побудувати супермаркет. Переяславці бояться, що таким чином багато хто залишиться без робочих місць, яких у районі й так не вистачає.

Непокоїть місцевих і криміногенна ситуація. Як зазначили респонденти, за період карантину бандитизм та крадіжки в околицях лише посилилися. Однак відповідальність за це вони перекладають уже не на місцеву владу, а на силові структури. Знайомі переяславці й зі старою доброю корупцією. За їхніми словами, із нею вони зіштовхувалися і в поліції, і в медичних установах.

Потерпають жителі Переяславського району і від безпритульних собак. Щоправда, за словами мера Переяслава Тараса Костіна, органи влади про таку проблему знають, і в місті спільними зусиллями активістів та небайдужих громадян уже будують притулок для бродячих псів. Тому, схоже, уже зовсім скоро всі тварини будуть чіповані та привиті, і в переяславців буде менше приводів для хвилювань.

Не менш значущою проблемою Переяславщини є поганий стан доріг та тротуарів. Про це говорить 99% опитаних. Містяни відзначають, що періодично ремонт дорожнього покриття проводиться, однак загальна картина досі залишається вкрай незадовільною. Серед питань благоустрою, що непокоять громадян, застаріла інфраструктура, занедбаний транспорт, мала кількість громадських вбиралень, стихійні сміттєзвалища та недостатнє освітлення вулиць.

Водночас містяни помічають і позитивні зрушення. Зокрема, подобається їм те, що у Переяславі слідкують за упорядкуванням парків та скверів, зокрема відновили фонтан, який до цього не працював 30 років. Щоправда, таке позитивне враження ледве не зіпсувало нещодавнє рішення місцевої влади про встановлення у сквері біля фонтану пересувної торгівельної точки. Мешканців містечка така ідея обурила. На їхню думку, торгувати та розміщувати подібні наливайки в історичному місці – ганебно.

Серед перемін, що сталися за останні роки, громада називає і запуск ТЕС. Щоправда, чи бачать вони в цьому позитив, сказати важко. Адже, як відомо, ще від початку будівництва у 2017 році переяславці були проти такого сусідства, оскільки боялися небезпечних викидів та забруднення повітря. Варто зазначити, що ця епопея продовжується й досі. Зокрема, нещодавно невідомі хотіли підпалити будинок адвокатки, яка судиться із власниками теплоелектростанції, адже має докази того, що вони порушують законодавство.

Загалом, якщо аналізувати відповіді респондентів, можна дійти висновку, що більшість жителів району особливих змін за 5 років не помітили. У той же час, дехто роботою місцевої влади вкрай розчарований, вважає, що вона вміє лише годувати обіцянками, а депутати зовсім не проводять зустрічей із виборцями і прийшли до влади лише, щоб щось поцупити. Натомість для інших ситуація в районі змінилася на краще, а мер та окремі власники мандатів у міськраді користуються довірою. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Євгенія Любомирська
журналістка