#

Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Обухівського району

27.09.2022 08:43
Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Обухівського району
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує розбиратися, які заробітні плати приходили з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України керівникам ОТГ, а також заступникам та секретарям. Минулого разу ми розглядали, які доходи у очільників громад у Вишгородському районі, а сьогодні розглянемо, що відбувається зі зарплатами на Обухівщині

Почнемо з того, що Обухівський район складається з дев’яти громад. До кожної із них ми надіслали запити щодо розміру заробітних плат керівництва, але не всі нам відповіли, а якщо навіть відповідь прийшла, то вона в деяких випадках нічого не прояснила.

Особливо це стосується Васильківської та Обухівської ОТГ, де надали дивні відповіді. Васильківська міська рада порадила дивитися декларації, а мер Обухова Левченко не надав таку "секретну" інформацію, бо за його словами, запит було надіслано з невідомої електронної адреси. Однак варто наголосити, що запит міському голові було надіслано з офіційної електронної адреси інформагентства "Моя Київщина". Також Левченко хотів дізнатися мету збору такої інформації.

Тут варто відзначити, що минулого року Васильківська та Обухівська громади також не надали інформацію про розміри заробітних плат. Така поведінка другий рік поспіль може свідчити про якісь брудні речі.

Щодо очільниці Васильківської ОТГ Баласинович, то у серпні Ігор Мосійчук опублікував допис, де розповів, що вона та її радник та водночас співмешканець Андрій Мельник можуть бути причетними до привласнення благодійних коштів. Однак через декілька днів бійці спецзагону "Щит Василькова" виступили на захист Баласинович. Вони записали відеозвернення до колишнього народного депутата Мосійчука, де зауважили, що він утік із міста з початку війни, а нині розповідає, як хтось щось робить не так.

Також доволі розмиту картину щодо своїх заробітків дав мер Українки Олександр Туренко. У відповіді було вказано, що його оклад з серпня минулого року складає 15 тис грн, перший заступник міського голови має його у розмірі 12,5 тис грн, а заступник міського голови та секретар ради – 12 тис грн. Ще було вказано, що керівництво громади отримує надбавку 50% за високі досягнення у праці, або за виконання особливо важкої роботи. А щодо премій, то у міського голови вона сягає 200-250%, а у заступників та секретаря – 130-150%. Однак точних сум названо не було, натомість вказали загальні виплати заробітних плат з урахуванням усіх премій та надбавок за 2021 рік та 7 місяців 2022 року.

Якщо підрахувати, що загалом із березня по липень 2021 року було витрачено на зарплати 2,29 млн грн, а за аналогічний період цього року 1,87 млн грн. То можна стверджувати, що з початку війни мер Української ОТГ, заступники та секретар ради стали отримувати менші заробітні плати.

Однак якщо підрахувати приблизно, то виходить, що Туренко з серпня минулого року щомісяця приблизно має без врахування всіх сплачених податків десь 52,5 тис грн, а в решти на рівні 35 тис грн.

Ще деякі проблеми були з Миронівською міською радою, яка відповіла на запит, але  дала не повну інформацію. Вони прислали дані зі січня по жовтень 2021 року, а щодо решти написали, що за більше даних треба платити кошти.

Але якщо аналізувати дані, що є, то заробітна плата міського голови Віталія Савенка у період із березня по липень минулого року складала у середньому 37 тис грн без врахування всіх сплачених податків. Секретарю міської ради Андрію Скидану налічували заробітну зарплату на рівні 56 тис грн, а першому заступнику голови Олександру Шпилю – 61 тис грн.

Прозоро та без зайвих питань надали інформацію щодо заробітних плат Богуславська та Ржищівська ОТГ. Цікаво, що торік дані дві громади проігнорували наші запити. Однак цього року все не так.

Очільник громади Віталій Хоменко у період із березня до липня 2021 року мав заробітну плату від 16 до 31 тис грн, а у середньому складала 26 тис грн. За аналогічний період цього року дана сума становить 35 тис грн без врахування всіх сплачених податків. При цьому з початку війни Хоменко перестав отримувати постійну премію. Одночасно таке підвищення зумовлене з виплатою коштів на оздоровлення, що було у липні. Тоді йому додатково нарахували 27 тис грн.

Якщо аналізувати заробітні плати секретаря ради Владислава Шпака, то минулого року із березня по липень він мав у середньому 30 тис грн, а цього – 20,8 тис грн. У першого заступника міського голови Олександр Салата не змінилася зарплата – вона збереглася на рівні 25 тис грн. Олександр Гогуля, який обіймав посаду заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, став отримувати нижче на 5 тис грн. Нині його середня заробітна плата становить18,5 тис грн.

Очільниці Ржищівської громади Крістіні Чорненькій із початку війни до липня нараховували в середньому заробітну плату на рівні 30 тис грн, що на 3 тис менше, а ніж за аналогічний період минулого року. Не змінилася заробітна плата у секретаря ради Оксани Папіженко. Вона залишилася в межах 21-22 тис грн. Також менше став отримувати у цьому році перший заступник міського голови.

На жаль, такі громади, як Феодосіївська, Козинська та Кагарлицька не відповіли на наші запити. Минулого року вони також проігнорували їх.

Дуже шкода, що не всі громади надавали інформацію про заробітні плати, а саме тому не вдалося скласти адекватну картину щодо цього. Це зі свого боку змушує підозрювати у тому, що влада щось приховує чи замовчує. А якщо брати реалії війни з Росією, то нині люди мають довіряти керівникам громад, адже якщо у цьому плані буде "прірва", то до добра це не доведе.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка