#

Таємниця під сімома замками: чому гендиректор Київської обласної лікарні відмовив у відповіді на запит

30.03.2022 08:00
Таємниця під сімома замками: чому гендиректор Київської обласної лікарні відмовив у відповіді на запит
Ігор Кучма

У час війни наявність достовірної та перевіреної інформації від органів влади – гарантія спокою для громадян, які стають більш стійкими до ворожої пропаганди. У режимі реального часу органи влади у межах свої повноважень розповідають перевірену та правдиву інформацію, що нівелює фейки окупантів. Проте склалася парадоксальна ситуація, коли дуже чемно, але керівник комунального закладу "Київська обласна лікарня" Ігор Кучма вирішив не відповідати на жодне із поставлених питань

Від самого початку війни видання "Моя Київщина" у щоденному режимі висвітлює всі найважливіші події, що відбуваються у межах Києва, області та України. Колектив працює у досить складних умовах, але не зупиняється на досягнутому. При цьому із кінця серпня 2021 року сайт видання піддається хакерській атаці, яка після початку військової агресії тільки зросла.

У режимі реального часу ми оперативно спілкуємося із очільниками громад, головами адміністрацій, волонтерами та жителями окупованих територій, щоб інформувати читачів про ситуацію на території Київщини. У мирний час механізм досить зрозумілий, адже представники ЗМІ можуть отримувати необхідну інформацію через запити, що гарантовано українським законодавством. У час війни немає можливості грати в бюрократію, тому замість запитів, питання від редакції відправляються в месенджери, або ставляться під час телефонної розмови.

Таким шляхом нам вдалося зробити десятки бліц-інтерв’ю, які допомагають зрозуміти реальний стан справ у громадах, потреби їх жителів та мобілізувати всі можливі ресурси, для вирішення проблемних питань. Читачі уже змогли ознайомитися з роботою Київського обласного онкологічного диспансеру, яким керує Алла Арешкович. Очільниця закладу відповіла на важливі питання та запевнила, що жителі області не залишилися сам на сам із онкологією, адже хворобу не можливо поставити на паузу.

У той же час директорки обласних дитячих лікарень Наталія Бігарі та Катерина Савінова без жодних проблем відповіли на поставлені питання, а спілкування було в максимально зручному для всіх режимі, без зайвої бюрократії. Зараз поширення правдивої та повної інформації – найгрізніша зброя проти рашистських фейків. Звісно, потрібно бути обачними у своїх висловлюваннях, аби не інформувати ворога. Проте ігнорувати запити на отримання інформації – неприпустимо.

Саме таким шляхом пішов директор КНП "Київська обласна лікарня" Ігор Кучма. Детальніше про Кучму та його трудовий шлях видання "Моя Київщина" писало незадовго після того, як чоловіка затвердили на посаді.   

Актуально: Генеральні директори обласних лікарень Київщини: хто вони і на кого працюють?

За даними нашого видання, Кучму ставив на посаду нардеп від "Слуги народу" Анатолій Гунько – чоловік нинішньої голови облради. Гунько є лобістом проросійського забудовника та бізнесмена Віктора Поліщука, останній більше відомий як власник збанкрутілого банку "Михайлівський". За даними правоохоронців, частина вкрадених із банку коштів пішла на будівництво житлових комплексів у Києві та Броварах.

Цікаво, що в заступниках Кучми числиться депутат Київської облради від ОПЗЖ Юрій Чередніченко. Останній до медицини не має жодного відношення. Громадськості Київщини він запам’ятався як скандальний керівник управління інфраструктури Київської ОДА в часи губернаторства Олександра Горгана-Ляльки. Чередніченко потрапив у чиновницьке крісло за протекцією ОПЗЖ, депутатом від якого був у минулому скликанні КОР. Як керівник управління він впливав на всі приміські маршрути, а конкурси між компаніями-перевізниками проводив у закритому режимі. До слова, ставленик ОПЗЖ Іван Григоренко очолює Управління пасажирських перевезень КОДА.

Читайте також:  Серпом по "ваті", або які наслідки санкцій РНБО для московських агентів на Київщині.

До Революції Гідності Чередніченко очолював ДП "Украерорух". За даними ЗМІ, у часи його керівництва підприємство купило кавові автомати за значно завищеною ціною. У 2014 році СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом розкрадання держкоштів, у зв’язку з чим Чередніченка усунули від виконання обов’язків керівника "Украероруху".

Але питання до Кучми, як директора Київської обласної лікарні, були досить простими та зрозумілими, які не мали на меті отримання секретної інформації. Перелік питань надається нижче:

1. Як зараз працює стаціонар Київської обласної лікарні? Яка допомога надається?

2. Чи приймають поранених бійців та населення?

3. Чи є запас ліків та чи почала надходити гуманітарна допомога?

4. Чи залучаються лікарі до виїздів у зону бойових дій?

5. Чи достатнє забезпечення ліками та розхідним матеріалом?

6. Чи виплачується в повному обсязі заробітна плата? Чи буде фінансова підтримка лікарів поліклініки, які вимушено не можуть вийти на роботу?

Натомість, на редакційну пошту видання прийшов лист, де не було відповіді на жодне із поставлених питань. При цьому ніхто не вимагав детальних відповідей на питання, достатньо було охарактеризувати ситуацію в загальних рисах. Натомість ми отримали відповідь, де аргументом відмови надання відповіді на запит став воєнний стан.


Редакція переконана, що потрібно послуговуватися здоровим глуздом при коментуванні тих чи інших питань під час війни. Але при цьому приховування інформації взагалі – неприпустимо. З огляду на те, що серед керівників стратегічно важливого закладу значиться депутат від ОПЗЖ, а ставлеником Кучми може бути депутат Гунько, який пов’язаний із проросійським бізнесменом Поліщуком, правоохоронцям в тилу варто було б пильно слідкувати за діями потенційних зрадників.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст