#

Генеральні директори обласних лікарень Київщини: хто вони і на кого працюють

11.01.2022 08:12
Генеральні директори обласних лікарень Київщини: хто вони і на кого працюють
Ігор Кучма та Іван Клюзко

Минулого року облрада змінила генеральних директорів Київської обласної клінічної лікарні та Київської обласної лікарні, що розміщуються у столиці. У напівзакритому режимі вдалося провести дуже кумедні конкурси на заміщення вакантних посад, що відверто нагадували театральну постанову. До слова, змістити з посади керівників закладів намагалися і раніше, проте на заваді депутатам Київоблради минулого скликання стала пандемія коронавірусу. Хто очолив медзаклади та на кого орієнтується, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Київська обласна клінічна лікарня (КОКЛ)

Розпочнемо з Київської обласної клінічної лікарні (КОКЛ), що розміщена по вулиці Багговутівській. Цим закладом із 2005 року керував Микола Анкін. На початку травня 2021 року Анкін дав велике інтерв’ю порталу "Моя Київщина", де розповів про особливості роботи обласної лікарні, відкриття нових відділень та освоєння нових медичних напрямків. Зберігати позиції на посаді головлікаря Анкіну допомагали зв’язки у владних кабінетах: його давній товариш Юрій Гайдаєв був заступником міністра охорони здоров’я, а в 2007 році став очільником МОЗ України. В часи призначення Анкіна на посаду головою Київської ОДА ще був Анатолій Засуха.

За 15 років перебування на посаді в Анкін обзавівся величезною кількістю знайомств, проте в боротьбі за крісло вирішив їх не використовувати. Він вирішив навіть не приймати участь у конкурсі на посаду гендиректора закладу і написав заяву на звільнення. Натомість у кулуарах вже було відомо ім’я наступника. Гарантувати таку впевненість міг той факт, що конкурсна комісія складається із дев’ятьох членів: трьох депутатів Київської облради, трьох представників трудового колективу та трьох представників профільних громадських організацій.

Розраховувати на трудовий колектив не можна, адже вони зазвичай виступають за попереднього керівника: чи то через страх втратити посаду, чи просто через звичку. Депутати між собою можуть знайти компроміс, а от на рішення представників громадських організацій впливати важко. Якщо не обрати "правильних" членів конкурсної комісії.

На відео, що представлено на каналі Київської облради в YouTube, видно як "тасують" конверти із найменуваннями громадських організацій: одні складаються в коробку рівними, інші – згорнуті навпіл. При цьому голова комісії Анна Чорнобривцева підказувала своєму колезі Дмитру Желєзнову, які конверти потрібно позначити. Катерина Ревенко була німим свідком "конкурсу". У подальшому саме три згорнуті конверти були витягнуті, тому щодо доброчесності проведення конкурсного відбору є багато питань. Як результат, представники ГО синхронно голосували з депутатами Київоблради.


Головою КОКЛ обрали Івана Клюзка, який із 2015 року керує Вишгородською лікарнею. Свого часу він прославився завдяки незадекларованому Porsche Panamera, на якому, за його словами, дала покататися подруга. Медичну практику Клюзко поєднував із депутатською діяльністю – він ставав депутатом Вишгородської міської ради від "Солідарності" у 2015 та 2020 роках. Відомо, що до Вишгородської лікарні він очолював хірургічне відділення Київській міській клінічній лікарні №15, має звання кандидата медичних наук.

Проте варто розуміти, що призначення гендиректором найбільшої лікарні Київщини – суто політичне рішення, що проймалося у Київській облраді. Клюзко тривалий час очолював медзаклад у Вишгороді – вотчині Ярослава Москаленка. За даними нашого видання, чинний гендиректор повністю залежний від Москаленка та отримав посаду за його протекцією.

Київська обласна лікарня (КОЛ)

Менш відомою, проте не менш цікавою залишається Київська обласна лікарня, поліклінічний корпус якої розміщений за адресою провулок Несторівський, 13/19, а основні приміщення – на вулиці Північно-Сирецькій, 49. Лікарню жителі Київщини знають більше як "чорнобильську", адже саме там більшість постраждалих від аварії на ЧАЕС та ліквідаторів отримували допомогу.

Цей заклад більше 20 років очолював Володимир Єлагін (із 1992 року до 1998, із 2005 до 2021). Перебування на посаді йому гарантувала близькість до партії "Батьківщина", яка завжди отримувала непогані результати на виборах до Київської облради. Зазначимо, що в 2020 році Єлагін балотувався від "Батьківщини" до Київоблради по виборчому округу №9, але депутатом так і не став.

Конкурс, якщо це дійство так можна назвати, виграв єдиний кандидат – Ігор Кучма, бо документи Єлагіна комісія не прийняла до розгляду через "суттєві помилки". Він із 1999 року працював завідувачем відділення нефрології та діалізу Олександрівської клінічної лікарні в Києві. Також був головним нефрологом міста Києва з 2001 до 2012 року, очолює Українську національну діалізну асоціацію. На сайті Центру нефрології та діалізу "Клініка професора Іванова" Кучма значиться головним лікарем із 1 грудня 2019 року.

Цікавою Київська обласна лікарня є не як медичний заклад, адже вона значно поступається за потужністю іншим лікарням Києва. Привабливою є земельна ділянка площею 5,2 га на вулиці Північно-Сирецькій, де знаходиться лікувальний корпус. Столична влада обіцяє побудувати поруч станцію метро "Мостицька". І хоча в найближчі роки цього точно не станеться, це не заважає забудовникам активно зводити багатоповерхівки біля майбутньої підземки.

За даними нашого видання, нового гендиректора Київської обласної лікарні Кучму ставив на посаду нардеп від "Слуги народу" Анатолій Гунько – чоловік нинішньої голови облради. Гунько є лобістом проросійського забудовника та бізнесмена Віктора Поліщука, більше відомого як власник збанкрутілого банку "Михайлівський". За даними правоохоронців, частина вкрадених із банку коштів пішла на будівництво житлових комплексів у Києві та Броварах.

Зауважимо, що компанія з орбіти Поліщука "Сітіконсалт Девепломент" активно будує комплекси на території знищеного держпідприємства "Радіопередавальний центр" у Броварах. На 95 гектарах украденої землі вже збудовано ЖК "Лісовий квартал" та "Krona Park", триває зведення комплексів "Madison Gardens", "Лавандовий" та "Krona Park II". Не виключено, що найближчим часом поблизу Київської обласної лікарні розпочнеться будівництво нового комплексу.

Цікаво, що в заступниках Кучми числиться депутат Київської облради від ОПЗЖ Юрій Чередніченко. Останній до медицини не має жодного відношення. Громадськості Київщини він запам’ятався як скандальний керівник управління інфраструктури Київської ОДА в часи губернаторства Олександра Горгана-Ляльки. Чередніченко потрапив у чиновницьке крісло за протекцією ОПЗЖ, депутатом від якого був у минулому скликанні КОР. Як керівник управління він впливав на всі приміські маршрути, а конкурси між компаніями-перевізниками проводив у закритому режимі. До слова, ставленик ОПЗЖ Іван Григоренко очолює Управління пасажирських перевезень КОДА.

До Революції Гідності Чередніченко очолював ДП "Украерорух". За даними ЗМІ, у часи його керівництва підприємство купило кавові автомати за значно завищеною ціною. У 2014 році СБУ розпочала кримінальне провадження за фактом розкрадання держкоштів, у зв’язку з чим Чередніченка усунули від виконання обов’язків керівника "Украероруху".

Цілком зрозуміло, що вплив на Київську обласну лікарню зараз між собою ділять представники "Слуг народу" та ОПЗЖ в особі Анатолія Гунька та Юрія Чередніченка відповідно. Як вони планують розвивати заклад, наразі не зрозуміло. Проте сама лише причетність "схемщиків" до медичної тематики ставить під сумнів, що заклад взагалі зможе нормально працювати.

Зважаючи на те, що призначення генеральних директорів було виключно політичним і кулуарним рішенням, відповідальність за розвиток чи руйнування будуть нести ті, хто до цього приклав руку. Це стосується і якості послуг лікарень, якими рано чи пізно скористається більшість жителів області…  

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст