#

Премії під час війни: скільки заробляють керівники громад Броварського району

18.11.2022 08:32
Премії під час війни: скільки заробляють керівники громад Броварського району
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує ознайомлювати жителів області з доволі цікавою темою - розміром заробітних плат керівників громад, а також їхніх заступників та секретарів. Сьогодні ми розглянемо Броварський район

Для початку варто зауважити, що Броварський район має у своєму складі дев’ять громад. До кожної з них журналісти "Моєї Київщини" адресували запити, але не всі надіслали нам бажану відповідь, а якщо вона навіть прийшла, то не завжди була позитивною.

Із п’яти громад, що нам відповіли, деякі відмовилися надавати інформацію, яку ми запитували, а для цього вигадували різні причини.

Березанська ОТГ

На жаль, у відповіді, яка нам прийшла, було сказано, що опрацювання запитів Березанською міською радою та її виконавчим комітетом буде відновлено після перемоги України та завершення воєнного стану. Також вони стали посилатися на закон "Про доступ до публічної інформації", де вказали, що внаслідок непоборної сили допускається відстрочка у відповіді на запити.

Із однієї сторони сперечатися не станеш, але решта громад у Київській області без проблем ділиться інформацією про заробітні плати. Тому таку відповідь Березанської ОТГ можна сприймати двояко. Хоча якщо пригадати минулий рік, то у в нашому запиті щодо заробітних плат, вони також відповіли доволі розмито.

Це змушує задуматися, що керівник громади, можливо, щось приховує. Проте відомо, що за Володимиром Тимченко тягнеться слід, де його ім’я було причетне до земельних оборудок.

Золочівська ОТГ

Золочівський сільський голова Олександр Лазаренко, який переміг вибори наголову ОТГ із результатом у 91,73% голосів, у період із березень по липень 2022 року заробив 148 тис грн, а за той же період минулого року - 163 тис грн. Тобто нині середній розмір заробітної плати чоловіка складає 29,6 тис грн, що значно менше, аніж було до повномасштабного вторгнення Росії.

Також менше стала заробляти секретар ради та виконавчого комітету Валентина Норець. Нині її середня зарплата коливається на рівні 26,4 тис грн.

Зазимська ОТГ

Цього року Зазимська ОТГ відповіла на наш запит щодо зарплат відкрито, хоча  минулого року знайшла дивну відмовку, щоб не надавати інформацію. Однак, мабуть, нині все сильно змінилося, та вони вирішили поділитися розмірами зарплат.

Очільник громади Віталій Крупенко має чималу заробітну плату, яка з березня по липень цього року в середньому була 49,8 тис грн. Звісно після сплати податків дана сума стане трішки меншою, але не настільки, щоб не викликати в пересічного жителя області здивування. Минулого року середня заробітна плата за аналогічний період була 59 тис грн.

Голова громади став менше заробляти, але інша ситуація з Ольгою Лисянською, яка є секретарем ради. Нині вона має 57 тис грн, а минулого року було 53,4 тис грн.

Щодо решти, то Зазимська сільська рада зауважила, що посада першого заступника у громаді не передбачена, а місце заступника нині є вакантним.

Баришівська ОТГ

Баришівська ОТГ поділилася з нами інформацією, яку ми запитували. Цікавим є те, що доволі значно зросла у цьому році заробітна плата у голови громади Олександра Вареніченка, яка нині складає 70 тис грн, а в деякі місяці сягала більших показників. Наприклад, у червні цього року йому нарахували 140 тис грн, де половина складала матеріальна допомога на розв'язання проблем.

Щодо минулого року, то очільник Баришівської ОТГ отримував значно меншу заробітну плату, а саме у середньому 56,2 тис грн.

Якщо розглядати заробітки заступників та секретаря ради, то там ситуація зі збільшенням розміру заробітної плати не така помітна, а деякі навіть стали отримувати менше. Це стосується секретаря ради та заступника селищного голови з питань соціального напрямку. Останній у березні-серпні 2022 року отримав усього 65 тис грн. Хоча минулого року цей показник становив 326 тис грн. Секретар ради заробив за період березень-серпень 2022 року майже 348 тис грн, а минулого року 362 тис грн.

Загалом у Баришівській ОТГ керівник громади, його заступники та секретар мають доволі великі зарплати. Вони отримують премії, які можуть в кілька разів перевищувати оклад, а також різноманітні надбавки, доплати та матеріальну допомогу.

Калитянська ОТГ

Торік ця громада не взяла до уваги наш запит, але цього року все змінилося. Вони надіслали нам відповідь, але, на жаль, не повну, а скан-копії, які містять на собі інформацію, не дуже гарної якості. Таке насторожує та змушує задуматися, що громада має певні секрети.

Калитянська ОТГ охоче поділилася інформацією щодо розміром заробітних плат, яка була у керівника ОТГ та його заступників минулого року, а щодо 2022 року, то вказала скільки вони отримали у січні. Винятком є секретар Сергій Рудницький, який з лютого поточного року мав заробітну плату в середньому 8 тис грн. Щодо минулого року, то важко сказати, бо тоді на посаді була Віта Пилипенко, яка отримувала заробітну плату на рівні від 12 до 36 тис грн.

Якщо розглядати те, що є, то голова громади Юрій Плакся у 2021 році заробляв різні суми, а саме від 15 до 30 тис грн. Заступник голови Ігор Печонка у період із березня по липень 2021 році мав заробітну плату на рівні 17-20 тис грн. Приблизно так само отримувала ще одна заступниця голови - Наталія Грабовецька.

На жаль, проігнорували наш запит наступні громади: Броварська, Великодимерська, Згурівська та Калинівська.

Дуже дивно, що цьогоріч нам не відповіла Броварська ОТГ, адже минулого рокувзяли до уваги наш запит та надали потрібну інформацію, де без проблем вказали, що Ігор Сапожко в середньому має щомісяця 61,9 тис грн.

Така сама ситуація зі Згурівською громадою. Торік вони без проблем отримали від них відповідь та дізналися, що Василь Цвик не може похизуватися великою заробітною платою, яка складала в середньому 12,5 тис грн.

Також чомусь цього року не відповіла нам Калинівська ОТГ, де очільником громади є Вадим Булкот, який два роки тому єдиний балотувався на голову та виграв вибори. Із минулих відповідей ми знаємо, що його заробітна плата була на рівні 55,2 тис грн, а нині скільки вона складає невідомо.

Великодимерська ОТГ цього року взагалі вирішила проігнорувати запит. Однак торік вони відповіли нам, але не вказали скільки заробляє голова громади Анатолій Бочкарьов, який у 2021 році встановив рекорд України в номінації "Трудова діяльність" за найтриваліший безперервний стаж роботи на виборній посаді – 36 років. Тобто чоловік вже понад 36 років перебуває фактично на одній і тій самій посаді.

На кінець можна сказати, що відмовки або навіть ігнорування запитів щодо розміру заробітних плат може говорити про те, що ті громади, які до цього вдаються, щось, можливо, приховують. Адже якщо зарплата нараховується прозоро, то надати інформацію про неї можна без проблем та страху, що вона може викликати у когось зайві запитання. Також небажання громад ділитися подібною інформацією може викликати серед жителів недовіру та розчарування у місцевій владі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка