#

Новобудови Київщини: житловий комплекс "Лавандовий" у Броварах від олігарха Поліщука

30.08.2021 08:09
Новобудови Київщини: житловий комплекс "Лавандовий" у Броварах від олігарха Поліщука
Візуалізація ЖК "Лавандовий"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про черговий хмарочос "Одеський бульвар", який будують прямо біля швидкісної траси. А сьогодні мова піде про житловий комплекс "Лавандовий" у Броварах. Про те, чи варто купувати квартиру саме в цьому ЖК, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Як виглядає ЖК "Лавандовий" у Броварах?

Житловий комплекс із "квітковою" назвою побудують в передмісті лівобережного Києва на вулиці В'ячеслава Чорновола у Броварах. ЖК "Лавандовий" почали зводити між парковою зоною та лісом у травні 2019 року. Ввести будинки в експлуатацію планували у 2 кварталі 2021 року, однак, як бачимо, поки що є актуальна затримка на один місяць.


Інсталяція ЖК "Лавандовий"

Поблизу цього житлового комплексу будують котеджі та інші багатоквартирні забудови. З котеджних містечок по сусідству розташовані ЖК "Оксамит" та "Грінсайд", а з багатоквартирних будинків поряд зводять ЖК "Лісовий квартал", "Зелений квартал", "Квартал Алей" та "Крона Парк".

За офіційними даними, передбачено будівництво житлового комплексу, який позиціонуються у сегменті преміум-класу. Це має бути малоповерхова забудова у сучасному європейському стилі.

Будують "Лавандовий" за традиційною монолітно-каркасною технологією із керамічної цегли та за концепцією місто в місті. Утеплять будинки мінеральною ватою, усі комунікації – централізовані.

Що цікаво, цей проєкт поєднує в собі два формати нерухомості: таунхауси і багатоквартирні будинки. Однак це не чергова бетонна висотка у Броварах, адже максимальна поверховість "Лавандовго" складає лише три поверхи.  

Відповідно до генерального плану, будинки у ЖК "Лавандовий" будуть розміщені прямокутником, що створить спільний закритий простір всередині, який розділять перпендикулярно розміщені будинки. Задумка забудовника полягає у тому, щоб таким чином поділити внутрішній дворик ЖК на три автономні зони – дитячу, спортивну та загальну.

Генеральний план будівництва житлового комплексу "Лавандовий"

Окрім цього, забудовник обіцяє побудувати підземний паркінг для жителів комплексу, а облаштувати необхідну інфраструктуру. Для цього, приміщення на перших поверхах будинків віддадуть під комерцію, тому на території ЖК мають бути магазини, кав'ярні, салон краси, шоурум та інші заклади сфери послуг та розваг.

Зауважимо, що територія комплексу буде закритою та перебуватиме під цілодобовою охороною та відеоспостереженням.

Які ціни на квартири?

На вибір покупців представлені одно-, дво-, три- та чотирикімнатні апартаменти, у числі яких є й дворівневі квартири. До того ж, забудовник пропонує обрати між квартирою чи більш приватним житлом – двоповерховим будинком з власним двориком з терасою чи без.

Нагадаємо, що комплекс позиціонується в класі "преміум", тому ні тісноти на поверсі, ні маленьких помешкань в багатоквартирній частині проєкту не буде. На сходовій клітці розміститься всього по 4 квартири.

Зауважимо, що усі однокімнатні квартири в ЖК "Лавандовий" вже продані. За один квадратний метр двокімнатних помешкань, площею від 62 до 110 кв м, інвестору доведеться заплатити від 21 379 до 25 714 тис грн за квадратний метр. Трикімнатна квартира, площа якої стартує від 78,5 до 117,7 кв м, обійдеться інвестору в 29 900 тис за кв м. Чотирикімнатні квартири в ЖК "Лавандовий" матимуть величезний метраж – від 120 до 159 кв м. Площа усіх таунхаусів житлового комплексу стандартна – 120,69 кв м.


Окрім цього, забудовник пропонує інвестору різні варіанти придбання житла у "Лавандовому", з огляду на побажання потенційних інвесторів. Якщо ви вирішили придбати житло прямо зараз, але не маєте повної суми або хочете розподілити наявний бюджет, то оптимально буде купити житло на виплат. За такої умови сума першого внеску складає всього 30% від вартості квартири.  До того ж, стати жителем "Лавандовго" можна придбавши житло в іпотеку під 7% річних із умовою першого внеску – 15% від вартості.


Умови придбання житла в іпотеку

Хто будує ЖК "Лавандовий"?

За даними фахівців "Bildcontrol.ua", замовником будівництва житлового комплексу "Лавандовий" виступає ТОВ "Лагрітос" (ЄДРПОУ 34354515). Генеральним підрядником зазначено ТОВ "ВЕНЗАБУД", а девелопером та інвестором - "Cityconsult Development" (ЄДРПОУ 41385712). Зауважимо, що раніше ми вже писали, що цей же девелопер та генеральний підрядник будують ще два житлові комплекси у Броварах – ЖК "Медісон Гарденс" та "Лісовий квартал", огляд на які ми вже робили раніше.

Власником компанії-девелопера на офіційних ресурсах значиться Павло Колесник. Однак у ЗМІ активно шириться інформація, що насправді структурою володіє одіозний олігарх Віктор Поліщук. Родині Поліщука належить мережа магазинів "Ельдорадо", а також ТРЦ "Гулівер" і скандальний збанкрутілий банк "Михайлівський". Список був би не повним без згадки численного будівельного бізнесу. І найцікавіше – дружина Поліщука Лілія Рєзвая - є племінницею Світлани Медвєдєвої, яка є дружиною експрезидента Росії Дмитра Медвєдєва.


Також не можемо не згадати про "легендарну" схему дерибану 95 га державної землі, яка належала ДП "Радіопередавальний центр", яку для Поліщука, за словами ЗМІ, провернув нинішній нардеп Андрій Гунько у 2013 році. Раніше ми вже писали про те, як їм це вдалося. Варто також сказати, що, за словами місцевих, на цих роздерибаняних землях і будують "Лісовий квартал" та низку інших ЖК.


Фото до знищення ДП "Радіопередавальний центр". На горизонті ще видно антени та величезну зелену зону, яку наразі щільно забудували структури олігарха Поліщука

Замовник будівництва і орендар земельної ділянки – ТОВ "Лагрітос", а термін дії договору закінчується в 2025 році. Цільове та функціональне призначення земельної ділянки передбачають  можливість зведення багатоповерхівки.

Згідно з даними державного Реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво ЖК, або сам об'єкт будівництва не знаходяться під арештом. Відповідно до інших реєстрів, забудовник не має податкового богу. Повідомлення про початок будівельних робіт для СС1 або дозвіл на будівництво для СС2 і СС3 зареєстровано в реєстрі будівельної діяльності.

Як стати інвестором будівництва "Лавандового"?

Майбутнім покупцям квадратних метрів у ЖК "Лавандовий" забудовник пропонує підписати договір за схемою Договір купівлі-продажу майнових прав + дериватив. Тобто деривативи закріплюють базовий актив (квартиру), який має бути переданий покупцеві на умовах, обумовлених в форвардному контракті. Зауважимо, що такий же договір укладають і інвестори ЖК "А12", що також зводять у Броварах.

Дериватив – це стандартний документ, що засвідчує права і/або обов'язки на покупку/продаж цінних паперів, нематеріальних і матеріальних активів (нерухомість і об'єкти будівництва) на визначених умовах у майбутньому (п. 14.1.45 Податкового кодексу України).

Схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність". У той же час, залучення коштів таким способом врегульовано Податковим і Цивільним кодексами та постановою КМУ "Про затвердження Положення про вимоги до стандартної (типової) форми деривативу".

Забудовник не може безпосередньо підписувати договори купівлі-продажу деривативу з покупцем. Цю функцію продавця виконує компанія з управління активами (КУА).

Однак інвесторам ЖК слід пам’ятати, що договір купівлі-продажу деривативу не є підставою для отримання права власності на квартиру. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. У якомусь сенсі це уявне право на житло, яке після введення будинку в експлуатацію може стати справжньою квартирою. Після оплати деривативу інвестор і забудовник укладають договір купівлі-продажу майнових прав в один і той же день. Покупець нерухомості вступає в права власності на квартиру після повної оплати сум за договорами, здачі будинку в експлуатацію і підписання акту прийому-передачі.

Основні ризики такої схеми:

  • складність для розуміння покупцем – замість одного договору йому пропонується два документа, які за своєю суттю не дають підстави отримати право власності;
  • забудовник може продавати деривативи через КУА та підписувати договори купівлі-продажу майнових прав до отримання дозвільних документів на будівництво;
  • відсутність можливості контролю дій забудовника з боку контролюючих органів і самих покупців;
  • забудовник може використовувати кошти інвестора не за цільовим призначенням;
  • у разі розірвання договору купівлі-продажу майнових прав інвестору практично неможливо повернути гроші, сплачені за деривативом;
  • деривативи не дають можливості вимагати у забудовника виконання зобов'язань щодо будівництва будинку.

Серед переваг слід відзначити наступне:

  • виключення схеми подвійного продажу квартири за умови, якщо ці майнові права реєструються на торговій біржі. Якщо забудовник цей момент упускає, подвійні перепродажі можливі;
  • зниження податкового навантаження;
  • інвестор стає первинним власником майна, тому право власності не потрібно переоформляти від замовника на покупця.

Інші витрати:

  • адміністративний збір при реєстрації права власності;
  • компенсація послуг із виготовлення технічного паспорта (не у всіх забудовників, але таке практикується);
  • компенсація забезпечення розгляду справи забудовника за реєстрацію права власності (за бажанням інвестора).

Варто звернути увагу потенційних інвесторів на те, що в договорі, який пропонує підписати забудовник, вказується дата введення ЖК в експлуатацію, однак нічого не сказано про допустимий строк затримки. Також у договорі прописані статті про штрафні санкції лише для інвестора.

Окрім цього, у договорі є детальний опис об’єкта покупки (квартири): метраж, поверх, планування, будинок секція тощо. Також умовами договору описаний механізм вирішення ситуації, якщо зміниться фактична площа квартири під час будівництва (якщо площа виявиться більшою, інвестор повинен доплатити за додаткові квадратні метри, а якщо меншою – покупцю повернуть переплачені кошти). Також у договорі зазначається термін отримання права власності на квартиру після здачі будинку в експлуатацію та термін повернення коштів інвестору в разі розірвання договору (протягом 90 календарних днів).

Інфраструктура, благоустрій та думка інвесторів

Житловий комплекс "Лавандовий" розташований між лісом і парком, має крокову доступність до об'єктів соціально-побутової та розважальної інфраструктури. До найближчої станції метро ("Лісова") – 14 хвилин їзди на автомобілі.


Ліс поблизу житлового комплексу

Також забудовник обіцяє розвинути власну інфраструктуру ЖК. Її поповнять комерційні об'єкти, що займають приміщення на перших поверхах секцій. Тут мають з'явитися магазини, кав'ярні, салон краси, шоурум і інші заклади сфери послуг та розваг. Однак одним із основних недоліків "Лавандового" є відносно далеке розташування навчальних закладів, що буде проблемним для сімей із дітьми.

"Як інвестор даного проєкту, можу сказати, що мене підкупила наявність закритих двориків по типу італійських, затишність і піша доступність лісу, парків та всіляких спортивних споруд", - каже один із покупців житла у комплексі.


Візуалізація вигляду багатоквартирного будинку та таунхаусу

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка