#

Премії під час війни: Бориспільський район

30.11.2022 08:00
Премії під час війни: Бориспільський район
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

"Моя Київщина" завершує матеріали, присвячені дуже цікавій темі – розмірам заробітних плат керівників громад, а також їх заступників та секретарів. Сьогодні ми розглянемо Бориспільський район та дізнаємося, яка там ситуація зі зарплатами

Серед десяти громад Бориспільського району нам відповіли майже всі. Винятком стали Студениківська та Бориспільська ОТГ. Проте про них пізніше. Зараз краще розглянемо ті відповіді, які маємо.

Гірська ОТГ

Цього року нам від цієї громади прийшла доволі цікава відповідь. Гірська сільська рада написала, що таких посад, як голова територіальної громади, його заступники та секретар у них не існує. Також вони додали, що голова хоча й входить до системи місцевого самоврядування, однак не є органом місцевого самоврядування, а тому не володіє публічною інформацією.

Відповідь дивна, а якщо брати до уваги, що минулого року вони нам без проблем надіслали відповіль запит та вказали, що голова Гірської громади Роман Дмитрів мав щомісяця в середньому 57,2 тис грн, то це насторожує. Тут варто зазначити, що останній неодноразово фігурував у різного роду скандалах, пов’язаних з незаконними виділеннями землі.

Дівичківська ОТГ

Уже другий рік підряд Дівичківська ОТГ у відповіді не вказала жодних цифр, а просто написала, який відсоток складають надбавки до заробітних плат сільського голови Олександра Слюсара, а також його заступника та секретаря. Така відповідь змушує думати, що керівництво громади щось, можливо, приховує.

До слова варто нагадати, що у минулому Слюсар був засуджений до 4 років виправних робіт за вбивство з необережності (ст. 119 КК України), що відбулося у 2004 році.

Читайте також: Переяславський злодій: як убивця зібрався в мери від двох президентських партій

Переяславська ОТГ

Цього року міська рада відповіла на наш запит, але не так відкрито, а ніж торік. Вони написали, що посадові оклади керівництва громади нині такі:

• міський голова -15 тис грн.

• перший заступник міського голови-12,5 тис грн.

• заступник міського голови, секретар міської ради - 12 тис грн.

Далі вони зауважили, які відсотки складають надбавки до заробітних плат, проте не назвали жодних цифр. Але раніше у відповіді вони надали повну інформацію, де ми дізналися, що у середньому Вячеслав Саулко мав щомісяця 43,3 тис грн.

На жаль, невідомо чому цього року вони надіслали таку відповідь, яка фактично нічого не прояснила. Є імовірність, що на це були певні причини, проте які – питання інше.

Пристолична ОТГ

Дана громада у черговий раз охоче поділилася розмірами заробітних плат. Тепер ми знаємо, що з березня по липень цього року голова громади Микола Каськів у середньому мав 68 тис грн щомісячно. Доволі значну суму чоловіку нарахували у березні, а саме 142 тис грн. До звичної зарплати йому додали 71 тис грн, яка є допомогою на вирішення СПП.

У 2021 році за аналогічний період він мав у середньому 82 тис грн. Загалом можна стверджувати, що його розмір заробітної плати зменшився, але все одно залишається доволі великим.

Щодо секретаря ради Людмили Кущенко, то її заробітна плата впала. Нині становить у середньому 49 тис грн. Але інша ситуація у першого заступника сільського голови Василя Дембіцького, який цього року в середньому став отримувати 78 тис грн, а торік з березня по липень мав 58 тис грн.

Ташанська ОТГ

Громада відповіла на наш запит, але минулого року вони проігнорували нас. Зараз ми дізналися, що із березня по липень поточного року сільський голова Василь Вовчанський отримав 237 тис грн, а тобто середня заробітна плата становила 47 тис грн. Це значно більше, аніж минулого року, де вона за аналогічний період була 30,6 тис грн.

Також збільшилися заробітні плати у заступника із питань виконавчих органів влади Микола Клименка та секретаря ради Людмили Білорус. Нині вони мають 24 та 20 тис грн відповідно, а було 19 та 14,6 тис грн.

Яготинська ОТГ

Міський голова Яготина Наталія Дзюба може похизуватися чималою заробітною платою. Цього року у березні та квітні жінка мала 29 та 37 тис грн, але у наступні місяці почала отримувати у середньому 47 тис грн. Торік її зарплата становила від 45 тис грн і вище.

Секретар міської ради Володимир Гончар у період із березня по липень мав 43 тис грн, а у 2021 році була аналогічна сума.

Щодо першого заступника міського голови Олександра Кудрявського, то його доходи зменшилися. Нині вони з початку повномасштабного вторгнення Росії становлять 36 тис грн, а раніше дана сума була значно більше – 56 тис грн.

Заступник міського голови Сергій Овчаренко у 2021 році з березня по липень отримував 99,6 тис грн, а цього року трішки менше – 89 тис грн.

Циблівська ОТГ

Дана громада без проблем надала нам інформацію про розмір заробітної плати очільника Олександра Палагути. Із березня поточного року він отримував в середньому 35,6 тис грн, а минулого року дана цифра становила 44,4 тис грн.

У голови громади зменшилися доходи, а в секретаря виконавчого комітету Антоніни Єфіменко вони зросли та нині становлять 23 тис грн, а були 18 тис грн.

На жаль, Бориспільська  та Студениківська ОТГ проігнорували нас. Цікаво, що остання робить це вже другий рік поспіль.

Дуже дивно, що Студениківська ОТГ не хоче розповісти, яку зарплату має її очільниця Марія Лях. Вона є доволі активною жінкою. У 2020 році навіть увійшла до журналу "ТОП-100 впливових людей Київщини", тому що під її керівництвом відбувався успішний приклад децентралізації. Також Марія Лях у 2009 році стала лауреаткою Київської обласної премії за заслуги в галузі освіти, а у 2017 році отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.

Стосовно Бориспільської ОТГ, то також видається дивним, що вони проігнорували наш запит, адже раніше вони надсилали нам відповідь. Тоді ми дізналися, що заробітна плата Володимира Борисенка складала у середньому 83 тис грн.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка